Kas geliştirmek isteyenler

Scudo

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Arkadaşlar bence bisiklet sporunda ihtiyacınız olan gelişmiş kalın kaslar değil. Çok fazla hacimli olmayan fakat dayanıklı ve antremanlı kaslara ihtiyacınız var. Kalın Arnold vari kaslar bisiklet sporunda size yük olmaktan başka bir işe yaramaz.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@Aydın Hiçyılmaz

Çok doğru, bisiklette fazla kas hacmi maksimum oksijen kapasitesine negatif etki yapar, bu da dayanıklılığı düşürür. Bizim istediğimiz dayanıklılık ve kuvvette dayanıklılıktır, kilogram başına düşen güçte dayanıklılığı arttırmaktır.

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
bisikletin kasları hacimlendirmediği konusuna inanasım gelmiyor. özellikle popo ve diz çevremde çok belirgin hacimsel değişiklikler oluyor ve sadece bisiklet sporuyla ilgileniyorum?

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@face1tr

Genelde önce hacimlenme eğilimi olur, daha sonra kaslar oturdukça daha sıkılaşır, incelir ama kas kuvveti aynı kalır veya artar (istisnalar dışında elbette) Tabii orta kısa ve vadede kaslanma veya kaslanmama antrenman şeklinizle de yakından ilgilidir, ağırlıklı sprint, interval, gibi şiddet çalışması yapan sporcular genelde uzun mukavemet çalışanlara göre daha kaslı olma eğilimi gösterecektir. ikisinin birleşimi ise düşük hacimli ama çok kuvvetli ve dayanıklı aynı zamanda ince sporcuları meydana getirecektir.
Bizim yapılı sporculara saatlerce fark atan kimi zaman çöp gibi ince vaya çocuk bacağı gibi ince yapılı yabancı sporcuların da nedeni budur.

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Cok faydalı bılgıler tesekkurler .. bı eklemede ben yapayım gecelerı yatmadan once sut ve bebe buskıvısını tabakda karıstırın mama kıvamına gelıcektır her gece duzenlı olarak yıyın ozellıkle zayıf kısılere onerırım

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
@Hakan Yazman

bilgiler için teşekkürler, peki hocam siz mesajınızda zikredince aklıma geldi de, bisiklette interval olayı nasıl yapılıyor?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@face1tr

Ben teşekkür ederim ilginiz için. Bahsi geçen konuları çeşitli zamanlar forumda yazmıştım arama yaparsanız bulacağınızı umut ediyorum. Hatırımda kaldığı kadarıyla yüksek kadans konusunun altındaki sayfaların birinde yazdığımı hatırlıyorum.

Tepki
27
zayıf olanlara önerim kefirdir bende yeni başladım çok faydalı bir içecek tadı biraz ekşi ama buna değer

mertcan gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
513
önemli olan yeterince güzel beslenmek yeterince düzenli ve eşit sıklıklarda verimli antrenman yapmak :)

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Evet kasların glişmesi ve korunup iyileştirilmesi için bilgilendiren herkese teşekkürler.:in:

erim yıldırır

Daimi Üye
Tepki
75
bakın amino asitler vücuttaki onarım için kullanılırlar (enerji verme ewresinde gelinceye kadar tüm karbon hidratlar ve yağlar yakılmış olur )eğer enerji istiyorsanız glikoz almalısınız ama kolay çözünür paket glikoz şeker gibi alırsanız bir süre için çok verimli güçlü hjissedersinmiz ,kana verilen insülin hormonunun etkisiyle aniden kendinizi güçsüz hissdedersiniz. Ondan çoğu kişi bisiklete binerken şeker yerinde tuzlu çubuk gibi şeyler tercih ediyor.... kas geliştirme kısmı bildiğim kadarıyla hacimden ziyade lif uzunluğu ve lif sıklığı uzun süreli performans üzerinde etkili ancak anı yıkımlar yani atletizmde 200 m depar gibi şeylerde kısa dallanmış kaslar önem kazanıyor ...(hatam varsa benide bilgilendirirseniz çok mutlu olurum)

SAYGILAR