10. Edirne Cumhuriyet Kupası bisiklet yol yarışı (ücretsiz)

Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Wasabie dostum kayıt olduk ama herhangi bir mail yada sms falan gelmedi. Kayıt listesi önümüzdeki günlerde yayınlanır sanırım değilmi ?

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

S-Works

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi
Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Kaydınımizi yaptık. Heyecanla bekliyoruz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@ceycey84 kaydınız tamamlanmıştır yazısı çıkıyor ya..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

Kafa karıştı ,kartepeye odaklandık tabi,21 ekim pazar edirne yarışı var 1 hafta sonra kartepe ama buraya katılır isek kartepeye yorgun gideriz

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe
28 Ekim Kudret abi Edirne yarışı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren

Yav kardeşim bu ertelemeler yüzünden kafalar iyice karıştı,üst üste çakıştı,lions kulübünü haber edelim haberleri yok 21 ekime almaları lazım

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe bu kadar çok mental ve bedensel olarak karışıķlığınıza karşın profesyonel bir antrenör desteği almanızı öneririm .

• Beğen
Tepkiler: serhataltay

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Wasabie

Ali dostum sen ne diyorsun ben ne diyorum,ali sen bir kere neden gran fondaya karşısın bak sana söyleyeyim.para olayını kabul etmiyorsun, ayrıca neden burada zaman barajı var milleti at gibi koşturuyorsunuz ,bak sana söyleyeyim sizin gücünüz yetmez o yolu 76 km lik yolu kapatamazsiniz ,ama ali kardeşim yarın öbürsügun bir sponsor çıkar o yolu aynen 4 saat kapatır.ağzın açık kalır ,duygusal konuşmalar yapılmasın,doğruyu konuşalım yaptığınız iş amatörce ,neden cunki çip yok sen ne dedin para lazım bu iş için ,gordunmu ali dostum,profesyonel organizasyon nedir ,çipli yarıştır,gran fondo ticari bir olaydır ayrıca 100 tl ve 150 tl normaldir parası olmayan zati gitmez,ha bak sana bir önerim var ,seneye bu çip olayını halledin,geçen sene uyanıklar kaynak yapmış bu senede kaynak olur,ayrıca kamera konulmamış geçen sene ,ha bak bu arada lions klübüde amatör bilmiyorsanız bu işi bilenlerden öğreneceksiniz bak veloturk fena değil onlar deneyimli ,birde bu erteleme neden oldu 21 oldu 28 benim için farketmez gerçi, bu yarışta kaynak olayını çözün benden söylemesi,benim için öncelik kartepe yarışıdır 16 km egimdir kusura bakma dostum

Yarış çipli olur ali bunu asla unutma

Ha bak kartepe olmasa idi gelirdim ama kaynak olayı benim canımı sıkardı ali dostum

Geçen sene araçlar ile muhabbet olmuş bunları halledin ebis olarak

Bu arada sizin erteleme ile lions kulübünün erteleme olayı aynı tecrübesizliğimi göstermekte bunu bir masaya yatırmak lazım

@Wasabie
Ben sana burdan ne yapacağını söylerim öncelikle geçen sene katılan ve şikayetleri olanları bir dinle mesajları var arka sayfada yaptığınız işe karşı değilim ama az hatalara düşmekte sizin göreviniz olmalı,,

@trainspotting35

Bak bu birincisi

@soneryen

Bu ikinci

@Volkan Aykul

Üçüncüsü

@Alptriatlon

En önemlisi bu mesaj

M. Burak

Aktif Üye
Tepki
148
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe adamlar ücretsiz organizasyon yapıyorlar sen para alın diyorsun.zaten yazmışlar hiçbir zaman ücretli olmayacak diye.senin sevdiğin şirketler parayla yaparlar sen o zaman gelirsin buna katılmamakta özgürsün.
Bu sene 10.sunu yapıyorlar oldukça tecrübe kazanmışlardır zaten.önceki katıldığım edirne yarışlarına bakarak başkalarına bişey sormalarına gerek olmadığını düşünüyorum.geçen sene 600+ kişi katılmış olması bu işi başardıklarının kanıtıdır zaten.
Kaldıki bisiklet işi gönül işidir. Parayla ölçülemeyecek kadar değerlidir bizim için. Bu organizasyonu yapanları canı gönülden tebrik ediyorum.
Neden ertelendiğini söylememişler ama tahminimce o gün Edirnede düzenlenecek olan yarı maraton var o sebeptendir muhtemelen. Yani onlara bağlı olan bişey olmadığını düşünüyorum. Lionsunki tecrübesizliktendir onu bilemem.
Tekirdağdan selamlar @Wasabie

