Mosso Marine

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@Alizee Tutuldu demekki. Bir de 2015 ile 2016 tamamen aynı diyorlar.Bulunursa 2015 almak daha mantıklı.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen
Scudo

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
Sayın @alterno1903 konu içerisinde bisikletiniz üzerine yaptığınız değişiklikleri okudum. Özellikle ruble değişiklikleri(galiba 8'li sistem taktınız) ve aynakol değişklikleri yaparken bisiklet size sıkıntı verdi mi ? Tabii tüm masrafların maliyeti ne oldu acaba merak ettim. Bunları sormamın sebebi aldığımda bu değişiklikleri yapmak şart mıdır değil midir? sürüşü nasıl etkiler öğrenmek istiyorum. saygılar.

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar, mosso marine 20 alma düşüncem var. Ancak alıp 7'li vites sistemini 8'li olarak yükseltmek istiyorum. Bu mümkün mü ? Mümkünse ne kadar maliyeti olur bana. Ek olarak yeni vites kolunun bas çek olması önemli benim için. Teşekkürler şimdiden.

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@bugra_ozer @alterno1903 daha önce aşağıdaki şekilde bilgi vermiş belki işinize yarar.

"arkadaşlar pedallar katlanıyor. Ancak bisiklet katlanmış halde kilitlenmiyor. Bisiklet üzerindeki aynakol 42-32-22 olduğundan ve arka ruble 14-28 olduğundan performansı düşük. Lastikler kalın (2,00 ) ben 1,75 e geçtim. Keske 1,50 ye geçceydim diyorum. Lastikleri öldürdüğümde kesinlikle 1,50 alacağım. Ben bisiklette epey değişikliğe gittim. ön aynakol 48-38-28 oldu arka ruble 11-32 8 vitese geçtim tabi arka göbek ve vites kollarıda değişti. Şimdi rüzgarı iyi alabiliyorum yokuşlardada sorun yok diyebilirim.

Bisiklet sürekli aracın bagajında duruyor. bagajda bir 4 lük alyan bulunduruyorum gidonu katlamak için . İstediğim yerde çıkarıp biniyorum"

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@semihus

İlgin için çok teşekkür ediyorum ancak alterno1903 mesajında 26 inch modelinden bahsetmiş, benim sorum ise 20 inch olanla ilgili.

Tepki
1
İsim
Nazım
Bisiklet
Dahon
@mersahin Merhabalar. Bisikleti Kütahya/Simav'dan sipariş verdim. Hala gelmedi iptal ettirmeyi düşünüyorum. uygun 20'' denk getirdim onu alacağım galiba.

Tepki
5
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bugra_ozer Mosso Marine 20 yanılmıyorsam 7'li değil 6 vites.. Birkaç ay önce internetten Mosso Marine 20 satan yere telefon açıp özelliklerini sorduğumda 7 li değil 6 vites olduğunu belirtmişlerdi. Oysa çoğu sitede 7 vites olarak görünüyor..

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
Ben yaklaşık 105 kiloyum ve mosso marine 26 almak istiyorum ancak gittiğim bir bayi benim kilomda olan biri için uygun bisikletin ancak dahon d8 olduğunu söyledi.(dahonun 7 li sistem bisikletini de tavsiye etmedi)
Gerekçe olarak, mossoda vidalı sistem kullanılması ve benim gibi ağır vücutlu insanlarda bu sistemin arıza çıkardığı ve akıcılıktan uzak olduğuydu. Kullanan arkadaşlar benim kadar ağır mı sıkıntı yaşadılar ? merak ettim saygılar.

bugra_ozer

Üye
Tepki
21
İsim
Buğra
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Süheyla Sarıgöl Bilgi için teşekkür ederim, bende aradığımda Ankara'daki bayii pazartesi gelecek dedi ancak ben daha fazla beklemedim ve kron fd1000 aldım :)

• Beğen
Tepkiler: Süheyla Sarıgöl

n500

Aktif Üye
Tepki
83
Ben de Mosso marine 26 inç alarak bisiklet dünyasına giriş yaptım. Katlanır tercih etmemin nedeni koyacak rahat bir yerim yoktu. Bir de hızlı giriş yaparım sonra kullanmam belki alır atarım bir köşeye diye düşündüm. O yüzden çok para vermek istemedim. Normal bir bisiklet alsam carraro 227 ya da 225 alacaktım. Bisiklet çok hoşuma gitti açıkçası. Tek hoşuma gitmeyen tarafı lastikleri. Lastikler çok kalın biraz kullanıp değiştirmeyi düşünüyorum. Onun haricinde bir çamurluk eklerim. İlerde ben de belki ruble değişimi yapabiirim. Arabamın bagajına tamı tamına oturdu ama gidonlar azıcık zor sığdı. Ben de sağından solundan 3 er cm kesmeyi düşünebilirim. Belki de katlanır gidon alırım artık duruma göre. Katlandıktan sonra kilitlenmediğini bildiğim için cırt bant hazırlamıştım. Katlayıp cırt bant ile sabitliyorum. İleriye doğru da hafif hafif tekerlekler üzerinde zor da yürüyebiliyor. 26 inç katlanırın doğasına aykırı ama pişman değilim. https://i.hizliresim.com/6Prll3.jpghttps://i.hizliresim.com/qMjY4D.jpg

Tepki
12
Bisiklet
Carraro
@semihus hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de bu biskleti istiyorum. Ne kadara aldınız? Arabanız oktavia falan mı? Bende de seat toledo var bagajı bu kadar kaplıyor mu?

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@kralove.pilsen
N11 den aldım çek kullandım 840Tl ye filan geldi. Arabalar aynı Toledo.:) Gidon sıkıntı 5 cm eksik olsa çok farkeder. Ya da katlanır bulmak lazım.

mersahin

Üye
Tepki
0
ben de bugün satın aldım sonunda. gittigidiyorda çek ve puan kampanyasıyla 740 liraya falan mal oldu. chevrolet aveo aracımın bagajına sorunsuz sığar umarım.

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
@mersahin Güle güle kazasız belasız kullanın. Yorumlarınızı bekliyorum

dtserkan

Üye
Tepki
2
İsim
Serkang.
Bisiklet
b'Twin
Mosso marine 26' ya (ekleyebildiysem) fotoğraftaki gibi bir modifikasyon yapılabilir mi acaba?

http://image.rakuten.co.jp/waganseshop/cabinet/30/fb329-1.jpg
ekleyemediysem link : (link)