B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Soykan U. bisikleti mağazaya gidip almanı tavsiye ederim. Birde hafta içi gidebilirsen mağaza ve çalışanlar boş olduğundan çok rahat olur. Mağazada ayarlar yapılıp teslim ediliyor bisikletler

Scudo

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@MertAhci35 Hocam merhaba öne taktığınız bagajı nereden aldınız. Bisiklete uyumlu mu küçük bir tur hedefim var bu bagaj ile yapabilir miyim? Teşekkürler.

Tepki
5
İsim
Beyazıt
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar temiz kullanılmış bir RR 8.1 hala alınabilir mi? Sram X7 aktarıcılı avid elixir3 frenli model sanırım biraz eski model ama bunun üzerine yeni nesil ürünler çıktımı ağırlık donanım olarak günümüzün gerisinde kaldı mı 8.1 Kadro ve donanım olarak? + temiz kullanılmış ufak tefek çizikli mekaniği sorunsuz bir 8.1 ne kadar eder? Acil yardımcı olursanız bir bisiklet var almak üzereyim.

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@Turcoblanco Merhaba teknik açıdan yani vites Sistemi ve fren sistemi hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim çünkü çok yakından takip eden biri değilim fakat üzerinde gelen sistemin hala daha tatmin edici bir seviye olduğunu düşünüyorum. Bence eksi olarak 26" jant diyebiliriz artık dağ bisikletlerinde sıkça 29" görüyoruz ve 26" biraz eski sayılabilir belki. Ağırlık olarak sınıfına göre tatmin edici diyebilirim. Bu bisikleti ben indirimdeyken 1450 TL gibi bir fiyata almıştım. Bir kaç ay önce satmaya niyetlendim ve ama açık konuşmak gerekirse 1000 TL yazmıştım fakat 900'e bırakacaktım yani ben ilanlara bakarak böyle bir fiyat belirledim açıkçası ederininde bu fiyat cıvarlarında olduğunu düşünüyorum. (Kimsenin ikinci el ürününün fiyatını etkilemek istemem bu benim düşüncem) daha sonra yeni bisiklet almak çok pahalı olduğu için satmaktan vazgeçtim şuanda kullanıyorum hatta küçük bir tura çıkacağım.

Sonuç olarak bence alınır bir bisiklet ve ben bisikletimi seviyorum tavsiye ediyorum şuana kadar bir sorun yaşamadım.

• Beğen
Tepkiler: Turcoblanco
Tepki
5
İsim
Beyazıt
Bisiklet
b'Twin
@sahbaz061

cevap için teşekkür ederim 26" olması benim için avantaj olabilir çünkü biraz fazla kilo var. sanırım fazla kiloda daha küçük jant daha dayanıklı oluyor. Jant boyunu problem etmiyorum. Sormak istediğim bir konu kadronun boyu herhangi bir yerde yazıyor mu bisiklet üstünde? sizin boyunuz kaç ve hangi kadro boyunu kullanıyorsunuz acaba?

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@Turcoblanco kadronun altında yazıyor kadro boyu etiketi var şeffaf orada hem bisikletin seri numarası hem kadro boyu yazıyor. Benim boyum 173 m kadro kullanıyorum boy açısından bir problem yok fakat L kadro olsaydı çokta sorun yaşamazdım diye düşünüyorum alırken decathlonda ki arkadaş ısrarla boyum için m kadronun daha doğru olduğunu söylemişti ona uydum ve m kadro aldım.

Tepki
5
İsim
Beyazıt
Bisiklet
b'Twin
@sahbaz061

Yardımınız için teşekkür ederim. Benim de boy 175cm Satıcı M boy dedi ama tam güvenemedim L de olsa alacağım artık.

