Giro d`Italia 2012

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Basso , tur boyunca uyguladığı defansif sürüşün sonucunu bugün biraz alır gibi oldu . Finişi yapan 6 kişilik grubun dışında kalanların artık pek umudu kalmadı . Ryder Hesjedal ve Ivan Basso , Milano'da kozlarını paylaşacaklar . Rodriguez ; TT'de ne kadar iyi yaparsa yapsın , rakipleri çok daha iyi TT'ci . Katushalı en az 2 dk fark atmalı en yakın rakibine yoksa Milano'da işi zor .

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci
Scudo
Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Abi bence Basso işi Milano'dan önce bitirmek isteyecektir. İstemek de zorunda diye düşünüyorum. Zira Hesjedal zamana karşıda Basso'yu denize dökebilir. İlk etapta 8.7 kilometrede 10 saniye taktı Basso'ya. Bir de şu an 52 saniye önde. Ben şahsen cuma günü Basso'nun bir şeyler yapmasını bekliyorum. He tabi bu adam İvan Basso. Atak falan yapmayabilir yani. Takım olarak önde tempoyu yüksek tutup düşmelerini bekleyecektir diye düşünüyorum. Takımın bugünkü performansı da pek ümit vermedi gerçi. Yine de bugün dışında nefis bir tur geçiriyor Basso'nun yardımcıları, haklarını yemeyelim.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
İşte Basso'nun selesinden kalktığı o ender görülen an

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m4hwpr7Q251ropreyo1_500.jpg

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Bu altılı çok iyi gitti.Bu arada Uran'a helal olsun hem Fransa'da hem burada hep ön grupta.Bugünkü etapta çok zormuş.http://images2.gazzettaobjects.it/static_images/ciclismo/giroditalia/2012/tappa_dettagli_tecnici_altimetria_18.jpg?v=%3C!--%20[an%20error%20occurred%20while%20processing%20this%20directive]%20%20--%3E

• Beğen

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Liquigaz tırmanışlarda inanılmaz bir tempo yapıyor.Purito Rodriguez:)), etap sonu açıklamasında bu temponun diğer bisikletçilere adeta işkence gibi geldiğini söylemiş,hiç de haksız değil.
İvan Basso ve Liquigaz, cuma ve c. tesi de bu taktiği yapar diğer takımlar alternatif bir çözüm bulamazlarsa Basso'nun lakabı 'Korkunç İvan' olarak değişebilir kanımca.
Tur yeni yeni kendine geldi son hafta içinde.
Cavindish'in twitter'da arkadaşları için sulukları takım arabasından alma fotosu bu adamın alçak gönüllülüğünün bir göstergesi.
Bu gün kaçış için çok uygun,pelaton kendini aktif dinlenmeye almazsa Cavindish dörtleyebilir...

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Basso'yu sevmem , hatta kazanmasını istemem ama Basso ; bu turda

1. Taktiksel anlamda nasıl bisiklet sürülür

2. Nasıl Grand Tour bisikletçisi olunur

3. Bir bisikletçi gücünü kendi yeteneklerine göre nasıl kullanmalı (Bizler için en önemlisi)

4. Bir pro takım kaptanı nasıl domestik seçer ve onları organize eder konularında ders verdi .

Bu başlıkları genişletmek mümkün , Basso'yu takdir ediyorum ve tabii ki Caruso ve Szymd'i

Ama gönlüm Ryder Hesjedal tarafında . Kreuziger 'e yazık oldu

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Çok doğru.Adamın inişi kötü ama bununla alakalı sızlanmak,röportajlarda etaplar konusunda ağlamak yerine taktik konuşturuyor.Şu ana kadar takım olarak hakeden Liquigas (Takım zamana karşı performansıyla Katusha da kendini aştı) ama gönlüm Rodriguez'den yana.ITT öncesi ekstra zaman kazanma çabasını merakla bekliyorum Purito'nun.C.tesi değil de cuma günkü finiş daha bi uyuyor ona,daha kısa daha dik.İyi hissederse kendini cuma günü atak yapması garanti gibi bir şeydir heralde.

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Basso cephesinde işler hem bireysel hem de takım olarak güzel ilerlerken , Scarponi cephesindeyse her geçen gün daha da kötüye gidiyor durum. Dün Giau çıkışının sonlarına doğru Pozzovivo'nun yaptığı tempoya cevap verememesi kötü bir işaret verdi Scarponi için. Tabi sonradan inişle birlikte yakaladı ön tarafı ama cuma ve cumartesi günkü tırmanışlar hakkında bir soru işareti var hala. Liquigas'ın yapacağı olası bir tempo artırımında düşebilir gibi duruyor. Bir de takımına da laf söylemek lazım. Cunego'dan domestiklik yapmasını beklemek pek mantıklı değil. Kendisi biraysel bir şeyler yapma peşinde koşacağı belliydi yani en baştan. Ulissi ve Niemiec ikilisi ise Basso'nun yardımcılarından çok geride kaldılar açıkçası.

Son sözüm de Astana'dan Tiralongo'ya olsun. Geçen sene Contador'un bırakıp kendisinin kazandığı yarıştan sonra ciddi sempati duyuyordum Paolo'ya. Ancak dünkü etap öncesi yaptığı açıklama cidden ağızlarda acı bir tat bıraktı. Yarış sonunda da ne kadar erken ve yanlış konuştuğunu anlamıştır sanırım.