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Özellikle bu konuyu takip edeceğim kaynak yapanları resimleyen olur ise çok iyi olacak

@M. Burak

Para alınsın demedik arkadaşım çip nerde kim ne yaptı nasıl anlaşılacak

Bu iş nasıl olacak çipsiz yarış, sorun orda numara vermekle sorun halledilecekmi zamanı kim tutacak

Finalde kim görevli ? Hakemler olacakmı saatler nasıl tutulacak nasıl anlayacagiz kim kaç km gitti ortalaması ne olacak

Netten görecekmiyiz kategorilere göre listeleri ve de ortalamaları

Sağlıklı bir sonuç alınacakmı benim derdim başka

Kaynak sorununun çözülmesinin tam garantisi varmı ??????
Kamera ilk 38 km in sonunda konur ise kameradan kimler geçmiş ya da geçmemiş bunların tesbitinin yapılmasının alacağı bi zaman olacakmı yoksa çok kısa zamanda bu iş belli olacakmi ??????

Sorulara cevap,,,,,,

@M. Burak

Kim neyi seviyor arkadaşım ne şirketi doğru işi yapanı alkışlarım,yukarda bir sürü soru var en yukarda katılan arkadaşların şikayetleri var üstelik yarışa katılmış bu arkadaşlar,
doğru dürüst iş yapılacak ise yanlışlara bir daha düşülmez

Organizasyonu daha iyi hale getirilmesi şarttır,bunun ilk göstergesi herkese çip verilmesidir,ve sağlıklı bi sonucun ortaya cikmasidir daha bu ülkede ortalama hesabını bilmeyenler var ilgaz fondoda gördük ortalamaları ,çipe rağmen hata yaptılar ne günlere kaldık

@Serkan Mıstınoğlu

Bakın serkanda önemli bir konuya değinmiş

@Alptriatlon

Burada önemli bir konu daha var

Geçen sene katılan arkadaşların mesajları önemli,
yeni katılacak arkadaslar okur ise iyi olur sizi ne bekliyor göreceksiniz,,

@S-Works

Su sıkıntısı yaşanmış

Kimse yanlış anlamasın hatalar eksikler konuşulur ve masaya yatırılıp irdelenir,parasız olması güzel ama eksikliklerinde üzerine gidilecek

@Volkan Aykul

Volkan arkadaşa katılıyorum, yollar trafiğe açilir ise sabırsız sürücüler ortaya çıkar,bu yarışta ilk 38 km yi 1 saat 20 dakikada alamayan zati diskalifiye olacak ,

Benim düşündüğüm edirne yarışı trafiksiz bir 76 km .4 saatliğine yol kapatılacak,ve herkese çip verilecek inşallah diyelim bakalım 2019 edirnede durum olacak

“ Neden zaman çipi kullanmıyoruz? Çünkü Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı EBİS üyeleri tarafından kendi imkanları ile organize edilen amatör bir yol yarışıdır. Yarış için herhangi bir ücret talep etmeyi asla düşünmedik ve bundan sonrada düşünmeyeceğiz. Amacımız bu yarışın aralıksız her yıl yapılmasıdır. Zaman çipi sistemi pahalı bir sistem ve her yıl bu masrafı karşılamak için ciddi sponsor desteğine ihtiyaç var. Ayrıca çip kullanılan yarışlarda da zaman zaman problemler yaşanmaktadır. Birinci yarışımızı sadece 13 kişi ile yaptık, 2017 yılında ise dokuzuncu yarışımızda 633 kişi start aldı. Geçen yıl kurduğumuz foto finiş sistemi ile sıralamayı yeterince iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Bu yıl foto finiş sistemimizi daha da geliştireceğiz ve dönüş noktası ile kavşaklara da kamera kuracağız. Bir gün ülkemizde sponsorluk sistemi yeterli seviyeye gelirse tabi ki çip sistemi de kullanırız fakat o zamana kadar amatör ruhla ve de sizlerin desteği ile bu yarışı sürdürmeye devam edeceğiz.”

