1 aylık kullanım için

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
öncelikle, bisikleti hayatımda sıkça kullanmayacağım. dağda sürmek ya da hobi olarak uzun yola gitmek gibi düşüncelerim de yok.

yazın 1 aylığına staja gideceğim. günde git gel ile 30-40 km yol yapacağım. bu iş için bir bisiklet bakıyordum, 300 lira gibi bir bütçem var.

bianchi speed aslında bana çok güzel geldi. tabi bir de salcano ng650 varmış, ona da biraz baktım.

1 aylık kullanacağım bisikleti, daha sonra arada belki kullanırım. bu iş için speed bana yeter mi? ng650 almadığım için pişmanlık yaşar mıyım?

• Beğen
Tepkiler: Uçmakdereli
Scudo

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bianchi speed size uygun olmaz bence. Size tavsiyem bütçenizi biraz daha arttırıp bir şehir bisikleti almanız. Nakit 450 civarına bulabilirsiniz. 1 ay sonra satsanız bile fazla zarar etmezsiniz.
(link)

• Beğen
Tepkiler: hashus1099

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
1 ay kullanıp köşeye atacaksanız carrefourda 99tl bisiklet vardı (10-13 haziran), kipada da 120 lira civarına bisiklet olması lazım, birde bime gelecekmiş yine 130 lira gibi bir fiyata. 1 ay kullanım için fazla para ödemeyın bence. uzun yıllar kullanacam deseniz 500den aşağı tavsiyede bulunmazdım zaten.

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@özcan parlakoğlu
En kötü ihtimalle 50 - 100tl zararla satar. Neden böyle elde kalacak bisikletlere binsin ki? Bahsettiğin bisikletlerle 30- 40 km yol gidilmez.

• Beğen

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Bir ihtimalle bisiklete binmeyi hiç sevmeyip 1-2 gün sonra dolmuşa binmeye başlayabilirsin. Bu durumda aldığın bisiklet boşa gider. Ama bir ay boyunca günde 30-40km yol yaparsan bisiklet kanına işler bir daha bu işi bırakamazsın. O yüzden bence birkaç gün kiralık ya da ödünç bisikletle takıl eğer bisiklete binmekten tiksinmediysen bütçeni zorla ve alabildiğin en iyi bisikleti al.

Yok ben illa bisikleti baştan alacağım diyorsan 450-500 liralık bir bisiklet alıp 100 lira zararına satmak bana daha mantıklı geliyor. 100-200 liraya alacağın bisikleti kolay kolay satamazsın.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
madem bu vatandaş 100 lira zararına satacaksa bisikletini, 100 liralık bisikletide hayrına bisiklet alacak durumu olmayan birinede bağışlayabilir, fevkalade de bir davranış olur. her halukarda 100 lira çıkmış olur cebinden, 100 liralık bisikleti satmakla kim uğraşır?

bakın ne yapmak istediğini biliyor;
"öncelikle, bisikleti hayatımda sıkça kullanmayacağım. dağda sürmek ya da hobi olarak uzun yola gitmek gibi düşüncelerim de yok." bu adam daha niye 400 -500 lira para versin bisiklete? sonra birde onu satmakla uğraşacak hiç gereği yok.

şimdi farkettim, konuyu açan arkadaş eskişehirdenmiş, bende ünivi orada okudum ve ulaşımımı, carrefourdan aldığım 100 liralık bisikletle sağlıyordum 4 senede o bisikletlerden 2 tane çaldırdım. eskişehir ulaşımı için 100 liralık bisiklet fazla bile:in:

yıldız tranvay durağının orda beyaz eşya-bisiklet satan bir yer vardı. orada çok ucuza bisiklet oluyor 89Tl idi benim zamanımda =) bir göz at.

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
"bütçeni biraz artır"
en güldüğüm sözlerden biri
yahu cebini adam söylüyor
300
301 değil
daha ne desin

sevgili kardeşim

aşırı zorlamazsan zaten 100tllik bisikleti eskitemezsin

yolun açık olsun
hep bisikletle gidebileceğim bir iş hayal ettim
:))

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
@özcan parlakoğlu

Tabiki bir insanın bisiklete binmesini sağlamak güzel bir şey. 100 liralık bisiklet de ihtiyacını karşılar. Bu konuda hemfikiriz. Ama günde 30-40 km yapmak bisikleti sevmeyen adamın işi değildir. Bisikleti sevmeyen adam günün yorgunluğunun üstüne 60-90dk pedal çevirmez. "Eeh yemişim bisikletini!" der ve dolmuşa biner.

