Giro d`Italia 2012

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Eren Cemaloglu

Scarponi zaten bir domestik değil ki, takım lideri. Domestik olduğu da nereden çıktı?

• Beğen
Tepkiler: Eren Cemaloglu
Scudo
Tepki
29
Bisiklet
Specialized
eheh abi yanlışlıkla Scarponi yazmışım Cunego olacaktı o. Zaten bir sonraki cümlemde de Scarponi'nin yedeği olduğundan bahsetmiştim. Scarponi'nin yedeği yine Scarponi :) Düzeltme için teşekkürler.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
20. etabın galibi Thomas De Gent, muhteşem ve tarihi bir zaferdi. Yakın markaja aldım ben bu Bisikletçi yi. :)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Satrançta bir söz vardır :" Kazanılmış oyunu kazanmak zordur " derler . Satranç bilmeyen arkadaşlar için açıklayayım , oyunda öyle bir pozisyon gelmiştir ki taş üstünlüğü vs her türlü avantaj sizin elinizdedir ama önemli olan bitirici hamleyi yapabilmektir . Satranç tarihi böyle avantajlı konumlara sahip olupta oyun kaybeden birçok ünlü satranç oyuncusuya doludur . Hatta bunların arasında Dünya Şampiyonları bile mevcuttur.

Yarınki Milano - Milano 31,5km parkur , U dönüşlerin ve yarım dönüşlerin olduğu oldukça teknik ama dümdüz bir parkur . Bırakın ilk üçü , ilk onda ,yirmide bile en iyi TT'ci Hesjedal , Basso ve Kreuziger gözüküyor . De Gendt , Scarponi de kötü sayılmazlar

Genel Klasmanda sonuç mu ne olur ? En başta dediğim gibi " Kazanılmış oyunu kazanmak zordur " :)

Etap favorilerim ise öncelikli olarak 1. Marco Pinotti (BMC Racing) , 2. Taylor Phinney(BMC Racing) , 3.Gustav Erik Larrson 4.Manuele Boaro(Saxobank) ,

Normalde Christian Vandevalde'yi yazmak lazım ama dün çok yoruldu.

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Turun kahramanları Rodriguez-Cavendish-Phinney-De Gent.Napalım Rodriguez kader böyle imiş?:D

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ etaplarına kadar oldukça diri görünmesini "Fırsat kolluyor" olarak yorumlayıp "Basso" demiştim.Sevdiğimden mi? Hayır,Giro öncesi açıklamalarında,cezasını çekmiş olsa da doping sürecini aştığı ve artık tertemiz bir sayfa açtığı için de değil.Contador yok,Shileck Jr yok,Wiggins yok,geriye bu turlar için en tecrübeli genel klasmancı bir tek o vardı aslında.Her neyse,

Yarışın sonu oldukça dramatik oldu.Zaten 1.90 lık bir dev'e karşı zamana karşı'da hiç bir şansı yoktu Rodriquez'in,öyle de oldu.Üzüldüm,neden? Tur boyunca Rodriquez bana göre daha çok çalıştı ve daha aktifti.Pazar günü daha erken atak yapıp,zaman farkını daha da açamamasının doğal bedelini ödedi.Bir daha Giro da zafere bu kadar yaklaşabilir mi? Zor.

Velhasıl kelam,Giro bitti.Roland garos'a devam.Cem bey,Okan bey,Murat bey ve diğer Giro müdavimlerine de ayrıca sevgi ve selamlar.

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Giro bu sene Cipollini'nin söylediği gibi geçti. Gerçekten pek de beklenen ataklar yapılmadı. Biraz yavandı diyebilirim. Bunun en büyük sebebi tabi ki neredeyse tüm Giro'nun Basso temposunda koşulması. Ben de Derya Abi gibi turun ilk dağlık etabından itibaren hep Basso'nun kazanacağını düşünüyordum. Ancak Rodriguez ve Hesjedal beklentileri aşınca Basso işi de yattı. Bu aslında uzun uzun konuşulacak tartışılacak bir konu.

Ben kendi adıma Giro'dan aklımda kalan "keşke"lerimi şöyle bir sıralayayım isterim. Zira pek çok kişiyle de ortaktır bu keşkeler zannımca...

1- Ahh Pippo be. Pippo Pozzato etap kazanamadı ya çok üzdü işte bu. Çok severim üstadı. Gölge denir, pek sevilmez aslında ama güzel adamdır be...

2- Visconti de 1-2 kez denedi. Ben de televizyon karşısında hep "hadi bu sefer hadi" diye söylendim. Bir etap alsaydı keşke.

3- Danimarka'da başladı, İtalya'ya geçince biter dedik. Bitmedi... Lars Ytting Bak her etap sonunda atak yaptı. Bir sefer atak yapmak için etap sonunu beklemedi. En baştan kaçtı ve oldukça güçlü de bir grup içinde etabını aldı. Helal olsun çok sevindik. Keşke Danimarka'da da alsaydı da herkes daha bir sevinseydi.

4- Keşke... Fuglsang sağlıklı olsaydı...Schleck böyle bir Giro yaşamasaydı. Çok severim büyük Schleck'i.

5- Keşke az biraz düşünülseydi de zirve etaplarının sonunda kırmızı mayo puanı verilmeseydi. Cavendish gönüllerde aldı mayosunu. Keşke podyumda da kırmızılı görebilseydik onu...

Şimdilik bu kadar. Selametle...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Benden de sevgi ve selamlar Derya bey...
Mayıs sonu dediğiniz gibi Fransa Açık'la devam ediyoruz.3 Haziran Pazar günü 'Tur' öncesi son hazırlık olan bir haftalık Criterium du Douphine başlıyor.
Douphine bitimiyle birlikte Fransa turuna kadar da euro 2012...
Haziran ayı da sporseverler için hiç de fena değil:)
Herkese iyi seyirler...