'' 05 Ağustos tavşanlı boyalıca ölüm yolu yüksek tempo''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ölüm yolunun müdayimleri..............................
bahtiyar -erkan..............

çıkış bostancı..............

saat 06.30......................

eskihisar 44 km .......................
topçulardan tavşanlı yoluna giriş 30 km boyunca durmak yok rampalar 10-19 eğim kartepeden zor rampalar ama 18 km değil sadece 2-3 km aralıklı .....................

1100 rakımlarda sürmece ...............iznik gölüne 650 metreden bakış ...........10 km iniş keskin virajlı adamın aklını alan bi yol ........

solda şelalede bekleme .............toplanma yeri ......şelale sularında ayak yıkamaca..................

10 km sonra boyalıca köyü tırmanış kuzeye 30 km ye yakın ve 10 km sonra topçular tavşanlı yolunda 30 km boyunca tek araç yoktur çok sıkı oldukça dik inişlerde var olacağız ve asla durmayacağız tabi lastik patlarsa .....

topçulardan gebzeden direk teme dalış ve erenköy carrefourdan eve .............

170 km ye yakın rampalar ile 200 ü bulur.............

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
antremanın prosedürü......

1- en hızlıya göre
2- lastik patlamalarında herkez tekdir
3- beslenme,,,, badem fındık ben gene yanıma çok az haşlanmış kıyma alacağım sabahtan haşlama yaparız,tur sabahı.....halk ekmek ile götürmece......bir adet enerji bar...
4- durma sadece mini şelalede olacak...
5- ilk 44 km düşük tempo nedeni eskihisardan feribot 45 dakika sürmekte tempoyu hızlı yaparsak eskihisarda feribota bindiğimizde 45 dakika içinde vücut soğur 14 tempo ile zati geçen sefer 1 saatte vardık 15 dakikasıda var.....
6- saat tam 09.00 da çıkış yapacağız tempo orda önce yavaş olacak sonra tavşanlıya sağdan girdiğimizde ilk duvar rampa hoş geldin diyecek eğim 8 dir..
7- 30 km boyunca 1100 rakımlarda 10-19 rampalar ile hiç durmadan boğuşacağız,kuzey sahil yoluna 10 km iniş var mahmudiye köyünden.....
8...tavşanlıdan sonra etap şudur..ahmediye,örencik,örencikten sonra oldukça bozuk yol erkan dikkat...
ve teyfikiye köyü yoluna gitmeyeceğiz...
sermayeci köyü yolundan devam ama köye değil sermayeci köyüne girmeden mahmudiye köyüne .....üreğil köy yolunun kavşağına dikkat kestirme çakırlı köyü yoludur tam yol ayrımında çakırlı tabelası var.....burda yazdıklarımı not alın ....çakırlıdan sonra sahile indik ordan devam yaklaşık 1 km sonra mini şelale solda orda durmaca ilk varan dursun ve beklesin o şelalede bir saat takılmaca çıkın mıkın ve ayak yıkamaca isteyen elbise ile yatar şifalı sulara ,ben yatacağım hava çok sıcak olursa..
9- dönüş 10 km sonra boyalıca köyden kuzeye ..sırasıyla orhangazi yolu,bayındır kızderbent bu yolun krokisini gene vereceğim ....
10- dönüşte kopma olabilir dostlar.............partnerler birbirini kollayacak tabi erkan ve bahtiyar.......birbirinizi dönüşte kollayın ben tek grekomen...
11- resim çekilir ama nerde şifalı sularda yıkanırken ora çok güzel sonuçta orada birlikte kesin oluruz önce varan zati bir saat bekleyecek
12- sadece topçular ve tavşanlı yolu ve şelalede bitecek olan etabın saatini tutarız yaklaşık 32 km dir bi de dönüşü tutacağız yani şelaleden sonra boyalıca ve kızderbentten altın ova ve topçular araya feribot girmekte esas tempo gebze erenköy olacakta feribottan sonra 4 km rampa var yavaş alarak teme ordan erenköy carrefour 40 km vardır......bahtiyar ve erkan siz devam edersiniz aşağı sahil yoluna girersem papaz eder beni o mangalcılar...

