Turkish MTB National Championships

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Ama bide bu isten kar etmek isteyen olursa ne olacak

Sonra 10- 20 kisi katilir yarisa ve hak etmeyenler derece alirsa....

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@darkness_

Hatta ferdi sporcular start verildikten sonra start alanında beklesin. Kimse pedal basmasın, herkes alsın bisikletini bacağının arasına, baksın keyfine.

Kimseyi anarşist bir eğilim içine itmek istemiyorum ama laftan anlamayanın hakkı da kötektir hani...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@birolcakir

sanmıyorum hocam o kadar az katılıma yol açacak çapta bir eylem olması. Dediğim gibi olsa olsa ferdi katılımcılar bu konuda rahat olurlar. Ee eyleme olsun olsun 10 tane ferdi katılsa 5-6 da her takımdan bir yarışçı girse. 10-15 kişilik bir eylem çok rahat tepki uyandırır. heleki bir de basını çağırıp ilgiyi oraya çektin mi federasyon noluyor ya falan der gibi geliyor bana.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@birolcakir

Öyle bir ihtimal yok denecek kadar küçük. Zaten kürsüye oynayan her kategoride en çok 4-5 kişi var... Onlar yine alacaklardır sıralamalarını normal bir şekilde.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Maratona katılmamanın bir sonucunu tahmin edebiliyorum;

"madem katılım az, bu disiplinde yarış organize etmeyelim..."

Bir yere varmaz.

• Beğen
Tepkiler: tuncdemir

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@gurol

Katılmamak değil Gürol Abi, kayıt yaptırıp startta ilerlememek. Herkes bekleyecek start noktasında, ne de olsa ilerlesek de bir işe yaramıyor, hakemler atılmamış turları atılmış, atılmış turları da atılmamış yazmadılar mı? Demek ki Start çizgsinden ileri gitmenin bir faydası yok. Biz de Start alannda piknik falan yaparız...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@gurol

katılım az diye birşey diyemezler çünkü katılmayıp evde oturmayacak herkes. katılmayanlar eylem için katılmayacaklar ve yarış günü gene orada olup yarışa girecekmiş gibi hazırlanacaklar sadece start'a geçmiyecekler. orada zaten eylem başladığı zaman. katılım az değil niye yarışmıyor bu sporcular olacak.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Bir yere varmaz dostlar. Gayet iyi niyetlisiniz, ama bir yere varmaz.

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Start verilip bayrak sallandıktan sonra herkes bisikleti olduğu yere bırakıp start noktasında çantasından çıkardığı şeyleri yemeye başladığında ne yapacaklarını çok merak ediyorum....İnşallah herkes öyle yapar.Hatta kilim fln da getirin.Serip zerine oturun.Hakeme de soğuk su ikram etmek lazım tabi bu sırada.

• Beğen
Tepkiler: Erhan_Yılmaz

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@gurol

Valla Gürol Abi, güzel organize edilir, haberciler ve özellikle TV habercileri de çağırılırsa önceden, bir yere varmasa bile torunlarıma anlatacak malzeme çıkar :)

silas

Üye
Tepki
82
@HaliliOzturk

Eylem fikri güzel ama bu işe para yatıran kişiler buna ikna olmadıktan sonra eylemin ses getirebileceğini düşünmüyorum. Anlatacak hikayemiz olur kısmı güzel gerçi :)

Türkiye Bisiklet Turu'nu canlı canlı izledikten sonra bu denli önemli bir yarış organizasyonunun bu kadar kötü olacağını düşünmüyordum . Yazık oldu.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@silas

Bu işe para yatıran kişiler biz bunu görelim diye bu işe para yatırıyorlar. Tamam, belki dağ bisikletini ciddi anlamda derece, kürsü, milli takım hedefleriyle tam disiplinli yapan sporcu sayısı bir elin parmaklarını geçmez belki, ancak çoğunluğun da bu işten keyif almak için yarışan çoğunluk olduğunu ve bu insanların da bir emek verdiğini, haklarının yenmemesi gerektiğini göstermemiz gerek.

Toplam start alan sporcu sayısı 50 yerine 15te kaldığında hiç kimse bir kuruş çıkartıp vermez bu organizasyonlar için. İşte bu çoğunluğun önemini bir şekilde vurgulamak gerek. Bundan evvelki tüm örnekler gösterdiki mail yazmak vs hiçbir işe yaramıyor.

