1 yıllık kondisyon açığı nasıl engellenir?

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Scudo

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
kürek yapabilirsiniz ben kürek sporuyla ilgileniyorum ve bunu bisikletle destekliyorum ya da spor salonunda ergometre antremanı yapabilirsiniz sonuçta kürekte bisiklette ciddi kardiyo antremanı ve kuvvette dayanıklılık istiyo bu 1 yıllık sürede kondisyonunuzu arttırabilirsiniz bu sayede

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

OĞUZ.UZ

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Diğer
en mantıklısı yine çok ucuz yollu da olsa 2. el bir bisiklet alıp sürmek gibi duruyor, 100-200tl ye de bisiklet bulup, sırf spor olsun diye sürebilirsiniz.
Not: çok yakışıklı bir bisiklet olmama ihtimali var

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
tam olarak neden bir yıl bisikletsiz kalacağını anlayamadım ama kondisyon endişesini geçtim, bir sene bisiklet sürmemeye şahsen ben dayanamam.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tavsiyeler için herkese teşekkür ederim.Bisiklete 1 yıl uzak kalıyorum çünkü: Work & Travel maliyetli ve geçen sene biriktirdiğim parayı aileme verip WaT yapmak yerine parayı bisiklete gömdüm.Bu yüzden ABD'ye gidemedim.Sırf bisiklet uğruna Amerika hayalimi çöpe attım resmen.Ama 2. sınıf okuduğum için 2 kez gitmek şansım var hala.2017 Mayıs ayında gideceğim için ekim gibi başvurmam gerekiyor ki istediğim yer ve iş çıksın.Bisikletimi şimdi satarsam en az zararla satacağım.Ekim 2016'da satarsam 2017ler gelmeye başlayacağı için iyice düşecek fiyatı ve ben o zararı göze alacak kadar zengin değilim.Şu an biraz birikmişim var.Üstüne de bisikletin parasını koyacağım ve ailem de tamamlayacak böylece gideceğim.Orada da çalışıp bir kısmı ile Propel Advanced alacağım.Yani hem yeni bisiklete geçmiş olacağım hem de hayalimi gerçekleştirmiş olacağım.Kondisyon tavsiyeleri için herkese teşekkürler ancak çoğunu yapmak imkansız.Evde çalışacağım ancak öncesinde yarın Macfit'e gidip görüşeceğim program ile ilgili.Olmazsa da çok önemli değil sonuçta kondisyon bu geri kazanırım diyorum.Diğer taraftan, bisikletsiz kalmaya ben de dayanamam zaten bu durum canımı sıkıyor oldukça ancak daha iyisini alacak olma ve ABD'yi görecek olma düşüncesi biraz olsun içimi rahatlatıyor.Toparlamak gerekirse: Aileme yük olmak istemediğim için satıyorum bisikletimi.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kondisyonunu artırmak veya sahip olduğun seviyede tutmanın en güzel yolu koşmak ama sen koşamıyacağını söylüyorsun. O zaman tek yol ip atlamak. Günlük 5' dan başlayıp setleyerek 5x10' ya çıkartırsın. Aralarda bolca açma germe jimnastiği yaparsın çok faydasını görürsün.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Uptown Cyclist

bisiklet nankördür,siz onu 1 yıl bırakırsanız o da sizi bırakır,daha doğrusu sizin kondüsyon sıfıra düşer,kaslar peynir olur,1 yıl uzun zaman,peki ne yapacağız spor salonuna gideceğiz 1-2 saat kondüsyon aletinde çalışacağız ,artı mekik yapacağız ,danbıl kullanacağız.kollar kuvvetlenecek,bunlar olmazda 1 yıl sonra bisiklete geçerseniz 20-30 km 'yi aşmayın,düz yolda sürün,en azından 1 yıl boyunca koşarak formunuzu koruyabilirsiniz.mekik yapabilirsiniz ,yalnız 1 yıl sonra spd pedalda sorun yaşarsınız koşarken kuvvet başka uygulanır,kilitli pedalda çekerek kuvvet uygulanır kaslar aynen kafayı yer, 1 yıl sonra klasik pedalda kalınır,zamanla kilitli pedala geçilir.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
1 yıllık kondisyon açığı olmaz olsa olsa bisikleti bırakma olur ben 1 aylık ara verdiğim dönemde baya kondisyonum azalmıştı önceden rahat çıktığım yokuşları çıkamaz olmuştum şimdi yeni yeni toparmaya başladım.Eğer imkanın varsa bisikleti bırakmamaya çalış bisiklet antrenmanı bisikletle yapılır diğerlerinin çok faydası olmaz.