önemli dip not.....
32 km yi iki saatte alırsak saat 09.00 dan saat tam 11.00 de şelalede olursak şık olur bir saat mola dönüş saat 12.00 de olur yalnız saat 11.00 den sonraya kalırsak en çok 10 dakika ve dönüşe geçiş...bu 32 km düz yol değil bir çok hatırı sayılır rampalar mevcut 10-19 arası olanları var...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/384154_311090488923532_172588370_n.jpg

evet dönüş yolu mahmudiye rampası 10 km dir ............geçen sene yapılan dehşet rakımlı ultra ıron man turu ben aytekin erzan ve volkan akboga dönüş yolundayız önden rüzgar esmekte saatte 25 km hızla istemediğim halde beni iten aytekin o adam alicenaptır, ama yeri geldiğinde dilini tutamaz ağır konuşur,,,,,,,,,,,
1100 rakım artı 1100 rakımın ne olduğunu o gün anladım biz bu turda sadece 1100 toplayacağız yani tek tavşanlı yolu dabıl değil, bunun ne demek olduğunu fena anlamıştım,dabıl tavşanlı demek aynı yoldan dönmek demek tam 2200 rakımdır ve 10-19 eğim rampaları hem gidişte hem dönüşte almak demektir bu iş düz yolda gitmeye asla benzemiyor,,

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/401166_311088528923728_1279578641_n.jpg

volkan akboga ile dönüşte, zati iznikte başıma gelecek olanı bildiğim için ,aynı yol dendi, beni bırakın dedim, mahmudiye rampasında tam 10 km tırmanış o gün ultra ıron man adamlar buna razı olmadılar ve beni arkadan ittiler istemediğim halde onlara teşekkürü bir daha borç bilirim dehşet zor bi tur idi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu forumun başlangıç tarihinden itibaren istanbul bisiklet camiasından topçular tavşanlı ordan iznik gölün kuzeyinden orhangaziye devam ederek gölün güneyinden alarak iznik e varıp ordan kuzeyden dönüp çakırlıdan tavşanlıya ve ordan topçulara olan ultra ultra etabı bi günde sadece iki adam başarmıştır volkan akboga mtb ve aytekin erzan yol bisikleti ile bu turda benim güzergahım ise topçular tavşanlı gölün kuzeyinden boyalıca ve iznik ve ultra adamlar ile buluşarak köfte yedik ...dönüş gölün kuzeyinden çakırlıdan tavşanlı ve topçular olmuştur 12 saatte işi ben bitirdim .. ama ultra adamlar beni beklediği için ne kadar ben istemesemde beni bırakmamışlardır onlar bu işi 10 saatte tamamlar idi...

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/375528_311086392257275_100000677512973_1019108_1409218742_n.jpg

sağdan sola volkan ,aytekin ben güzel günlerdi..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/247586_214624821903433_916735_n.jpg

bahtiyar ve erkan konaklama yeri...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
saat 06.30 da buluşmaca...

bostancı, adalar iskele önü..

partnerler..

1- kudret
2- erkan
3- bahtiyar....

hava durumuna bilare son tarihlerde bakarız....

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
Başlık ürkütücü olmuş Kudret abi, lakin, 10 haziranda gelmek istiyorum. Oraları görmek lazım... Bu arada 28" cyclocross bisikletin de hayırlı olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugsbunny

