Jant Seçimi Yol Bisikleti

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında 2. El ultegra bakıyordum malüm sitede bu cosmicler denk geldi satan kendine bisiklet toplamak için almış dolar fırlayınca vazgeçmiş satmaya karar vermiş satan öğrenci bende talip oldum aldım kutusu faturası garantisi mevcut konuyu baltalamayayım fikirleriniz için teşekürker saolun tekrar

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Scudo
Tepki
15
İsim
serkan
Bisiklet
Salcano
Fulcrum racing 77 nasıl bir janttır. Salcano xrs 035 üzerinde gelen salcano jantı değiştirmek istiyorum. Sizce değiştirmeye değer mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Carpediem77

Stok janttan daha iyidir. Rulmanlı olmasından dolayı akıcıdır. Ağır kilolular için de önerilen sağlam bir jant setidir. Kolay kolay akort bozmadığı söylenir. Hesaplı bulduysanız giriş seviyesi rulmanlı bu janta geçilebilir.

• Beğen
Tepkiler: sadi imren
Tepki
92
İsim
Umut
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Roadlover

Merhaba, detaylı örnekler ve seçim için yol haritası paylaşımınıza çok teşekkür ediyorum. Jant arayışımı Nisan ayında yazmıştım, Bisikletimi Mart ayında almış, yol bisikletine ilk adımımı atmıştım. O günden bu güne beklentilerim tecrübele kazandıkça çok değişti. Sizinle hemen hemen aynı fikirde olduğumu söyleyebilirim. Hedefim elimdeki bisikleti bir sezon kullanmak. Önümüzdeki sezon fırsat olursa iyi bir karbon bisiklet ve jant seti almak yönünde.
Tekrar teşekkür ederim.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar , doğru konuyu buldum sanırım . Mevcut Triban 500 bisikletin üzerinde gelen stok jantlardan daha iyi bir sete geçmek istiyorum ben de. Fiyat olarak beni üzmeyecek set olarak Shimano WH-R501 jant setine denk geldim , genel yorumlar olarak beğenilmiş . Bike24.com sitesinde de 88€ gibi bir fiyata satılmakta . Kullanan veya bilen arkadaşların tavsiyeleri çok önemli , benzeri fiyat aralığında (80 - 120€) başka tavsiyelere de açığım.

Nisan ayında Dortmund şehri yakınına bir iş ziyaretim olacak , oradan alıp gelirim düşüncesindeyim . Zira bahsettiğim jantlar ülkemizde 850TL gibi fiyat iken bike24.com 'da 570TL 'ye geliyor. Önce gideceğim yere kargolatıp bir arkadaşın almasını sağlayıp , oraya gittiğimde de ondan teslim almayı planlıyorum.

ilgili ürün linki: (link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti

wasted

Üye
Tepki
37
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Fulcrum Racing 900, Shimano rs 300 ve Fulcrum racing 77 bu jant setlerinden hangisi sağlamlık ve akıcılık olarak diğerlerine tercih edilebilir

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Fulcrum Racing 900, Shimano rs 300 ve Fulcrum racing 77 bu jant setlerinden hangisi sağlamlık ve akıcılık olarak diğerlerine tercih edilebilir
Fulcrum racing 900 ve Shimano RS330( RS300 ün biraz daha yüksek profilli olanı diğer özellikleri aynı) bu iki modeli uzun süre kullandım ve Shimano daha başarılıydı. Diğer seçeneği kullanmadım yorum yapamıyorum.

Amanita

Daimi Üye
Tepki
226
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fulcrum racing 900 ve Shimano RS330( RS300 ün biraz daha yüksek profilli olanı diğer özellikleri aynı) bu iki modeli uzun süre kullandım ve Shimano daha başarılıydı. Diğer seçeneği kullanmadım yorum yapamıyorum.
Fiyatlar uçmuş gibi sıfırları bisiklet parası olmuş. İkinci el ben de bunları buldum sizce hangisi fiyatını daha çok hakeder. Shimano 105 set, rim brake ve tubeless kullanmayı düşünüyorum ama sadece Cosmic elite tubeless uyumlu sanırım.

1711529067500.png