Jant Seçimi Yol Bisikleti

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk en doğru yorumu kendiniz vermişsiniz eğer yarış koşacak performansta değilseniz o jantlara o kadar para vermeye gerek bence sizi taşıyacak sağlam jant seti almanız daha iyi olacak dt swiss spline jantlarına bakın derim.

Scudo

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
bir araştırayım da seçenek sunayım ben sıze beraber bır degerlendırelım :)

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
(link)
şu şekil bir jant buldum. Lakin ağırlığı yazmıor. Fiyatı çok uygun geldi bana. Sizce nasıldır bu

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
3t olan model kalmamıs sanırım ama şunlar da çok hoş. Bilgisi olan bir arkadaş yorumlayabilir mi bunları.

(link)
(link)
(link)

bu üç ürün fiyat olarak şu an cazip geliyor. Son sıradaki tabular.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk Jant seti ve grupset icin ciddi butceler ayirmiasiniz bana gore nacizane fiktim reacto antreman bisikletiniz ilarak kaksin yukseltmekle urasmayin yanina iatediginiz jant setli ve grup setli bir yeii bisiklet akin bu daha az yorar sizi

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak valla Dinçer bey dura ace setli canyon aeroad 9 almak istiyordum aslında. 15 bini gözden de çıkarttım. Lakin bir ultegra set alıp boşa çıkan parçaları ve jantlari satıp bir jant alarak çözüm bulacağım sanırım. Kadromu çok seviyorum ve aşırı rahatım. Ondan kadroyu sabit bırakıp güncellemek istiyorum su an için. Sizin de reactonuz var kadronun güzelliğini elbet fark etmişsinizdir.

• Beğen
Tepkiler: dincer_colak

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk kadronun guzelligini farkettim tabi ondan aldim ama desigim gibi butcem olsa bunu iyilestirnektense yeni bir arkadas alirdim yanina benim fikrim bu

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak aero kadro bisikletler genelde pahalı ve yanında verilen donanım çok dandik. Örneğin reacto 5000 alsak birşey değişmeyecek. Max 500 gr oynayacak. Su an icin parca güncelleşmek sonradan kadroset Kemal daha makul bence. Zaten merida da kadroseti para veriyoruz. Jant setimiz on jant 1050 arka jant 1400 civarı. Bugün Sedano bile 1570 gr lik rollen elite jant veriyor

• Beğen

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
O taraftan baktimi aynen dogru hayirlisi diyelim ozaman takipteyim sizi

• Beğen
Tepkiler: TontonCocuk

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak aslında Aslı bisiklet den sele borusu karbon yemin edebilir miyiz acaba. Misal 5000 modelinin borusu uyar diye düşünüyorum.

• Beğen

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk valla sormak lazim siz bisikleti nerden aldiniz hangi bayiden olmadi ben de yarin aldigim.bayiye sorayim extra satiliyormu diye

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak bayilerin temin edebileceğini sanmiyorum. Direk Aslı bisiklet ile iletişime geçeceğim. Gidon ve gidon Boğaz'ı değiştirdikten sonraki tek eksik o olacak. Komple güncelleşeceğim insallah. Kadro ve masa harici herşey değişecek :)

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk tamam ozaman siz bi basvurun ozaman asli bisiklete bari bu degisim asamalarini vs bisikletinizin fotolarini bir konuda paylasin da bizde zevkle takip edelim

Tepki
42
İsim
aytunc tarakci
Bisiklet
Merida
bir amatöre destek lazım :)
focus yol bisikletimin üstünde, concept adlı jant seti var. bisiklet ile gelen bir jant setidir. hafta 3 4 gün bisiklet kullanıyorum max. 64 km/gün planlıyorum. jantlarım hakkında bilgi sahibi olan var mıdır? bu mesafe için mesala shimano r 501 ile değiştirsem nasıl olur?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bisikletle gelen 32 telli standart jantlari ancak 800-1500tl'lik jantlarla degistirirseniz hissedilir fark elde edersiniz.

Ben dandik kondusyonumla standart jantlarla 160 km gidiyorum. Siz haydi haydi gidersiniz. Ortalama hiziniz 1km farkeder...

Ben zonda aldim mesela evet hissi ve frenlemesi cok degisti ve cok memnunum, yokusta da esnemiyor ama duz yolda hiz getiri pek yok gibi.

• Beğen
Tepkiler: aytunctarakci

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Ozan k. Hortlatmış olacağım konuyu ancak yazmadan geçemeyeceğim Bende zonda almayı düşünüyordum ancak teknik dökümanını inceleyince hub da rulman yerine kafes bilye şeklinde bir sistemin oldugunu gördüm . Bu rulman sisteme göre daha basit gibi geliyor bana . Değiştirmek gerektiğinde bulmak da zor olabilir. Fulcrum da da durum aynı . Token c28a alayım diyorum kararsız kaldım , mavic cosmic elite de düşündüm ama 1 haftadır karar veremedim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@celikeren

Bahsettiğiniz ürün bu linkte mevcut sanırım, yanlışsam düzeltin lütfen. Zonda ile uyumlu olduğu yazıyor.
(link)

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Erdal YILMAZ

Dostum çok haklısın bahsettiğim yedek parça budur. O kadar aratmama rağmen görmedim bunu. Sanki rulman sistem daha akışkan gibi aklımda bir ön yargı var . Bir türlü kıramadım

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Rulman ile bilye yatak aynı şey sayılır. Biri kapalı sistem diğeri bizim gibi amatörlerce bile açılabilir ve bakımı yapılabilir bir sistem.

• Beğen
Tepkiler: celikeren