135 KM İçin Bisiklet Seçiminde Yardımcı Olur Musunuz ?

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Selamlar. Ben ve iki arkadaş üç kişi 135 km lik bir yolculuk yapmak istiyoruz. Gideceğimiz yer köy yeri haliyle taş toprak (yollar asfalt karışıklık olmasın :)). Oraya varınca 1 hafta falan orda gezinti yapmak istiyoruz. Nasıl bir bisiklet önerirsiniz? Bisikletler hakkında pek bir bilgim yok açıkçası aydınlatırsanız sevinirim. Örnek olarak birkaç model de söyleyebilirsiniz nedeniyle birlikte :) Şimdiden teşekkürler :)

Scudo
Tepki
0
hem senin başını ağrıtmasın fren olayında hemde istediğin hızda tek tıkta durasın. ng 550 hd salcano 800 tl mayısın sonunda alacam bende :)

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
aynen ben de o aralar almayı düşünüyorum sağol yorumun için :)

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
bütçen nedir? ona göre tavsiyede bulunalım
ve hedefin? 135 km yi 5 saattemi almayı hedefliyosun, yoksa 15 saattemi?

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
km baz alarak bisiklet tercihi yapmak pek mantıklı gelmedi açıkcası bana. 135 değil 1035 km de olsa her tür model marka bisiklet gider. Bisiklet tercihinizde baz alacağınız kriter genelde nasıl bir yolda ne şekilde kullanacaginiz olsun.

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Bütçe en fazla 650 tl 135 km yi yaklaşık 4-5 saat gibi bi sürede tamamlamayı istiyorum. Nasıl bişey alabilirim ? 135 km düz asfalt yolda gidicem ama varacağım yer de taş toprak olduğu için nasıl bişey almalıyım ona karar veremedim

Kron marka düşünüyorum ama sizce nasıl? dağ bisikleti tarzı bişey alsam?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Hem saatte 30km civarı bir ortalama ile 4-5 saat yol gidecek, hem de taş toprak yollarda gezecek bir bisiklet olarak cyclocross modellerine bakabilirsiniz ama o bütçe ile mümkün değil.

Ayrıca 1 hafta kalacağınızı yazmışsınız, yük de taşıyacak mısınız yanınızda?

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
yol bisikletiyle bu değerleri en kolay şekilde yakalayabilirsin

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
yok yük olmıcak en fazla bi çanta alırım sırtıma. dağ bisikleti istiyorum ama yol yapmam sıkıntı olur mu çok mu yorar ?

@Mehmet H.

Ama taş toprak dağ bayır gezemem ki yol bisikletiyle? Dağ bisikleti alcam gibi ama bilmiyorum

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
135 km 4-5 saatte gitmek istiyorum diyince en kolay yol bisikleti dedim
dağ taş varsa işin içinde başka bir türe yönelmeniz gerekecek

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
dağ bisikletine yol lastiği taksam 4-5 saatte gidemez miyim

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
4-5 saatte dağ bisikletiyle pek mümkün gözükmüyor 5 saatte gitmen için ortalama 27 gerekiyor buda bacakların motor gibi olması lazım mtb de yolunda düz olması gerek :)
daha önce hiç uzun tur yaptınızmı ortalama kaç yapabiliyorsunuz

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk önce belli sınırlar koyarak seçimini hem kolaylaştırıp hem daraltalım. Bir kere mtb olmayacaktır. Çünkü 135 km uzağa gideceksin, olabildiğince hızlı olmak durumundasın. yarış bisikletide olmayacaktır. Gittiğin yerde 1 hafta kamp atacağına bu nedenle malzemesiz o mesafeye yekden gitmeyeceğine göre bu seçeneğide silebiliriz. Alabileceğin bisiklet bu durumda hibrit olarak adlandırılan bir bisiklet olmalıdır. Sadece hibrit demek yinede genelleme yapmak olacaktır. Şimdide alman gereken bisikletin tarifini dahada daraltacak olursak: Ağır bir tur bisikleti olmamalıdır, hafif ve hızlı olmalıdır, yük taşıma kapasitesine sahip olmalıdır. Bu bisiklet fitnes olarak bilinen bisiklettir. Bu bisikletle mtb nin arazi ve yükleme şartlarına yarış bisikletininde hız ve çevikliğine sahip olacaksınız. Bisiklet modelleri, scott sub, cube sl road, trek fx, corratec shape vs vs

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Teşekkürler şöyle söylesem ne dersiniz? 5 saatte gitmiyim 8-10 saatte gidiyim ama altımdaki MTB olsun bu mümkün müdür?

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Carraro sportive 224 veya 225 e bakmanı tafsiye ederim. Asfaltda yol bisikletini aratmaz bozuk yolda dağ bisikletini aratmaz nasıl :) Bundan iyi slogan olur heralde yazın kayıtlara geçsin :D

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Aynen güzeldi bu :) teşekkür ederim tavsiyen için bi bakayım

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Baktım herkes çok beğeniyor şikayetçi olan yok. Benim de hoşuma gitti uygun fiyata temiz bi 2. elini alıcam bulursam