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@Turcoblanco Ben bisikleti mağazada denerken L boy daha rahat geldi bana ama satıcı arkadaş boyum için m bedenin daha uygun olduğunu belirtti hatta buna rağmen L boyu aldım ertesi gün huzursuz olup m bedeni aldım iç bacak boyuda önemli yanlış hatırlamıyorsam benim iç bacak ölçüm 72 cm idi. Bence L de alsanız M de alsanız rahatsız etmeyecektir sizi.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Turcoblanco 1.74 benimde boyum, M beden aldım bisikleti aklınız kalmasın

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
Rockrider 8.1'e takabileceğim bagaj tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

MertAhci35

Üye
Tepki
134
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
@sahbaz061 Merhaba bisikletin önüne taktığım bagajdan bisiklet ekipmanı satan yerlerden bulabilirsiniz.İnternet üzerinden 2.el parça satan sayfada görmüştüm ordan aldım benim bisiklete ön ve arka bagaj takmaya uygun değildi ancak bu bagajı aldığım kişininde uyumlu değilmiş ama takılıyor dedi gittik tarif etti falan sonra ayarladım güzelcene vidalarını sıktım.Ortalama 10 kilo taşır gibi geliyor eğer bisikletinize uyumlu ise birde ona göre çantası varsa 25-30 kilo rahat taşır diye düşünüyorum.İnternetten XLC ön bagaj diye aratırsanız bulabilirsiniz.Arka bagaj için ise Sele borusuna bağlanan bagajlar var(20-25 kilo taşır)

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@MertAhci35 Teşekkür ederim arkaya takılan bir tane bagaj buldum onu alacağım sanırım.

• Beğen
Tepkiler: MertAhci35

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
rr520 var bende bu Btwin rr serilerini selelerini jel kılıf satmak için mi bu kadar kötü yapıyor anlamadım.30 lira fazla fiyat koy daha iyi sele kullan bisikletlere boşuna jel kılıf almayalım bisikletin görüntüsüde bozulmasın bende jel kılıf kullanıyorum iyi bir sele bulursam değiştirmeyi düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Haydar Korkmaz

SinanAktas

Üye
Tepki
19
@Aydinozgur
520 den memnun musunuz? Bende almayı düşünüyorum indirim olursa.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Literary

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Aydinozgur kılıfta değil direkt sele borusu ve sele satmak için bence. Üzerindeki sele borusu çelik ve arazide dağılan vidaları var. İki hoplayıp zıplamada cortluyor.
Ben selle italia sele ile değiştirmiştim, şimdi scoot bisikletime takmayı düşünüyorum selle italia seleyi gayet memnunum (Syncross sele yerine) (link) diye geçiyor.
Arazi sürüşleri için f/p ürünü diyebilirim.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
#SinanAktaş bisiklet güzel mekanik disk olduğu halde süper bir perfomansı var 27.5 jant olması hız konusunda baya yardımcı oluyor. Amatisör gayet güzel ama sertlik ayarını yaptığım halde farkı hissetmedim belki yeni diye alışamadım gövdesi ve tasarımı harika her gören çok beğeniyor, çok heybetli duruyor bisiklet arka vites aktarıcı gayet güzel çalışıyor fakat ön aktarıcı için aynı şeyi diyemem çok geç tepki veriyor şahsen ileride değiştirmeyi düşündüğüm parçalardan biri. En kötü yanı selesi berbat bir selesi var ve çok ağrı yapıyor ben jelli tayt ve jel kılıf kullanıyorum anca rahat ettim sele ve sele borusunun ivedi bir şekilde değiştirmem gerekiyor fiyatına göre piyasada alabileceğin en iyi bisiklet diyebilirim.

birde 15 liralık plastik pedallar bisiklete hiç yakışmıyor :) 100 lira fazla olsaydı da şu malzemeden çalmalar olmasaydı daha güzel olurdu :)

@BerkEvren senin aldığın sele şuan satışta yok galiba

SinanAktas

Üye
Tepki
19
#Aydinozgur Cevap için teşekkür ederim :) benim alma amacım yarış veya turlara katılmak değil, kırsal bir kesimde oturuyorum hafta sonlarını değerlendirmek için. Bu bisiklet fazlasıyla işimi görecek sanırım:) aslında 340 da görür ama gönül 520 diyor:)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Literary

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@SinanAktas
Gunaydin ben ilk basta rr340 aldim senin gibi dusundum fakat 20 gun surecinde 2 kez kullanma vaktim oldu ve gercekten hic begenmedim ozellikle cok vasat frenleri vardi vites sistemi iyi degildi bieikletin uzerindrki aynakolun markasi bile yoktu 649 lira verip rr340 alacagina 999 tl verip rr520 almak daha mantikli derim ben iade edip arasindski farki odeyip rr520 aldim

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi