Turkish MTB National Championships

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Biz geç saatte koymuştuk otobüse 2 bisiklet..Hareket amirliği gibi bir yer var terminalde otobüs duraklarının orda tatlı dille derdinizi dile getirirseniz alabilirler sanıyorum..

Scudo

selcuk yucel

Daimi Üye
Tepki
124
bir kac sorum olacak bunlari bilgisi olan arkadaslar cevaplarlarsa cok sevinirim ayrica topculardan gececegiz GEBZE PEDAL GRUBU olarak birlikte gideriz diyen arkadaslar olursa birlikte gideriz.sorularima gelince;

1-topculara gectikten sonra yaris yerine ne kadar zamanda geliriz ve nasil gelecegiz.
2-gelince konaklama imkaninda cadir disinda konaklama yeri var mi yakinlarda ve yoksa cadiri kendimiz mi getirecegiz yoksa orda kiralayabiliyor muyuz bu konuda ki sorularima cevap verilirse cok mutlu olurum

Katilan tum arkadaslara yarista barasilar dilerim..

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
inş. c.ertesi sabahı orda olucağım,

tercihim ido ile olucaktır. hem kısa süre hem ücrettede azda olsa tassarruf sağlıyacağım
otobüs ile bursaya olan saat limiti 4.30dak. iken, ido ile sadece 1.30 dakıka..
ist. gelenler için İDO'yu tavsiye ederim..

ido daha konforlu ve daha rahat ,otobüste ise bunun biraz tersi ,özellikle birde yaz sezonunda iseniz :eek:

Tepki
7
topçulardan çıkarken iki güzel yokuşla karşılaşacaksınız ve yalovanın içinden gececeksiniz...
biraz yorucu olacaktır ve bursada o cevrede otoyol yok lütfen kamyonlara ve vaz olduğu için trafige dikkat edin...
Organizasyonda kalacak yerle ilgili pek bilgi alamadım ama ormanda cadır kurulabilir...
Gelmeden öğrenci yurtlarını arayın kalacak yer olmazsa oralarda kalabilirsiniz çok yakın... (pansiyon ve oteller biraz uzak şehir merkezinde)
Otobüs dediğiniz mesafeyi 40 dk gidiyor size önerim 3-4 saatde dinlenerek molalı olarak gelmeniz tahmini 2.30 saat sürecektir bisikletle...

• Beğen
Tepkiler: cesar çakas
Tepki
7
Terminalden pedallıyarak yarım saat mesafe lütfen şehir içi trafige çok dikkat edin ve adresi enaz 3 kişiye sorarak yol alın ki şehrin öteki ucuna gitmeyesiniz...

• Beğen

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
birde İDO iskelesinden atatürk kent ormanına olan mesafe sanrıım 18-20 km arası
ve diyeceğim bu mesafe nasıl aşılabilir
çok rampa varmı
yorucu gibi bir niyeti olmaz inş.

18 km bişe değil genelde ama birde rampaysa:eek:

hadi herkese başarılar:in: ( bu arada konu açılalı, yorumlar çok zengin değil,halen 3. sayfadayız :D ) hey millet tatildemisinz yoksa sessizliğinizimi koruyorsunz :D

THE ROCK

Üye
Tepki
23
İDO iskelesinden KENT ORMANI 22-23 km civarı , iskeleden iner inmez yaklaşık 500 mt sonra mudanya-bursa istikametine doğru 2-3 km lik bir yokuştan başka yokuş yok hatta bu yokuşu çıktıktan sonra 6-7 km nerdeyse pedal çevirmeden aşağı doğru sallanıyorsunuz bir sonraki yokuş kent ormanına 1-2 km kala başlıyor bu mesafeyi aştıktan sonra yarış alanına ulaşıyorsunuz.

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Parkur hakkında edinebildiğim az bilgiye göre bol tırmanışlı bir yarış olacak.. Uzun tırmanışlar ve teknik sayılamayacak inişler mevcutmuş.. Aslında hiç bana uygun değil :rooleyes: ancak elden gelen bişey yok sonuna kadar mücadele edeceğiz ;)
Yarın sabah oradayız inş.
Herkese şimdiden başarılar..

silas

Üye
Tepki
82
İzlemeye geleceğim ilk MTB yarışı olacak. Biraz heyecanlıyım. :) Cumartesi sabah Denizli'den yola çıkıp geliyorum. Herkese başarılar. Orada görüşürüz :)

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
İzmit ve Yalova üzerinden gelecek arkadaşlara birkaç bilgilendirme;

Yarışın yapılacağı yer, Atatürk Kent Ormanı.

Otobüs ile geliyorsanız. büyük ihtimal ile Bursa Otobüs Terminali'nde ineceksiniz. Referans alacağınız varış noktası İzmir Yolu'ndaki Carefure olacak. Bineceğiniz otobüs ya da araca bu noktayı ulaşmak istediğiniz soyleyip, kolayca tarif alabilirsiniz. Carefure'a vardığınızda Kent Ormanina kalan max 2 -3 km yolunuz kalıyor. Oradan kolayca Kent Ormanı tarifi alabilirsiniz.

Araç ile gelenler için; Bursa Terminali'ne gelmeden otoban girişi var. yanılıp da oradan girmeyin. Terminali geçip, Özdilek'e geleceksiniz. Özdilek'i gectikten sonra yol İzmir tarafına donecek. bu yonu takip edip saniyorum 7-8 km kadar devam edeceksiniz. buraya kadar takip edeceğiniz yön İzmir olacak. bahsettiğim 7 -8 km den sonra yolun sol tarafında carefure'u göreceksiniz. Carefure ile aynı hizada anayol üzerinde bir batçık var. batçığa girmeyip sag tarafından trafik lambalarından sola donecek sekilde yol almanız gerekiyor. İzmir yolundan sola dondükten ve karşı tarafa gectikten sonra Bauhouse'un (yapı market, yeni acilmis. ) önünden gececeksiniz. aynı istikameti takip ederek ikinci trafik lambasından sola karşı döneceksiniz. sonrasında bir iki donus daha var. fakat bu kısımdan sonra kent ormanı levhaları yönü gösterecek..

Umarım yardımcı olur..
gelecek herkese simdiden iyi yolculuklar ve başarılar.. :)
pazar görüsmek üzere..

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
Salih çok iyi tarif etmiş yolu, deniz otobüsü ile gelecek olanları da güzelyalıdan 5 km lik bir çıkış bekliyor. (rakım 250 mt.) sonrası iniş ve düz yol ve bu yol sizi izmir yoluna bağlayacak sonra da carrefor zaten.
Ama asıl konu parkur :) gerçekten zorlayıcı yokuşlar içeriyor fazla teknik bir parkur değil ama 1 tane çok uzun 3 tane de daha kısa tırmanış var.

Yarışacak tüm sporculara başarılar.. kendi adıma; katılmak konusunda hala şüphelerim var :)

fatih gul

Forum Demirbaşı
Tepki
118
@cesar çakas

Peki idoyla geldiğimiz zaman karşıda servis bisikleti alıcak mı bide o var????

THE ROCK

Üye
Tepki
23
Arkadaşlar yarış saati hakkında bilgisi olan varmı saat kaçta başlayacak.

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Juniorlardan falan da haberi olan varsa seviniriz :)

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
resmi bir fotoğrafçı varmıydı bilmiyorum ama gidipte çeken varsa ekler belki buraya. benim sınav var diye gidemedim. gitseydim baya bir foto çekecektim.