Kas geliştirmek isteyenler

Scudo
B

Bahri Bayır

Misafir
@ozan ulutaş

Bu toz ,doping işlerini Erdoğan Kesgin (forumun gedikli dopingçisi)'e sorun .O daha iyi bilir .Böyle şeylerin faydalı olduğunu savunan biridir kendisi.

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
@Bahri Bayırböyle bir yaklaşımı sadece kınıyorum teşekkür eden arkadaşıda ayrıca kutluyorum, kendi yorumunuz varsa yazın yoksa başkası üzerinden kırıcı, tartışma başlatmaya yönelik yorumlarınızı kendinize saklayın size önerim sayın BB

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

qinetiq

Üye
Tepki
12
Bence doğal olarak protein alınmalı. özellikle tavuk eti tercih edilmeli. benim bildiğim kırmızı ete göre daha az yağ içeriyor.
ayrıca meyve ve sebze takviyesi de önemli. vücuda faydalı birçok mineral, vitamin, vb. içinde bulunduran besinlerdir.
bir keresinde doktora (nezle veya gribtim) gittiğimde vitamin istemiştim doktor ise bana bir tane elma ye sana daha faydalı olur demişti.
ayrıca kuru meyveler kayısı üzüm gibi bunlarda güzel besin depoları. ben spordan sonra enerji ihtiyacımı bunlarla gideriyorum. zaten forumda başkaları da kuru meyveleri tavsiye etmiş.

Bahadır ATILGAN

Daimi Üye
Tepki
515
Merhaba,
Öncelikle,konu ile ilgili olrak yapılan tüm yorumların doğruluk payı olduğunu zannediyorum.
Benim yöntemim, mümkün mertebe doğal besinlere yönlenmek,yarışmacı olmadığıma göre...
Ayrıca özellikle hemen antreman sonrası çok önemli. Önerilen ilk yarım saat içerisinde basit şeker tüketip, enerji açığını kapatmak ki, şeker eksikliğinde vücut kas kitlesine yükleniyor. Ayrıca bisiklet sporu, dikkat edilmez ise tam bir kas öğütücüsü llabilir.
Özelikle bisiklet kullanıcılarının beslenmelerine azami dikkat etmesi gerekir.

Sağlıcakla kalın.

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
protein alımı yaptığınız sporun şiddetine göre değişir ... fakat ağır spor yapanların bunu sadece doğal yoldan beslenerek karşılamaları çok zor olabilir , bu gibi durumlarda suplementler kullanılabilir . tamamen hazır olarak alınmasına karşıyım , destek olarak kullanılmasında pek bir sakıncası olduğunu sanmıyorum , ki birçok sporcu bunları kullanır ...

• Beğen
Tepkiler: tolga.aydogan

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
mesela ben biraz önce antrenmandan geldim ,önce şekerli bir içecek içtim , sonra protein ağırlıklı ve biraz da karbonhidratlı bir yemek yedim ... şimdi de bir ölçek whey toz ve 2-3 gram kadar kreatin içecem sütle karıştırarak ... protein tozu almama gerek yok ama kaslarımın daha çabuk iyileşmesini sağlıyor ... fazlası yağa dönüşür onu da unutmamak lazım ...

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Bence ilk önce yaptığımız sporda ne kadar bilgili olduğumuz önemli. Bir sporu yapan kişi diğer spor hakkında bilmiyorsa antrenmandan bahstememeli diye düşünüyorum...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Mehmet Ser

elit spor yapmıyorsanız, bunlara hiç gerek yok.eğer müsabıksanız ve bunun karşılığında para kazanıyorsanız ancak bazı riskler alınabiliyor.

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Bacaklarını kalınlaştırmak için squat denen hareketi yapabilirsin , bacaklarını kalınlaştırmakla kalmaz kalçalarını da şekle sokar , ayak pozisyonuna göre değişir . Ayakların omuzlarına göre biraz daha önde durursa kalçaların daha çok çalışır , geride yada aynı hizada durursa quadricepslerin çalışır , nasıl söyleyim önce bacak kasların yani . 10 tekrardan 4 set girersin . 12 tekrar da olabilir . Daha az yada daha fazla olmasın . Kimileri bacak kasları geç uyarılıyor bu yüzden 15 tekrar falan der ama gerek yok bence ...

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Steroid kürlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim . Tedavisi var ama vücuda zararlı . Hormon dengesini alt üst ediyor . Onun yerine etkili supplement kombinasyonları deneyebilirsiniz . Mesela kaliteli bir whey proteini ( marka vermeyim ) , yanında glutamin , vitamin takviyeleri , bcaa , erkekler için tribulus , kreatin ... Bunları kombine etmek de biraz cebe zarar ama çok faydalı olacağı da kesin . Steroid kadar olmasa da yakın etki gösterir ...

Oğuzcan Gedik

Aktif Üye
Tepki
54
güzel bir vucut istiyorsanız 3-5 sene içinde buna ulaşırsınız 3 veya 5 demem herkezin vucut yapısının aynı olmamasından daolayıdır

6 ayda karın kaslarınız göğüs kaslarınızı çıkaramazsınız arkadaşlar

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
6 ayda karın kasları göğüs kasları çıkar ama çok iyi beslenmeniz lazım ve karın kasları için hacim çalışmasından çok yağ yakmanız gerek . Yağlar kasların üstünü örtüyor , sonra diyosunuz ki o kadar çalışıyorum ama sixpack hala yokkk . Hayır sixpack orda , yağların altında :)

• Beğen
Tepkiler: Selcuk ASLAN

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burda insan sağlığı için çok tehlikeli yorumlar var. Siz siz olun bu işi gerçekten bilen eğitimini almış insanlar dışında yapılan yorumları dikkate almayın. Bu işinde tek bir doğrusu olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Değişik yollar izleyerekte sonuca ulaşmak mümkün. Yeterki bilimsel olsun kulaktan dolma bilgiler değil...

Tepki
34
Vücut belli bir şiddetteki antrenman sürekliliğine adapte olmamışsa dışarıdan vücüda takviye(aminoasit,kreatin, protein tozu vb) destekleyicilerin alınmasının bir yararı olmadığı gibi aynı zamanda sağlık açısından da kendinizi riske atarsınız.

Yağma yakma ve kas oluşturma süreci minimum 6 aydır, evet bir kaç hafta düzenli çalıştığınız zaman çalışma yaptığınız bölgelerde gelişim hissedersiniz, gözle görülür bir kalınlaşma ve forma girme gözlemleyebilirsiniz ancak bu vücüdun kas yaptığı anlamını taşımaz, ilk etapta o bölgeye vücut daha fazla kan pompaladığı için size kas yapmış hissi verebilir ama öyle değildir, yağ hücrelerinin küçülme süreci ve sonrasında ki kas kütlesi büyütme süreci ortalama 6 aylık bir dönemden sonra gerçekleşir. Ve antrenman sürekliliğinizi sağladıktan sonra vücudunuza takviye besinler alabilirsiniz ama yine bu süreçte de abartmamak gerekir "Kreatin + Glutamin + Protein" yeterde artar bile :)

• Beğen
Tepkiler: Oxsy