2016 ve 2017 gran fondo marmara yarışlarında çip sorunu asla yaşanmamistir artı çeşme keza kapadokya ,demekki oluyormuş,şimdi mesele nedir 28 ekimde derecelerin doğru tespitidir ha sadece 1 ,2 ,3 diyorsanız. Diğerlerini yok sayiyorsaniz eyvallah diğerlerinin ortalaması yok demektir 600 kişinin ortalaması ancak çip ile aşılır,bir gerçekte şudur 8 inci edirne yarışında çip sistemi kullanılmıştır bende diliyorum ebis yönetiminden bu çip sorununu hallediniz

8 inci edirne yarışı arkada çip gözüküyor dikkatle izleyin istediğiniz zaman olur bu işler 42 numaraya dikkat sele borusuna bağlı chip gözükmektedir

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe 8’de çip yoktu. Sadece daha ufak ve güzel hazırlanmış numaralar vardı.

Eleştiri güzel evet ama yapıcı mı yıkıcı mı eleştiriyoruz o önemli bence. Çip konusuna değinilmiş ve dövülmüş resmen çip yok diye. Eee para ödenip çip hizmeti doğru dürüst verilmemiş yarışlar bu kadar fazla yerilmedi nerdeyse. Ücretsiz ve her sene koca koca işyerleri sponsorları olan değil kendi çağında işini gücünü bırakıp bununla uğraşan insanların yaptığı bi organizasyon sonuç olarak. Elbette eksikler yahut yanlışlar vardır ama bunu kıyaslarken büyük şirketlerle, para alıp da para almayan yarışlardan bile kötü hizmet veren, işi “yarış düzenlemek” olan firmalarla karıştırmadan yapmak gerek bence.

Geçen sene su vardj ama bölgeye gelen turistler, selimiye etrafında gezen insanlar adeta sporcular için ayrılan suya hücum etmişti mesela.

Bitiş çizgisindeki durum sıkıntılı evet. Ama bu duruma kötü demek yerine alternatif çözüm sunmak daha iyi olurdu sanki;)

He ben öndeki yarış numarasını biraz eğmek yerine çevresindeki pvc artığını keserek çap olarak ufaltmıştım mesela:D Herkesin kendine göre çözümleri oluyor. Ama bu kamera kaydı için öndeki numara yerine ne yapılır cidden güzel bi alternatif olsa da değişse keşke..

8’de ki numaraya örnek..
image.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@lealtad

Dövme değil bu yarışta aksaklıkların olmamasını temenni ederim çipsiz yarış düzenlemek sıkıntıları beraberinde getirecektir dört dörtlük bir yarış istiyor isek chip gerekiyor ister kabul edin ya da etmeyin,ayrica bu yarışta zaman barajı olması neticesinde diskalifiye olacak olanlar olacaktır ,zaman barajı olmaması için çaba gösterilmesi lazım,gran fondo yarışlarında bu durum malesef var arkaya konan numarayı chip zannettim nedeni aynısını uyguladık marmarada bu chip olayı gayet sağlıklı netice verir tabi işin ehli timing firması olacak

@lealtad

Kimse burada yıkıcı değil daha güzel nasıl olur derdindeyiz,ne oldu uci gran fondo antalyada tam bir rezalet gran fondolarda eleştirilecek

Aynı böyle idi chip marmarada ama elektronik okuyucu vardı içinde

S-Works

Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
@Kudret KurtcebeZaman barajı ole ilgili sorun yok. Kimse diskalifiye olmuyor. Sadece süre dolunca yol trafiğe açılıyor

Sponsor bulursanız cip alınır . Cip parasızlıktan alınmayan bir ekipman.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Volkan Aykul

Bu arkadaş ne diyor okudunuzmu ?

Evet cevap bekliyorum,,,,,

S-Works

Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Bana diyorsanız okudum.

Hiç trafikte bisiklet sürmemiş insan yoktur orada . Ayrı ca kocaman bir emniyet şeridi var. Edirne merkeze girene kadar . Bir tek merkezde daralıyor. Ki yine tek bisiklet yayıla yayila gidebilir. @Kudret Kurtcebe

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@S-Works

Kendi açınizdan düşünmeyin mustafa arkadaşım çok haklı kendini araç içinde bulmuş ,bir kişi bile araçlara maruz kalmayacak

@lealtad

Orda görevli olacak suların basında ,millet susuz kalmış

S-Works

Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
@Kudret KurtcebeBende dizimdeki ağrı sebebiyle yarışı bitiren son 15 20 kişiden biriyim. Kimse araç içinde bulmadı. Dediğim gibi yayla gibi emniyet şeridi var . Ayrıca supurgeye binebilir trafikte kalmak istemeyen. Abartacak bir durum yok. Diğer seçenek belli.