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet satılıyor yarın.Yapabileceğim ekstra bir şey de yok.1 yıllığına bisikleti bırakıyorum kısacası.Toparlarım alınca tekrardan artık.Teşekkürler herkese.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Uptown Cyclist Tercihini bilmiyorum ama katlanabilirim diyorsan mutlaka alaskaya git. Günde 16 saat çalışabilecek kadar iş mevcut ve tabi ki getirisi daha çok dolar.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur YCL Abd'nin onu kaldırdığı söyleniyor ne yazık ki yoksa direkt aklımda o vardı.Ohio, Portland ve Seattle için özellikle öğrenci yeri deniyor.Şimdilik planlarım arasında oralar var.Öneri için minnettarım yine de :hhhhhh:

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Uptown Cyclist istanbul eyüpde oturduğunu belirtmişsin koşacak cevre yok demişsin ama ben her sabah eyüp sahilinde 1 saat koşuyorum kardeş.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Silent O dediğiniz yere 5 km'ye yakın mesafedeyim.Akşemsettin mahallesindeyim.Buradan mı başlayayım koşmaya?

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Uptown Cyclist yani koşabılırsın ben genelde rampa olsun diye hafif tempoyla pierrelottiden başlayıp gazi osman paşaya cıkıp ordan aşagıya kosuyorum eyüpe kadar eyüpdede balata kadar koşup geri dönüp eyüp mezarlıgından pierrelottiye cıkıyorum..

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Silent Çok teşekkür ederim tavsiye için ancak umrumda değil artık kondisyon.Siz koşmayı da seviyorsunuz sanıyorum ancak ne yazık ki ben haz etmiyorum.Diğer taraftan, kendi kendime dedim amaan kondisyon nedir kazanılır geri.Hayırlısıyla alınca bisikleti toparlarım ne de olsa diye düşündüm.Buradan koşmaya başlasam saya yokuşundan inerim sonra alibeyköy falan ne bileyim.Bisikletle bile uçak gibi geçiyorum öcü gibi bakan insanların bakışlarından.Çevre de sıkıntı yani.Ama gerçekten teşekkür ederim özellikle rota belirttiğiniz için. :hhhhhh:

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Uptown Cyclist rica ederim ama ben şahsen 1 yıl iki kolum kırık bi sekilde yattım ufak bi kaza gecirmiştim iyileştikden sonra eski halime kiloma dönmem heleki o kas kütlesini tekrar yapmam 3 yılı buldu bilgin olsun gittimi birkere toparlayamazsın ki ben günde sabah aksam 1 er saat hafif tempo koşar günde 65km bisikletle turlarım ( çogunluk rampa ) ve mehmet aksoy gym de günde 4 saat vucut calısıyorum gelip izleyebilirsin bizim bütün bisiklet takımı gece vakitlerinde orda oluyor.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Düzenli koşu yapmanızı çok tavsiye ederim. Bacaklarınıza da çok katkı sağlar kuvvetlendirir. Mesele hızlı koşmak değil. Ne yavaş ne hızlı tempolu bir hızda koşun. Taşıyabilirseniz eğer yanınızda küçük bir şişe su taşıyın. İhtiyaç duydukça için. Koşu sürenizi olabildiğince uzatın veya değişik aktiviteler katın. Şınav mekik esneme ve gerdirmeyi ihmal etmeyin. Yazın yüzme şansınız varsa bol bol yüzün. Kayık şansınız varsa bol bol kürek çekin. En çok faydasını görebileceğiniz antremanlar bence koşu, yüzme, kürek.

Koşularınızı yapabilirseniz zemini toprak olan doğal alanlarda yapın derim. Başarılar.