1 yıllık kondisyon açığı nasıl engellenir?

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Spor fiziksel ve zihinsel sağlık açısından faydalıdır. Zevkimiz, imkanlarımız, firsatlarimiz dogrultusunda hangi branş ile ilgilenbilirsek ilgilenelim, iyi bir iş yapmış oluruz. Hepimiz bisiklet sevdalisiyiz, hepimizin gozunde bisiklet futboldan, basketboldan tüm sporlardan daha degerli. Elbette en cok ve her zaman yapmak istedigimiz bisiklet sporu. Ama şartlar geregi bisiklete binemiyorsak, yerine koyabilecegimiz her muadil fiziksel aktivite (koşu, yuruyus, yuzme, fitness, evde antrenman, merdiven inip cikma, işe okula markete yuruyerek gite vs) kilo almaktan, yag baglamaktan, kas kaybetmekten, cardiovaskuler kapasite kaybetmekten iyidir. "Ya bisiklet ya hic bir sey" , "bisikletten iyisi yok" , "bisiklete binemiyosan hic bisey yapma, degmez cunku" gibi bir yaklasim pek akilci degil. Her tur spor, hareket, fiziksel aktivite, kek-borek-kola-cekirdek esliginde dizi seyretmekten veya bilgisayar/PS karsisinda vakit gecirmekten iyidir. Kondusyonu biebir korumasa bile, bir sene sonra 0 dan 10 a cikmaya calisacagina, 5 den 10 a daha kolay ve cabuk cikar insan.

Sözün özü; durma, hareket et[emoji3]

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erkin Kalender Giden arkadaşlar da üstüne basa basa orası dedi.Teşekkür ederim öneri için ama özel bir nedeni var mı?

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Sadece iki parmağını oynatarak kilo vermek istiyorsan satranç oyna.
Tabii bu biraz latifeydi. En ucuz ve en pratik yol ip atlamak.

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Erdal YILMAZ öneri vermek gerekirse ben günlük 65 70km civari yapıyorum toplam git gel. pierrelottiden yola cıkıp balat emınonu karakoy besıktas vesaıre gıdıyorum devam edıyorum 30 35km görünce geri dönüp eve gidiyorum tabi bazen abartıp evden cıkıp silivri tekirdağ tarafına pedalladıgım oluyor gecen hafta hesapladım 1000km kusur yapmısım bir haftada kullandıgınız bisiklete baglı birazda ben tur agırlıklı yaptım için sehir bisikleti kullanıyorum hız yapmak istersem klasık yol bisikletimle cıkıyorum dağ içinde dağ bisikletimi alıyorumda dag bısıkletım bıraz sorunlu onu emeklıye ayırdım :)

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal YILMAZ Akşemsettin'ten çıkış - Eyüp - Eminönü - Beşiktaş oradan Ortaköy şeklinde Reşitpaşa'ya kadar gidiyorum.Reşitpaşayı tırmanıyorum sonra iniyorum maslak tarafına çıkıyorum.Kanyon'un önünden geçiyorum Mecidiyeköy yapıyorum.Mecidiyeköy'den Şişli oradan Osmanbey sonra Tarlabaşı - Taksim - Eminönü - Unkapanı - Fatih - Eyüp - Alibeyköy - Akşemttin(Ev) 80'i geçiyor olabilir bile.Bunu bu şekilde haftada en az 3 kez yapıyordum 1 ay öncesine kadar.