Kontrolsüz ani açılan araç kapıları biri başıma büyük bir iş açtı..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet kullanırken karşınıza çıkan bu olumsuzluklar sanmayın ki sadece bizim memleketde oluyor. En gelişmiş ülkelerde dahi aynı sorunlarla karşılaşılıyor. Yabancı ülkelere turist olarak gidip gezince herşey çok güzelmiş gibi görünse de oralarda yaşam sürerseniz, oranın vatandaşı gibi yaşarsanız oralarda da herşeyin çok yolunda olmadığını görürsünüz. Ben iskoçya da yaşıyordum ve çok defa ölümcül bisiklet, motorsiklet kazaları gördüm.
Arabaların dikkatsizce kapı açması dünyanın bütün ülkelerinde bir sorun bu durumdan sızlanmak hiçbir fayda sağlamıyor. Bisikleti şehirde devamlı defansiv bir durumda kullanmak zorundasınız. Duran her arabaya aniden kapısı açılacakmış gibi bakmanız ve önlemi almanız gerekiyor.
Buraları Türkiye değil.
(link)

Polis dahi bisiklet yoluna park etmiş

İnsan heryerde aynı hangi milletten olursa olsun. Bakın bu tartışma bize ne kadar tanıdık geliyor. Ama burası Türkiye değil. ''Benim kim olduğumu biliyormusun? Amcam çok meşhur bir politikacı''

Bunların bizden farkı oralarda kanunların çalışması ve hakkını kanunlarla arayabilmen.

Scudo

Onur DOĞRU

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
b'Twin
İşe bisikletle gelip gidiyorum:) Evleneli daha bi ay olmamıştı ki:)
İzmir MtihatPaşa Cad. bir arkadaş kapıyı açı verdi...
Sol El parmağıma çarptı ... Yüzük olmasına rağmen parmağımı boylamasına kırdı... Eklem çanağını ortadan ikiye böldüğü için kolumu bütün alçıya aldılar... 1 ay sonra kendine gelmişti.. Şimdi şimdi tam olarak geçiyor:) Aman diimm..
Kazasız sürüşler hepinize :)

• Beğen
Tepkiler: suat akman