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
@gurol

Canım gürol abim bir yere varmıyacaksa biz niye yırtınıyoruz o zaman !!!

istersek herkes istediğini alır iş bizde bitiyor bu bu kadar basit! tek tük olmaz tüm ferdi sporcular aynı kararlılıkla tepkilerini göstermeliler burda ana avrat düz gitmenin'de anlamı yok...

• Beğen
Tepkiler: Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
@gurol

Evet haklisiniz bir yere varmaz diye düsünülürse zaten bir yere varmaz.! saygilar

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Erhan_Yılmaz

Gürol Abi zamanında federasyonda birşeyler yapabilmek adına kendini paralayan birisi olduğu için sanırım işin iç yüzünü daha iyi biliyor... Tepkisi ondan olsa gerek.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@Erhan_YılmazErhan bey, inanın tecrübem bunu söyler. Birşeyler yapmayı denedik, denemedik desem haklısınız.

Hani benim bu konudaki tecrübem ayrı mesele. Şöyle bir örnek vereyim;

Bugün bazı sporcular sponsorlu, veya bazıları takım sporcusu. Bunların hiç biri startta yada yarışla ilgili herhangi bir anda protesto edemez.

Dahası, startta yapılacak protestoyu dinlemeyip bunu fırsat bilecek başkaları çıkacaktır. Kim istemez ülke şampiyonu olmayı yada yarış kazanmayı? İşte bu grup yarışınca (1 kişi bile olsa) hakemler sonuçları çıkartır. Birinciyi ilan eder. Kalanlar da ellerinde protesto ile kalır.

Daha ve dahası, bu bir başkaldırış olduğundan Bisiklet Federasyonunun ceza yönetmeliği devreye girebilir ve lisans iptaline kadar varabilir cezalar alınır.

Yani.... Bir yere varmaz.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@ysnymnAbicim, birşey yada biri için yırtınmayalım. Bisikletimize binelim. Gel, bu sene hazırlandığım Fethiye tırmanmada birlikte yarışalım. Eğer birileri için yapıyorsan zaten yapma bu sporu.

Geçen sene italyadan döndüğümde tesadüfen Alanya yarışını izlemeye gelmiştim. Orda sevgili Bora'nın bir sorusu vardı, Genel Sekreter cevaplarken araya girip bir şey söylemiştim, orada olanlar hatırlayacaktır.

Biz (bisikletçiler bisiklete binenler sevenler, her kimsek) birşeyler yaparsak bu faaliyetler var. Orada Bora'ya "sen (ve senin gibiler) organize ederse iyi yarışlar olur" demiştim. Olay budur. Biz yaparsak bu spor var. Yapmazsak yok. Madem yazdım yazmaya devam edelim...

Niye BO-CE yarışlarında eğlenebiliyoruz, memnunuz? Niye genellikle Alanya'da sorun çıkmıyor? Çünkü bu yarışların bir sahibi/sorumlusu var. Kimse kırılmasın ve alınmasın. Ama kötü organize edilmiş her dağ bisikleti yarışında benim gibi adamların suçu var. Eğer biz, siz, hepimiz bu yarışları sahiplenirsek... Ki bu sahiplik tamamen amatör ruhla olmalı... İşte o zaman bu yarışlar iyi organize edilecek, hatalar azalacak.

Niye geçensenekinden değil ama bu seneki Ürgüp yarışından memnun ayrıldı insanlar? Çünkü bisikleti seven insanlar adları bile geçmediği halde bariyer taşıdı, arazide kazık çaktı...

Dediğim gibi, biz (tüm bisikletçiler) sahiplenirsek bu spor var. Yoksa yok...

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
@gurol

canım abim, bisikletimde markalrın en üst model ekipmanları var harcanan masraflar ucuk seviyede her yıl zaten karşılığı olmadan yapıyorum yoksa neden harcıyayım bu kadar sevmesem ne işim var başkası için yapmıyorum kendim için yapıyorum helede böyle bir federasyon içşin hiç yapmam !

Ve inan kaçkar kış yarışlarında o kadar zevk alıyorum ki mutluyum ki ah ah federasyon yarışlarındada sadece aynı atmosferi görüp pedal basmak başka derdimiz yok . . .

• Beğen
Tepkiler: Salih Manavoğlu

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@ysnymnŞahsına söylemiş gibi oldum ama aslında hepimize söyledim. Senin severek yaptığını ve neler feda ettiğini zaten biliyorum.

Bak Kaçkar yarışları da güzel bir örnek... Çünkü bir sahibi var.