ürkütücü ogün çünki aytek ve volkan ile o tavşanlı yolunu durmadan geçtim iki saatte tamamladım üstelik mahmudiye inişinde ölümden döndüm gidon birden sağa kaydı inişte oynayan gidon ile 10 km nasıl indiğimi bi ben bilirim bide allah....ta iznik e kadar öyle gittim sonra volkinin müdalesi ile iş halloldu sadece omu vites telide koptu senin anlayacağın teknik problemler yüzünden keyfim kaçsada ama o tavşanlı yollarında bunu unuttum ,ogün eski bisiklet mutasyona uğradı 28 jant oldu ve yarış çatalı takdık .....ogün topçularda beraber ineceğiz giderken asılmayacağız bir saat sonra eskihisarda oluruz zamanlama iyi zati topçulardan 800 metre sonra karamürsel istikametine doğru sağdan tavşanlı yolu iznik gölünün sahiline tam 30 km var sırasıyla yukarda etabı yazdım sen serbest sür kimseyi beklemeden bas rampalarda kopmalar olabilir varış yeri oraya erken varılması halinde bir saat durulur........saat 11.00 de yukardaki mini şelalaye varan bir saat durur orda ben ayaklarımı yıkayacağım bir saat olayı benim oraya geç varmam ile geçersiz olacak ben 11.30 da şelalede olursam sadece ayaklarımı suya sokar 30 dakika içinde harekete geçeceğim dönüş serbest herkez....boyalıca köyü 10 km sonra yol düz köye girişte hafif meyil rampa var ve boyalıcadan direk yukarı kuzeye altın ovaya çıkış ordaki güzergahı yazdım çok eğimli rampa yok tavşanlının tersi çok zor ve sıkı, biliyorsun ben tam ring severim evet özlettin kendini...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
saat 06.30 da buluşmaca...

bostancı, adalar iskele önü..

partnerler..

1- kudret
2- erkan
3- bahtiyar....
4- ogün -bugsbunny

hava durumuna bilare son tarihlerde bakarız..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anadolu performans

tüzük.....

bizler forma yaptırarak tek tip olmayız isimlerimiz ile varız....bizler falanca bisiklet grubuda değiliz hiç bir gruba mensub değiliz sadece anadolu yakada faliyet gösteren performans yapan bi ekibiz bisiklet sporuna inanmış kişileriz....başkaların anlayışlarınada saygılıyız ama tarzımız bellidir ...bizler yarışlara sıcak bakmayız kişilerin birbirleri ile yarışına karşıyız yarışlar rekabeti getirir rekabet ise kişilerin birbirine yabancılaşmasını beraberinde getirir gerçi pro takımların avrupada olması güzel bi tablo gibi gözüksede herkez ama herkez isterse bağımsız olarak pro takımlarını oluşturabilir ...spora, bisiklet sporuna para karıştırılması ne kadar etik bunu sorgulamak durumundayız bisiklet sporu halka mal olmalıdır..
anadolu performans özgür bireylerden oluşmuştur burda hiç kimse birbiri ile yarışmaz kendisi ile yarışır kendisini geliştirir...düşüncelerimiz çok radikal gelebilir açıkça sporun her çeşidine para karıştırılmasını tasvip etmiyoruz spor halka mal olacak bu işi para için yapmayacağız .....spor tüm halkın malıdır...............spor sektöründen paralar kazananların etik olmadığını düşünüyoruz...yalnız bisiklet firmaları için durum aynı değildir bisiklet firmalarının herkeze bedava bisiklet vermesi düşünülemez bizler sadece bisiklet yarışlarına paranın karıştırılmasına ve yarışların organize edilmesine sıcak bakmıyoruz bisiklet üzerinden rekabet kişiler arasında yapılamaz bisiklet yarışları rekabete dayandırılamaz bu düşünceler bizi bağlar evet bisiklet sporu halka mal olmuştur ve kişiler kendileri için yarışarak kendilerini geliştirmeleri esastır anadolu performans bu düşüncelerin bayraktarlığını yapacaktır

saygılarımla

anadolu performans

kurucusu..

kudret kurtcebe

namı diğer çavuş............

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tek yıldız verdim topiğe berbat bi antreman olacak çünki..

müdayimler...............

kudret-bahtiyar-erkan -ogün-----------------

saat 06.30 bostancı çıkış adalar iskele önü..............

