Jant Seçimi Yol Bisikleti

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Aero kadroya aero jant gider hem şekil olarak bisiklet daha uyumlu olur (dolgun kadro düşük profil jantla cılız görünür) hem bisikletin amacı hız olduğundan yüksek profil jant takmak daha mantıklı.Aynı durum tırmanış kadroları içinde geçerli.

Scudo

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Tavsiyeleriniz icin çok teşekkür ederim. Bir iki akord daha görecek sanırım benim jant. Dediğiniz gibi bende istiyorum profil karbon hafif bir jant. Agustosa kadar para biriktirip almak daha mantıklı olacak sanırım.

Peki bu cin mali jant setleri hakkındaki görüşleriniz nelerdir

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Cin mali karbon jantlarin ingilizce olarak kullanici yorumlari ve videolari cok var. Sonucta hic tavsiye etmiyorlar...

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Ozan k. Çok teşekkür ederim. Agustosa kadar bekleyip jant seti ve grup seti bir anda değişeceğim sanırım. Su an görünen o peki aero 50 mm mi önerirsiniz veya bir marka model tavsiye var Mıdir

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
50mm civari oneririm.
Mavis cosmic, zipp404, giant pslr aero(fiyat performans olark iyidir) ve elbette durace c50.

En ucuzlari sanirim cosmic ile pslr.
Merlin, bike components.de, bike discount, wiggle.com gibi siteleri takip etmenizi oneririm

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Meridaya çok yakışacağını düşündüğüm jant ancak bütçenizin biraz üzerinde 50 mm olmasına rağmen 1575 gr
(link)

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Ertan M. fiyat olarak çok iyiymiş. Ağustos ayında bu fiyat bandı bana pek sıkıntı olmaz. 3500 lirayı ağustosta gözden çıkarmıştım. Hemen alırsam 1000 1500 civarı arıyordum. Ben şunu bir inceleyim belki hemen alabilirim. Yorumlar nasıl bu ürün ile ilgili

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o jantın tubular olduğunu gözden kaçırmayın. tecrübesiz kullanıcılar için, tubular sadece eziyettir. Ve çok masraflıdır.

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
lastik patlaması yüzünden korumalı ağır lastiklerden almıştım. Tabular daha hafif diye biliyorum. Ağırlık olarak daha iyi olmazmı.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Yavuz S. hocam tabular lastiklerin değişmesi çok zor sanırım ve kolay patlıyorlar mı bu eziyet sadece yarış koşanlar için değer sanırım.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@Yavuz S. Abi nasil catlattiniz? :krktm: Ben ne zulümler ettim iki de kaza gecirdim. Butun telleri gevsetip tekrardan orduruyorum her seferinde tas gibi oluyor :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
(link)

Set ağırlığı 1660 gram. Taşıyabileceği sürücü ağırlığı max. 90 kg.
http://www.wigglestatic.com/product-media/5360106311/COSINE-CARBON-45mm-set.jpg?w=430&h=430&a=7

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@TontonCocuk
3500 civarında mavic cosmic carbone , shimano dura ace c50 , zipp 808 gibi bir çok alternatif çıkıyor.Aralarındaki farklar nasıldır bilmiyorum ama bunların hepsi yarışlarda kullanılan tekerlekler.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
önemli olan ağırlık değil, yuvarlanma direnci. bu çok daha iyi gibi görünsede daha bisiklet konusunda bilgisiz kullanıcılar için kesinlikle tavsiye etmem.
Yanınızda ekstra lastik taşımak zorundasınız; baly yaparsanız taktığınız diğer lastik yapışmayacak gerektiği kadar bundan dolayı lastik janttan ayrılma şansı var.

tubular lastikler pahalı en uygunları 45 euro dan başlar ve özel tufo bant kullanmak durumundasınız onlarda 9 euro. yani, min size 3 tane gerekli olduğuna göre hesabını siz yapın :) @Ertan M. Normal lastiklerden bi tık daha zor. ben gatorskin kullanıyorum. gayet güzel. yarış için ekstra avantaj zaten bende yarışlar için bu seti seçtim bu hafta sonu ilk yarışama katılacağım bakalım ne olacak...

@Ahmet Onur Çakmak yukuş aşağı çukura girdi :) telefon görüşmesinde değişim yapılır dediler keza sadece 3 haftalıkdı. bekleyeceğiz

P_20160205_222456_1_p.jpg

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Erdal YILMAZ bu cosine modelide güzelmiş. 100 gr daha hafif ama birazdaha pahalı. Tabular sistemler clincerden daha mı dezavantaj. Daha iyi olduğunu ama çok lüks ve pahalı olduğunu düşündüğüm için bakmıyordum. Aynı fiyata tabular ve clincer olsa hangisi tercih edilmeli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@TontonCocuk

Tubular setleri hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlarım var. İstanbul içi turlarda tubular set ile uğraşmak bana göre değil, o yüzden fazla yorum yapmak istemiyorum. Prof. arkadaşlar bilgi verirse daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca Merida için 50 ve üzeri profil, İstanbul gibi çoğu zaman rüzgarlı bir şehir de size zor anlar yaşatabilir. Yerinizde olsam bahsettiğim seti veya Zonda alırdım.

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Ertan M. @Yavuz S. aslında bu benim ilk yol bisikletim. Bundan önce bisan dağ bisikleti kullanıyordum ve 120 kg idim :) Bu bisikleti almamdaki en büyük sebep görünüşü olmuştu. Sadece jantta sıkıntı yaşadım oda ağırlığımdan dolayı oldu sanırım. 95 falanım sanırım şu an. Çok yıprattım jantı ki zaten bisiklette jant ve aynakol harici bir sıkıntı yaşamadım. Amacım şu an için yarış koşmak degil aslında. Zaten o performansı kendimde göremiyorum daha. Alacağım jantın hem iyi görünmesini hemde işime yaramasını istiyorum. E fiyatının uygun olması da ayrıca iyi bir durum. Ultegra sete çıkabilmem için bir fırsat olur bana. 3500 e jant almaktansa jant + ultegra set baya işimi görür diye düşünüyorum. Elimdeki seti ve jantları da uygun bir fiyata satıp gidon sele boğaz vs de tamamlamış olurum diye düşünüyorum şu an için. bu nedenle şu 1500 bandıkdaki 50 mm ve 45 mm ürünler cezbediyor beni. Yanlışmı düşünüyorum sizce.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Seni kurtaracak jantlar token c28a ultegra colle elline yada campy. fazlasına bakma . :)