Kontrolsüz ani açılan araç kapıları biri başıma büyük bir iş açtı..

Tepki
35
Bisiklet
Sedona
İzmir,Balçova'da ev den çıktım Mitatpaşa Agora alış verişi önün den çıkacak ken birden paralelime kavşaga parketmiş araç aniden ön kapıyı açtı bende
hızla kapının iç tarafına süratle çarptım,sonuç ben havada iki takla attım allahtan usturuplu düştüm bişey olmadı,fakat Cant sekiz oldu maşa egrildi vs.
sonrada arka tekerlegin üstünden vito geçti araç sahibi neyapayım diyor,hadi ben yaralanmadım masrafıda ödemek istemedi bende Trafik polisini çagırıp tutanak tuturdum yüzde yüz aracı kusurlu bulundu aracın sigortası 1500 Tl masrafımı karşıladı bu konu laraada dikkat kesilin arkadaşlar..

Scudo

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Kazanıza çok üzüldüm çok geçmiş olsun iyiki size birşey olmamış. Diğer yönden sergilediğiniz davranış ben dahil herkese örnek olcak bir davranışmış gerçekten tebrik ediyorum. Birçoğumuz yasal haklarımızın farkında olmamakla beraber bu hakları kullan(a)mıyoruz ( genellikle bilinmediği için ). Tekrar tekrar geçmiş olsun. :(

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
geçmiş olsun o kapılardan mümkün olduğunca uzak geçiyorum ben başıma hiç gelmedi ama büyük tehlike bisikletliler için.

Tepki
35
Bisiklet
Sedona
Teşekkürler.Bişey olmaması biraz tecrübeden; Güvenlik uzmanıyım düşmeyi biliyorum vurdugumda sola attım kendimi..

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trafik sigortası motorlu araçlara yapılır.Bisiklete verilen hasarı trafik sigortası karşılamaz.Tam tersi,bisikletin otomobillere verdiği ya da vereceği hasarları da.Şu hasarınızı karşılayan sigorta şirketiyle ilgili belgeleri de paylaşırsanız bırakın faydayı çığır açmış olursunuz.Siz o 1500 lirayı kimden aldınız? Ya da size ödemeyi yapan trafik sigortası verdiği parayı kimden tahsil edecek,karşıda da diğer tarafın sigorta şirketi olması lazım.

Tepki
35
Bisiklet
Sedona
Aracın Trafik sigortası karşılıyor sigorta eksperinden araştıra bilirsin bilin diye yazdım ..Yalnız sizin haklı olmanız lazım ben yüzde yüz haklıydım trafik raporu tutturmuştum alko testi prosetür zaten polis yapıyor; raporuda ertesi gün trafik şubeden alıyorsunuz..

aradox

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun.Allah'tan sizin bisikletin üstünden geçen vito kaçmamış ve siz de parayı alabilmişsiniz.Geçen gün ben de göz göre göre bir kazadan kurtuldum.Tabi benimki kaza da denemez taammüden olan bir olaydı.Kadıköy yoğurtçu parkı,ihlas sokakta ters yönden gelen araç sürücüsü,hatalı olması yetmezmiş gibi son sürat aracını üzerime sürdü.Kenarda parketmiş araçlar yüzünden kaçabileceğim çok az bir mesafe vardı.Kendimi yandaki aracın üzerine attım.Bu şekilde çarpışmadan kurtuldum.Kendime gelip araca bakana kadar zaten kaçmıştı.Bu yüzden anca gıyabında saydırabildim....:D

• Beğen
Tepkiler: Mehmet suat avar
Tepki
35
Bisiklet
Sedona
Kazadan sonra birde vito geçti benim bisikletin arka tekerleginden,böyle durumda aracın plakayı alabilseydiniz Trafige bildirirdiniz belki bişey tutura bilirdiniz.Sizede geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: aradox

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet suat avar

Tekrar ediyorum.Zorunlu trafik sigortasının sınırı ve kapsam dışı kalan haller A3-k bendinde motorlu bisikletler dahi sigorta kapsamı dışında.Türkiyede bisiklet hasarını ödeyen bir trafik sigorta şirketi varsa adını ve tutanağın elinizde olan bir örneğini paylaşırsanız çığır açmış olursunuz diyorum.Bisikletin bir eksperi var da biz mi bilmiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Birtan Kolburan
Tepki
35
Bisiklet
Sedona
Kapıyı açan vitonun plakayı alamadım giti fakat arkayıda sigorta ödedi.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Mehmet suat avar

Adamlara bak, kapıyı açıyor napayım diyor, diğer hanzo eziyor kaçıyor. Burası hakikaten Türkiye!...

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Derya Keçeci

Hocam, bahsettiğiniz madde şu şekilde:
k) Motorlu bisikletlerin kullanılmasından ileri gelen zararlar.
Bunun anlamı, motorlu bisiklet zarar verise karşılanmaz şeklinde. Trafik sigortası, motorlu araçların birbirlerine verdikleri zararlar ile sınırlı değil, motorlu araç kullananların yayalara veya yol tabelalarına verdiği zararı da kapsıyor mesela.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her kapı olayında mı bisikletliler haklıdır ? Yoksa işin ayrıntısı mı var ?

Tepki
35
Bisiklet
Sedona
Arkadaşım yalana borcumu var.Araştırın bu konuları bilen bir tane trafik polisi bul sor veya trafik müdürlüğünede sor senin bilgin yoksa ben neyapa bilirim.

Arkasına bakmadan kontrolsüz kapıyı açı yor yani yola açılıyor kapı..

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Sokak hayvanlarına çarpınca masrafı karşılayan sigorta oluşan trafik kazasında karşı tarafın hasarını bence karşılamalı zaten sonuçta trafik kazası.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.

Murat bey,Karayolları trafik kanunu V KAPSAM DIŞI ARAÇLAR "1- Her türlü motorsuz taşıtlar ile bisiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin hukuki sorumlulukları KTK. m. 103’e göre genel hükümlere tabi olduğundan, bunlar için sorumluluk sigortası söz konusu değildir"
maddesi var.Türkiyede hiç bir sigorta şirketi bu parayı ödemez.Arkadaş ödedi diyorsa sigorta şirketinin adını,tutanak ve evrakı paylaşsın ve çığır açsın diyorum.Siz otomobilin hasar verdiği araç için sigortadan para alana rastladınız mı?

Bunun tek istisnası olayı yargıya taşıyarak tazminat talep etmektir-ki bu yolla bile bisiklet hasarının karşılandığını duymadım da görmedim de.

Tepki
35
Bisiklet
Sedona
Aynen.. Haklısınız arkadaşa anlatamadım çıgır açarsın falan diyor yaya çarpsada onun sigortası öder haklıysa, benimde bildiğim ve mantıgım bu yönde anlatamadım gitti..

Tutanagı Trafik raporunu Ekspere verdim yok sa paylaşırdım..Biraza mantıklı düşünürseniz, yazılan arkadaşların yorumlarada bir göz atarsanız anlarsınız..