Turkish MTB National Championships

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
@temu90

temu türkiye şampiyonasında ilk 25 puan alıyor 5 -6 kişyi yazmaları o insanların bu işi ilk defa yaptıklarının kaanatidir...herkes harcırah hesabı veya puan hesabı yapıp yapmadığını düşünüyor merak etmeyin mutlaka uci sitesine en geç cumaya kadar girecektir...

Saygılarımla.Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: temucin90
Scudo

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
(link)

tüm ülkelerin national (ulusal) şampiyonlarına bu linkten bakabilirsiniz....ama daha türkiyeninki açıklanmamış...

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
Bir yanda Avrupa Yol Şampiyonası, bir yanda Türkiye Şampiyonası.

Ama Türkiye Şampiyonasına federasyonumuzun ilgisi sıfır.:boese157: :boese157:
Sorumlulukları başkalarına yıkmak, organizasyonun iyi olacağı anlamına gelmiyor.:boese157:

Bursa da görev arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar.Tabii sonuç ortada.(yanlız kaldılar) :boese157:
Onları orada yanlız bırakan yine federasyon.

Sporculara çıkarılan zorluklar bu yarıştada devam etti.
Kayıtlar, Start sıralaması vb. :boese157:

Federasyon bize kategorilerin Start saatlerinin değişmesinin açıklamasını yapmışlardı.
Bizde bu saat değişikliğinin iyi olacağını düşündük.
Fakat ben hala yarışlardan sonra Bisiklet Yarış Haberlerini hiç bir basında ve tv de görmedim.:rolleyes: varsa paylaşın.

Yıldız Erkek, Genç Erkek, Master Erkek, +40 Erkek kategorileri olarak saat: 14:00 de günün en sıcak saatinde start alıyoruz.
Sanırım, BOŞUNA ACI ÇEKİYORUZ.:boese157:

Daha sonuçlar ortada yok. :rolleyes:

Kürsüde yine madalya, madalya.

Üzerinde TÜRKİYE ŞAMPİYONU yazan bir KUPA verilse, tüm emeğin karşılığı için güzel bir anı olmaz mı?

Şampiyon olmak için emek veren, ter döken sporcular için.
Bence olması gereken budur.

En azından Avrupa şampiyonası ile aynı tarihe gelen organizasyonun tarihini ileri bir tarihe erteleselerdi.

Tüm camia olarak, hem Avrupa Şampiyonasında, hemde Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonasında beraber olurduk.:boese157:

Bakalım, Türkiye Maraton Şampiyonası için nasıl bir fiyasko olacak.Çok merak ediyorum..

Evet, takvimde yarış var, ama aynı tarihte 2 yarış.:eek:

Hangisi ertelenecek, net bir açıklama yok.BEKLİYORUZ.

Biz sporcular nasıl motive olacağız?

Belirsizlik olduğu süre içersinde antrenman programımızı neye göre düzenleyeceğiz?

Umarım bu spor için ter döken biz sporculara yakışır organizasyonlar yaparsınız.

Not: Biz sporculara göstermiş olduğunuz misafir perverlik için, Bursa'da emeği geçen herkese teşekkürler.:in: :in:

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
arkadaşlar sedona pompa düşürülmüştür parkurda ,sedona sulukta kayıp her yarış bir şeyi kaybet durumundayım yaa :D

bu arada arkadaşlar yarışta fotoğraf çekenleri gördüm, saklanmanıza gerek yok ben sizi tanıyorum :D

bi zahmet bi yolla ulaştırın foruma veya facebook gibi bir siteyede yükleyebilrsiniz. SEVİNİRİZ :)

HERKESE olan ilgi için teşekkürler.

B

BF Okuru

Misafir
Takimlari olan sporcularin her seyi saglamdi ferdi sporcular ne kadar da garibandi ole
:eek:

Tepki
43
Nihayet sonuçlar açıklanmış.. Ama ne açıklanmış! :mad: :boese157: :mad:

Bütün sıralamaları, tur miktarlarını karıştırmışlar! :eek: :boese157: :eek:

Örneğin 3 tur atmama rağmen 2 tur atmışım hakemlere göre! Yalnız o değil, yarışta 4 tam tur atan Hakan Güçlü Yazman da 2 tur atmış aslında haberi yokmuş arkadaşımızın! :( Benden önde bitiren arkadaşlar benden alt sırada gözüküyor falan... :boese157: :boese157:

Hayatımda bu kadar yanlış bir sonuç listesi daha görmedim! :Skull-175

En içten sevgilerimi (!) gönderiyorum sorumlu şahıslara...

(link)

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
İsmail verdiğin linke bir göz gezdirdim'de biz boşa tırmalıyoruz : (

almanya'da 41 kişi start
fransa'da 97 kişi start
güney afrikada 36 kişi start (20 kişi yarışı bitirememiş nasıl bir parkursa :) )
belçikada 46 kişi start
Amerikada 62 kişi start almış

başarılı sporcuların olduğu ülkelerde sayı çok iyi durumda fransa bunun çok iyi bir örneği, birde bizden başka kim biliyor bilali bilali iyi pazarlaya biliyormuyuz çok merak ediyorum salcano sponsor peki action geçen bir salcano reklamında niye bilal yok o reklamda bir köşede türkiye şampiyonu ve olimpayat sporcusu diye geçse ah ah ah, bizler her zaman 1.lik olunca mı sahip çıkıcaz yazıklar olsun iyikide gelmemişim yarışa kim ne derse desin bizler bu şekilde bile sahip çıkıyoruz sporumuza ama baştakilerin umrunda değil ozaman bazı şeylerin yolunda gitmediğini gösterin adamların kafasındaki mantık ise ya sev ya terket!

