Giro d`Italia 2012

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
http://www.grassyknolltv.com/2011/giro-d-italia/pla_generale-640.jpg

ProTour Takımları

AG2R La Mondiale (FRA)
Astana Pro Team (KAZ)
BMC Racing Team (USA)
Euskaltel – Euskadi (ESP)
FDJ – Big Mat (FRA)
Garmin – Cervelo (USA)
Greenedge Cycling Team (AUS)
Katusha Team (Rus)
Lampre – ISD (ITA)
Liquigas – Cannondale (ITA)
Lotto Belisol Team (BEL)
Movistar Team (ESP)
OMEGA Pharma – Quickstep (BEL)
Rabobank Cycling Team (NED)
Radioshack – Nissan (LUX)
Sky Procycling (GBR)
Team Saxo Bank (DEN)
Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team (NED)

Pro-Continental takımlar
Androni Giocattoli (ITA)
Colnago – CSF Inox (IRL)
Farnese Vini (GBR)
Team NetApp (Ger)

Cavendish,Ballan,Basso,Hushovd,Cunego,Scarponi gibi isimler şimdiden kesinleşmiş gibi.Sıcak gelişme olarak diz sakatlığı sebebiyle RadioShack Nissan'da Fuglsang'ın yerine Frank Schleck lider olarak gidecek İtalya'ya.Tur,5 Mayıs cumartesi günü 8km lik zamana karşı-prolog etabıyla başlayacak.

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Danimarka'daki düz etaplarda ev sahibi sporcuların öne çıkması muhtemel . Derin bir analiz yapmak için çok erken . Takım kadroları devamlı değişiyor . RadioShack , geçen sene bu turda yoktu . Kaliforniya Turuna gitmişti . Jakob Fugslang'ın sakatlanması , beni gerçekten üzdü . Gelecek vaad eden , yıldız parlayan bir sporcu. Geçen sene İspanya Turunda genel klasmanda onbirinci olmuştu.

Contador , Ağustos ayına kadar cezalı . Daha sonra Eneco Turu ve İspanya Turu ile sezona girecek. Antremanlara devam ediyor ve İspanya Turu için bileniyor. Arkadaşlara bir hatırlatayım dedim .

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Benim asıl merak ettiğim Frank biraz büyük düşünüp Giro'dan sonra adam gibi Vuelta'ya hazırlanıp Contador'un karşısına çıkabilecek mi yoksa Tour'a mı gidecek kardeşine yardım etme ayağına :))

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bence Frank , Giro'da bir şey yapamaz . Giro'yu antreman amaçlı kullanır . Hedef yine Tour de France'de Andy'ye domestiklik olacak... .

• Beğen

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Ya öyle takımlar İtalya'yı bile küçümsüyorlar.Bana göre de bi şey yapamaz

• Beğen

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Eveet onaylanan kadrolardan öne çıkan isimleri yazalım tekrar : Michele Scarponi,Damiano Cunego ,John Gadret, Manuel Belletti,José Rujano ,Roman Kreuziger ,Thor Hushovd , Alessandro Ballan ,Marco Pinotti ,Sacha Modolo , Mikel Nieve ,Filippo Pozzato,Oscar Gatto, Sandy Casar ,Tyler Farrar,Joaquin Rodriguez , Ivan Basso ,Sylvester Szmyd ,Bart De clercq ,Giovanni Visconti ,Francisco Ventoso,Dario Cataldo,Mark Renshaw ,Theo Bos ,Frank Schleck,Jan Bakelandts,Mark Cavendish,Bernhard Eisel ,Juan Antonio Flecha ,Matteo Tosatto ,Thomas De gendt ,Romain Feillu

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Ben de Rodriguez i daha bir destekliyorum.O olmazsa plase Basso

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Merhaba,
Eurosport'un bisiklet yorumcularının daimi konuklarından Sarper Günsal Giro 2012'yi kendine has üslubuyla incelemiş.Keyifli bir yazı çıkmış ortaya.
Paylaşmak istedim izniyle:)

(link)

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Ek olarak (link) adresinden Giro için fantezi takımınızı kurup tur boyunca puanları toplamaya çalışabilirsiniz :)

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
@Cem Unden

Zaten ilk planlarda gelmeyecekti Frank buraya, Jacob Fuglsang'ın gelememesiyle ihale ona kalmış gibi oldu. Dolayısyla dediğiniz gibi esas hedefin burası olmadığını düşünebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Valla her ne kadar geçen seneki kadar zor olmasa da öyle ya da böyle Giro sürüp sonra Tour da podyum yapma falan inanılmaz uzak ihtimal Frank için.Giro ya katılmadan bile podyum zor ona tdf'de,zamana karşılar sağolsun :))

Neyse Tur bugün başlıyor, Eurosport'da 16:30 civarında yayına girecek 8.7kmlik zamana karşı sporcuları bekler

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Bugün eurosport da yayın 16.30 gibi başlıyor.Bireysel zamana karşı etabı.
8,7 km,bol virajlı.

İyi seyirler...

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Wouter Weylandt anısına düşünülen özel bir organizasyon var mı peki? 108 numaranın kimseye verilmeyeceğini duymuştum sanırım Caner Eler'den onu biliyorum sadece.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Taylor Phinney bireysel zamana karşıda 10.26 ile ortlamayı 50 km/h nin üzerine çıkarttı ! ! !

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Taylor Phinney'nin pembe formasıyla kombinleyeceği bisikletine buyrun :) http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/full/574345207.jpg?key=513365&Expires=1336288795&Key-Pair-Id=APKAIYVGSUJFNRFZBBTA&Signature=r0VAeVrUDTbEfvbvR5qemz0XagOb0R7jDhq2zs-C9criV1BwzlzeU4xbC93NaDB2cCxrQPSBj9gwoGyMfIIfG2598gyTZRYpGJrY4Sb5KZagF5211mL6oBfPue7fXZsx20dhcW8DHK2vppAlzH3Aobk~hfyc-kxIAGyDkXTLSo0_

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Taylor Phinney pembe mayosuyla bir teknik problem yaşadı 7,5 km kala. Tek başına yetişmeye çalışıyordu. Bir domestiğin yardıma gelmesi bir kaç dakika aldı.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
SKY treni son 3 km ye kadar iyi getirirken, 1 km kala kapsülleri acemice bırakarak,cawendish in erken sprinte kalkmasına sebep olduysa da,Cawendish yine bitirdi işi.Bu arada bu eurosporttaki arkadaşların Tyler Farrar takıntılarını da anlamış değilim.Konuşulduğunun yarısı kadar iş yapsa neyse.

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
İş yapmaması kısmına da değindiler aslında Farrar'ın :) Sprinte başlamak için Cavendish'i bekliyor ancak Cavendish başladıktan sonra Farrar'ın onu yakalaması pek olası gelmedi bana.