Jant Seçimi Yol Bisikleti

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Merhaba dostlar. Bisikletimin mevcut jantları Merida Reacto 400 ile birlikte gelen merida 30 JANT SETİ.
Bisikletime yeni bir jant almak istiyorum. Jantlarımdan şu an için memnun değilim. Pek fazla anlamadığım için Marka ve model önerisi ile birlikte nedeni de yazarsanız sevinirim.

Aslında 50mm profil cin malı jant alacaktım ama kararsız kaldım.

Yardımlarınızı rica ediyorum. Bütçem 1000 lira - max 1500 belki.

Çok teşekkür ederim.

Scudo

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Ozan Duran konuda direk merlin bisiklet ten linkler verilmiş. peki bu jantları oradan aldığımızda direk o fiyatlar ile mi alacağım. Ekstra bir ücret ödenecek mi?

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@TontonCocuk 1500€ fiyata kadar sadece Ürün bedeli + %18 KDV varsa üzerine kargo bedelini ödersiniz o kadar... %18 lik payı devlet burada alır, PTT kapınıza kadar getirir ve KDV yi nakit olarak alır...

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
WH6800 DIKKATIMI CEKTI. BURADAKI FIYATI 1487 TL AMA TAKSIT IMKANI VAR. MAVIC LERDEN COK DAHA IYI MU

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
BİR DE ROLLEN ELİTE DİYE BİR JANT SETİ VAR 1570 GR BU NASILDIR ACABA 1250 TL CIVARI FIYAT VERIYORLAR

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk
@TontonCocuk

reacto 400 un jant setının sızı memnun etmeyen tarafı nedır acaba

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak gereksiz ağır olması. Aero yapmaya çalışmışlar ama gereksiz ağırlaştırmışlar. Sık sık akort gerektirmesi. ve en ucuz shimano r500 den bile kötü bir akışkanlığının olması.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk anladım tesekkurler bılgı ıcın kolay gelsın jant setı arayısınız da alınca burada paylasırsanız sevınırım jant setı ve reacto fotosunu

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak tabi dinçer bey inşallah. yaklaşık 4500 km kullanarak yine iyi dayandığımı duşünüyorum bu jant seti ile en kısa zamanda değiştirip görseli de palaşırım.

• Beğen
Tepkiler: dincer_colak

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk ooo valla ıyı kullanmıssınız bende bı 2000 fılan kullansam degıstıreyım dıcem de daha 150 km kkullandım reactoyu

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@dincer_colak işe gidip gelerek ve haftasonu +70 km yaparak baya bir yol kat ettim. Jant seti ve grup seti değiştirmeyi düşünüyorum. Reacto kadro olarak mükkemmel bir kadro yapısına sahip. Zaten malum 105 set idare edebilecek bir set. Ama janttan kısmışlar. 4 bin küsür bir bisiklet alırken 2,500 ünü kadroya vermiş sayılıyorsunuz. Değermi diye sorarsanız gerçekten değecek bir kadro. Ama jant için bir mavic en azından koyabilirlerdi bence.Bisikletin ağır olmasının sebebide zaten grup set ve jantlar. ultegra grup set hafif bir jant ve karbon gidon gidon boğazı ile cidden çok hafifliyor.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Aero bisikletinize aero olmayan jant seti baknayin bence.

En az 35lik scricco uygun olur diye dusunuyorum. Hatta ben olsam ciddi olarak giant p slr aero versiyonunu dusunurdum (dt swiss uretiyor)

Abartip zipp 303 veya 404 de takabilirsiniz. Ikinci elde 2000 kusura bulunuyor.

Jantin sadece agirligina degil rijitligine ve hub kalitesine bak bakmanizi oneririm...

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Ozan k. 50mm cin malı karbon jant alan bir arkadaşım oldu. gayet memnun olduğunu söylüyor. hatta deneme fırsatım da oldu. Başka bir aile dostumuzdan orjinal zipp jantlarını 1 günlüğüne alıp kullandım ve aradaki farkı aslında pek kavrayamadım cin malı olan ile. Ama yine de güvenemiyorum ve taksitli alım yapacak olacağımdan ve bütçem kısıtlı olduğundan şu an için profil jant seti zor gibi görünüyor. Aylık ödeyebileceğim rakkam max 220 lira şu anda.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@TontonCocuk işte üst seviye jant koydukça fiyat katlanıyorda katlanıyor bugün gidip cervello p5 alsanız bile üstünde 900 tl lik jant geliyor.arkadaşımın reacto 5000 nini yeterince kullandım ve bu bisikletin tek eksisi ağırlık
tırmanışlar için en en hafif jantı almanız lazım zaten aero bir bisikletiniz var birazda rampalara yatırım yapmak lazım

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@TontonCocuk Ülkemizde bu malzemeleri ederinin çok üzerine satıyorlar, bence yurt dışı sitelere odaklanın. Bütçeniz dahilinde bisikletiniz ve sizin için şu model uygun olabilir:

(link)

Sitedeki fiyata ek olarak 30$ kargo ve burada teslim alırken ödeyeceğiniz %18 kdv var. Aslında Merlin'de daha uygundu fakat stok kalmamış. Yeni parti beklenirse daha ucuza alınabilir. Tabii taksit imkanı olmayacaktır ama fiyatı uygun olsun diye aero kadroya 23-24 mm profilli jant takmanızı önermem. Quattro'lar hafif jantlar sayılmazlar fakat daha hafifi için karbon jantlara yönelmek gerekir ki, onların da fiyatları malum. Bu model hem sağlamlık hem akıcılık olarak sizi yeterince tatmin edecektir.

• Beğen
Tepkiler: TontonCocuk

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@TontonCocuk şimdi su götürmez bir gerçek var aero bisiklete aero jant yakşıyor ve işlevsellik olarak bir birini tamamlıyorlar kocaman bir aması var oda para,hafif bir carbon aero jant seti ciddi meblağlar tutuyor.

eğer ihtiyacınız rampalar da kolaylık ise kesinlikle daha düşük profilli bir jant seti almak hafiflik herşey demek değil tabiki ama zonda - fulcrum3 gibi jantlar sizi çok daha rahat ettirir

işinize karışmak gibi olmasın ama taksitli alcağınıza sezon açılana kadar kenara para koyup yurtdışın dan almak çok daha mantıklı malum Türkiye fiyatları + taksit deyince fiyat yukarılara çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: Kazuya