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@Tufan Sağnak

Sinirlerim nasıl zıpladı kendimi 5 tur yemiş görünce!!!!O
Bir tarafımı sıka sıka 4 tur attım orda.2 defa da uyardım "ben geldim yazın konuşup duruonuz orda.eksik yazacağınız turları" die.

Gidip şikayet edicem o topu.Kendisinin bize ettiği hakaretlerin 1000 katına suratına karşı bağıra bağıra söylücem.

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@Dinçer ÜNSAL

dincer bence sorun yasayan arkadaslara en iyi sen tercüme olmussun :) zaten bu yapilan hatalar sadece sporculara degil sporu seven herkeze yapilmis oluyor..Federasyon umarim hatalarini görür ve tekrar edilmesini önler :in: saygilar

• Beğen
Tepkiler: Dinçer ÜNSAL

volkankültepe

Aktif Üye
Tepki
119
5 kişi 10 eliyle 1 listeyi düzenleyemedi bravo !

bu kadar berbat bir sonuç hazırlanabilirdi ancak ! düzelttirdiğim halde yanlışlıkta ısrar etmişler ! -2 lap olacağıma -1 yazıyor benim önümdeki adamlar arkamda gözüküyor rezalet !

bari bizden birilerinden yardım alsalardı aldıkları notları düzenlemekten acizler

• Beğen
Tepkiler: Dinçer ÜNSAL

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@Erhan_Yılmaz
@volkankültepe

Sopadan anlar bunlar sadece.Bir ay boyunca kolunu bile kıpırdatamıcak hale getiricen bunları.Bakalım ondan sonra, bi daha böyle iş yapıyor mu?:boese157:

• Beğen
Tepkiler: Erhan_Yılmaz
Tepki
43
@Dinçer ÜNSAL

Yaa ben de arkadaşımın uyarısıyla gittim uyardım yarışı bitirince, ben geldim ona göre turumu doğru yazın dedim! İnadına mıdır nedir...? :boese157: :boese157:

Kağıdın birine karman çorman numaraları not almışlar, ben de bakıp anlamaya çalışıyordum acaba bunlar dakika mı sırt numarası mı diye... Bu herif bir de üstüne "Boşuna bakmaya çalışma birşey anlamazsın dedi" :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175

Ulan sen çok mu anladın da böyle sonuç çıktı ortaya!? :boese157: :boese157: :boese157:

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@Tufan Sağnak

En dayanamadığım şey hakkımın yenmesi, hakkım olan şeyin verilmemesidir şu hayatta....

• Beğen
Tepkiler: heng
Tepki
126
Tur yediğimi söyleyip yarıştan ayrıldım.Ordaki görevliyi de uyardım bakın yarıştan ayrılmıyorum tur yediğim için çıkıyorum dnf değilim yani dedim adamlar beni dnf olarak kaydetmişler. :boese157:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar, öncelikle uzakta olsam da ortamı bildiğim için neler olduğunu, nasıl hissettiğinizi çok iyi biliyorum. Kaldıki konuştuğum bir kaç arkadaşım da aynı şekilde sinir küpü vaziyetindeler. Kürsü yapmış olanlar dahi durumdan memnun değil.

Sizden bir ricam var yalnız;

Lütfen biraz sakin olalım.

Farkındayım, herkes çok dolu ancak burada bağırıp çağırmak, hakaret etmek kimseye bir fayda getirmeyecek.

Riskli ancak güzel bir öneri gelmiş, sıradaki maraton şampiyonasına katılmamak. Gidip şampiyonanın yapılacağı alanda sessiz oturma gösterisi yapın. Taşkınlık olmadan, sessizce, laftan anlamadılar sustuk bakalım anlayacaklar mı dercesine. Hatta bir kaç haber kanalı da çağırın, şampiyonanın ancak o şekilde haberi olacak herhalde, başka türlü umut yok...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@ysnymn

Valla Yasin, böyle gitmez. Ben ilk defa yarışa katıldığımda 2005'ti, herşey karman çormandı, aradan 5 yıl geçti hala değişen birşey yok. Sadece bi 2007-2008 civarlarında tatlı bir meltem esti, hani herkes bi "acaba?" dedi ama şimdiki duruma bakılırsa eskisinden de berbat herşey. Hadi eskiden katılımcı da çok azdı, Junior'da falan çok çok az insan vardı, şimdi sayı sürekli artıyor ama bir gelişme olmadığı için ne yazık ki başa çıkamıyorlar artan bu sayıyla.

Kim gider de orada bir eylem yapar bilmem. Özellikle milli takım beklentisi olan sporcularla bir takıma bağlı, sponsor destekli sporcuların bu konuda işi zor, anlarım da yani sonuçta yarışmakla mükellefler. Ama ferdi sporcular özellikle bu konuda birleşip çok şey yapabilirler. Sponsorlar ona keza, kim vardı yarış sponsoru mesela? Sponsorlarla ve büyük bisiklet firmalarıyla (üreticiler ve ithalatçılar) konuşmak gerek, onlar belki federasyon üzerinde bir baskı kurabilirler...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
son 3 kişi yorumlarında sonuna kadar haklı. evet protesto için bir sonraki yarışa katılmama belki bir ses getirebilir. ama halil'in de dediği gibi sponsor destekli olan takım sporcularına bunu yaptırmak çok zor. hadi takım bir şekilde anladı diyelim. katılmayın dese bile sponsor bir dur bakalım birader bende sponsorluğumu çekerim der büyük ihtimalle.

ferdi katılanlarda az değil. onlar bile kenarde sözü edilen, düşünülen eylemi yapıp basının ilgisini çekseler yeter. Olmadı takımlarda bu işe destek için her takım bir sporcusunu bu iş için ayırıp eyleme dahil etse gene olur gibi geliyor bana.

• Beğen
Tepkiler: cesar çakas