Benim önerdiğim seçenekte eğer bisiklete binmeye devam ederse güzel bir bisikleti olur; devam etmezse cebinden 100 lira çıkar. Senin önerdiğin seçenekte de bisiklete binmeye devam ederse ilerde daha iyi bir bisiklet almak ister ve gene en az 500-600 lira harcar; devam etmezse cebinden 100 lira çıkar ve başka bir insanı mutlu eder.

Bu iki fikrin birbirinden bir üstünlüğü yok. O yüzden bunları yarıştırmayı bırakalım Hüseyin kendi beklentilerine+cebine göre değerlendirip karar versin.

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@özcan parlakoğlu

Aynen katılıyorum. 1 aylık bisiklet için çok düşünmeye gerek yok. Zaten Carrefour'dan, Kipa'dan vs'den de alsa bir ayda bozulacagını ya da birşey olacagını sanmıyorum. Anladığım kadarıyla staj döneminde cebinden dolmuş vs parasının çıkmasını istemiyor. Mantıklı olabilir ama bir ayda dolmuş parası da anca o kadar tutar kanaatindeyim. Ya da gidecegi yönde dolmuş vs yok. Herneyse ne, ve ne olursa olsun bisikletle gidip gelme fikrini begendim arkadaşın :in:

• Beğen

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
cevaplar için teker teker teşekkür ederim.
evet eskişehir'de üniversite okuyorum.

dolmuşa binme gibi bir seçeneğim olsaydı bu kadar çıldırmazdım zaten :) gideceğim yer kütahya yolu. yani şehir dışına çıkacağım. sadece şehirlerarası otobüsler gidiyor şantiyeye, o bölgede köy vs olmadığından köy servisi gibi bir şansım da yok.

50-100 liralık bisikletleri ben de düşündüm, ancak arada kullanırım canım, ama asıl şu 1 aylık dönem için kullanmam gerekiyor. seneye de okula giderken ara ara kullanırım, okul da şehir dışında olduğundan, spor ihtiyacımı belki ara ara karşılarım. tabi kendi üşengeçliğimi iyi bildiğimden, çok az kullanacağımın da farkındayım.

bugün speed denedim, çok çok beğendim. çok özendim alacak gibiyim :)

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
speed yerine forumda çekilişten kazandığı sedona 701 ini satan biri vardı onu almanı tavsiye ederim. speed çelik kadrodur,701 aliminyum

• Beğen

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
teşekkürler, ancak dediğim gibi 300 liradan fazlasını vermek yok aklımda.

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@hüseyin aydoğdu

merhaba huseyın bır ıhtımal 2 eylul kampusunde okuyorsun benm gıbı.741 gorursen bılkı benım :)

Speed işini en iyi şekilde görür arkadaşım. Çift süspansiyon almada, Speed kral yani elindeki paraya. Okulada cok rahat gıder. Hayırlı olsun.

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Aslında bisiklet tavsiye eden arkadaşların dikkat etmesi gereken bir konu da yeni bisiklet alacak arkadaşımızı bisiklet dünyasına kazandırmak olmalıdır. İşini görmek gözüyle baktığımız zaman 100 liralık bisiklet kesinlikle işini görür. Ama bisikleti onun hayatında bir vazgeçilmez yapmak için tavsiyede bulunurken işini görmesinin yanında keyif almasını da sağlayacak bir öneride bulunmalıyız. :)

Bu görüşüm tamamen benim bisiklet dünyasına katılış biçimimle alakalıdır. Bir zamanlar şu piyasadaki çift amortisörlü bisikletlerle doşalıyordum konya sokaklarında. Bir arkadaşım ikinci el bir bisiklet almıştı 300 liraya.(Salcano Alu idi) Ona deli gözüyle bakıyordum. :) İkinci el bir bisiklet ve 300 lira. :) Ama o bisiklete binip pedala bastığım anda görüşüm tamamen değişti. Sanki bisiklet pedal çevirmeden gidiyormuş gibime gelmişti. :) O anda eski bisikletimi satlığa çıkardım ve şimdiki bisikletimi toplama işlemlerine başladım. 300 lirayı da epey bi katladı fiyat olarak. Şimdi arkadaşlarım bana deli gözüyle bakıyor. :D

İşin özü bana kalırsa bütçen 300 lira ise 300 liraya alabileceğin en iyi bisikleti al. Hatta 300 liraya sıfır yerine ikinci el bir bisiklet al ki daha iyi donanıma sahip olsun.