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ogün-bahtiyar-erkan-kudret kaçamak yaparsa murat valla iyi olur yahu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
günaydın ekip.....

ogünün düşüncesi çok mantıklı 44 km yi 22 km ile gitmek 2 saatte eskihisardayız...06.40 ve 08.40 ,45 dakika feribot saat tam 09.25 de topçular 800 metre sonra tavşanlı giriş burda serbest tempo paso rampa 30 km,,, 10-19 eğimler,,,,ilk şelalaye varan bekler tabi erken varırsa geç varırsa 15 dakika bekleyerek dönüşe geçer krokilerin fotokopilerini hazırlayacağım...geçen sefer 44 km yi bir saat 15 dakikada gitmişiz..tempo resmen 38 olmuş bi de ben topiğe 14 yazmışım fena halde yalnış yapmışım ...evet kartepe olayı ilk 130 km de dehşet tempo yapmışım 50 yaş katogorisine göre tabi,ogün ben saat 09.00 da topçulardan çıkarak tam 3 saat sele üstünde makara yaparak 85 km yi aldım tempo 28 sabah bostancı -eskihisar arası 38 ,bunun ortalaması ne olurki bu 28 beni acaip yaptı insan ister istemez basıyor evet 40 dakika bekleme oldu 130 km in üstüne ayrıca orda ara öğün yemem lazımdı haşlanmış kıyma bundan sonra 130 km in üstüne ara öğün dana kıyma...öğrenmenin yaşı yok sahada görüyoruz tecrübe ediyoruz ve öğreniyoruz....

bu etap bize kaç km ye patlayacak .....

bostancı-eskihisar---44 km ........
topçular-tavşanlı girişi bir km diyelim...
tavşanlı-ahmetli-örencik-mahmudiye-çakırlı 30 km
çakırlıdan sahilden boyalıca 10 km ...
boyalıcadan çıkış 30 km ye yakın altın ova sahil yoldan topçular 10 km dir dönüş 44 km yazmakta bana temden ideal tepeden inecem bostancı..
toplam 169 km ama 200 km lik yorgunluk yaratacak............

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anadolu performans......

ekip.........

1- kudret..........çavuş..............
2- bahtiyar
3- erkan
4- ogün..........

saat 06.30 hareket bostancı adalar iskele.........

sürüş disiplini

tempo 22 km de kalacak ilk 44 km de, 45 dakika feribot ..saat 09.25 de topçular çıkış ,,,,tavşanlı 1 km sonra ,30 km serbest sürüş 10-19 rampalar ,mini şelalaye varış..........erken varan bir saat bekler........
geç varan 15 dakika en fazla,dönüş 10 km sonra boyalıca köyü kuzeye çıkış için kızderbente ordan ta altın ovaya çıkış ...en erken saatte varma olayı topçulara tabi saat tam 16.00 da topçularda olursak iyi....45 dakika dönüş feribot ile,17.00 de start 44 km yi alarak ben temden ideal tepeye kadar devam edeceğim...dönüşte emniyet şeridinin dar olduğu yerlere dikkat ve kavşak çok fazla..

murat ,kanki partner 50 yaş katori dostum pazara bi ayar çekersen memnun olurum,,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
liste güncelleme.....

1- kudret
2- bahtiyar
3- erkan
4- ogün

murat hocamıda bekleriz ama çocuklar var....onun sorumluluğu var

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Öyle şeyler yazmışsınız ki korktum hocam. Ama bi okadar da iştah açtı. Seveirm böyle hardcore şeyleri. :rolleyes:

Şuan bisikletim yok, kısa sürede alacağım inşallah. Ama sizlerle pedallamadan önce 1 sene kondüsyon çalışmak lazım sanırım. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tuncay Üner

tuncay bey bu forumun en aşağısında yerel bölgesel bisiklet grupları var o topiğe tıklarsanız orda anadolu performans ağır turlar topiği var o topikten dostlar ile tanışarak anadolu yakada antreman yapmaktayız genelde antreman yerlerimiz anadolu yakanın az trafik olan güzergahlarında olmaktadır malum avrupa yakada çok fazla trafik yoğunluğu vardır burda trafik içersinde süratli bisiklet kullanmak sakıncalı 7 senedir antreman tarzı turlarımı organize ederek 2012 ye geldim bundan sonrada devam edeceğiz..............

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dönüşte TEM'e girecez diyorsunuz. Otoban'a girmek yasak değil mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@clubber

temden çok geçtik yolun en emniyetli tarafı vardır pazar günleri fazla bisiklet olmaz ise sorun olmuyor evet 10-15 bisiklet temde tehlikeli.zati biz hep en çok 4 veya beş kişi oluyoruz gittiğimiz bu etap son derece zor bi etaptır...