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Guardini Cavendish'e sprint dersi verdi :p Cav'ı hep övüyoruz biraz da başkalarını övelim değil mi :d

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Cavendish'le tamamen aynı vücut yapısıyla dikkat çekiyordu zaten ve bugün de tam bir Cavendish sprinti attı Guardini. Cidden şahane bir sprintti be helal olsun

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün (link) Guardini fırtınası esti.Cawendish öfkeli,pembe mayo kuru,İvan "Son gülen" i oynamaya hazırdı.

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Son 20 yılda Almanya , İngiltere , Avustralya , Polonya , Slovakya , Rusya gibi velodrom temelli bisikletçi yetiştiren ülkelerden sprinter çıkması ; İtalya , İspanya gibi daha tekniği zayıf , yol temelli bisikletçi yetiştiren ülkelere oranla beni daha az şaşırtıyor . Benim bildiğim sprinterler , nispeten daha uzun boylu , tekniği kuvvetli bisiklet ülkelerinden çıkar . Guardini ise boy 170 cm . Bu adamın sprinter olmasını tek nedeni olabilir . Olağanüstü yeteneği . Aksi halde bu adamı kimse sprinter olması için teşvik etmez , ona bu imkanı da vermez . Öte yandan her yarışı da Cavendish kazanacak diye bir kural yok .

Pembe mayoya gelirsek , onun en iyi giyileceği gün son gündür . Onun dışında bütün takımlar size diş biler , bütün takımlar size karşı atak yapar .

Tepki
29
@Derya Keçeci

Cawendish,in Guardini,ye Olan sert tepkisini anlayamadım. Guardini daha erken sprinte kalktı. Herhangi bir sapmada göremedim ben atağında. Sprintten önce bir temas yaşanmış olabilirmi acaba? Yada Cawendish,in yapısımı böyle :)

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Cawindish'in yarış sonu twitterdan yaptığı kendi açıklaması.Kızgınlığı kendi takım trenine...Geç sprintten dem vuruyor...Guardini'ye tebrik var...

Pretty angry to be beaten when my team set me up like today. I was lazy & left the sprint 50m too late. @andreaguardini was FAST! Congrats.

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Bugün Rodriguez'in özellikle Basso'ya karşı kartlarını oynama günü.Kısa ve dik bir finiş.Diğer adaylar şu tırmanış profilinde daha bi kapalı kutu. http://www.gazzetta.it/static_images/ciclismo/giroditalia/2012/zoom/altimetria_19.jpg

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bugün yokuş primlerinde bayağı bi puan olduğu için

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Selle Italia
Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep
Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
Jan Barta (Cze) Team NetApp
Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

Bunlara ek olarak Marzio Bruseghin(Movistar) , Kevin Seeldrayers(Astana) , Tom Jelte Slagter (Rabobank), Sergey Lagutin(Vacansoleil) , Sandy Casar(FdJ Big Mat) , Jan Bakelandts(Radio Shack) , José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli ve banko Euskadi Euskaltel ve AG2R sporcusu kaçış grubunda yer alabilir .

Grubu bayağı kalabalık tuttum , zira son 3 etap sporcuların kendilerini göstermeleri için son şanslar. Zira Fransa Turundan sonra transferler başlıyor ve o zamana kadar kazandığınız puanlar çok önemli

Grup tahmin ettiğim gibi kalabalık olursa Katusha , Garmin Barracuda , Liquigas , Sky , Colnago CSF , Lampre ISD takımlarında birer sporcu da inişlerde çizgi göstermek amaçlı ön grupta yer almak isteyeceklerdir. Fakat yine bilindik isimler son 4,5 km'ye beraber girecekler

Özellikle son 4,5 km Alpe di Pampeago , geçmişte birçok ismin bir anda çok büyük farklar açtığı bir parkur olmuştur . Eğer Ryder Hesjedal bugün ve 20.etapta toplamda 1-1,5 dk üzerinde farklar yemezse onu Milano'da kimse tutamaz.

Bu turda hiç bi iş yapamayan Rabobank , RadioShack NT , Orica Green Edge , Saxobank , FDJ Big Mat takımlarının Allah sponsorlerine sabır versin . Turdan sonra sportif direktörler ve sporcular bayağı hesap verecek .

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Goss'lu GreenEdge in biraz hakkını yemişsin gibi :) Saxo ve Rabo beklenin altıydı.Saxo'yu zaten böyle olmasını bekliyorduk ama asıl hayal kırıklıgı RadioShack NT bence.FDJ nin de çapı belli biraz kendi ülkelerinin turunda daha aktif olacaklardır.Etap yayını başlasa keşke bir an önce

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
RadioShack'i unutmuşuz , zaten o takımı bi türlü sindiremedim . Düzenleme yaptım .Orica Green Edge'e gelirsek çok şey beklediğim bir takım . Bir Matthew Goss'la kurtulamazlar

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
RadioShack şuan schlack kardeşlere karşı savaş veriyorlar 3 büyük adamlarını ayırmak istiyor takım kocu ama bu 3 kafadar da ayrılmak istemediğinden böyle sonuçlar normal bu sene hiç mayo beklemiyorum RadioShack bisikletcilerinden

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bugünkü yokuşlar bayağı sert olduğunu kullanılan dişlilerden anlıyoruz .

36 / 52 T ön ve 27 / 28 T arka dişliler takıldığı haberleri geliyor.

Ayrıca bu bölge Alessandro Ballan'ın memleketiymiş. Atak falan yapar mı ? diyorlar