B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

kaanrevan

Üye
Tepki
28
@CmlCLK hocam bu tip lastiklerden decathlonda da var. Bu lastikler asfaltta nasıllar? Siz ne kadar mal ettiniz acaba ikisini ?

Ayrıca belirgin fark varmı önceki lastiklerle. Siz lastikleri eskittikten sonra mı aldınız?

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.755
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@kaanrevan
Ben bisikletimi alalı daha iki ay oldu. Fakat eskimesini bekleyemedim. Zira çok fazla ses yapıyor ve yoruyor yapılmış yolda. Lakin lastikleri internet üzerinden aldım ve kendileri henüz yolda (İspanya'dan geliyormuş)[emoji16] Elime ulaştığı anda kullanıp deneyimlerimi yazabilirim.

Cemal Ç.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@ilterirfan Kelebek gidonla vites kollarının ne ilgisi var hocam anlayamadım saçmalamışlar bence. Gripshift kollar ile pekala kullanılır. ;)

• Beğen
Tepkiler: ilterirfan

Cemal Ç.

Tepki
20.755
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ozur dilerim yanlis bilgilendirme yaptigim icin. Kelebek diye tabir edilen gidonda da bahsettiginiz vites kollari gayet rahat kullanilabilirmis. Su an kucuk bir arastirma yapip ogrenmis bulunuyorum. Hic tecrubem olmadigi icin yanlis bir bilgilendirme oldu.

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
865
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Ben rr 340'ımın üzerindeki parçaları rubena 1,75 stu lastikler, st-ef 41 vites kolları, alüminyum gidon ve gidon boğazı'yla değiştirdim. Lastiklerden çok memnunum.

Mehmet_26

Üye
Tepki
6
İsim
Mehmet
@erhan erhan
Erhan Bey hangi aliminyum gidon ve gidon boğazını kullanıyorsunuz acaba?
Bende rr340 sahibiyim birde sele çok rahatsız onada bir çözüm bulabildiniz mi? :)

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
865
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
@Mehmet_26 Mehmet bey geçen yaz decathlonda 40 tl'ye bulduğum rockrider için alüminyum gidonu n11'den 50 tl'ye aldığım xlc gidon boğazıyla bağladım. yalnız gidon internet stoklarında görünmüyor şu anda decathlonda. seleyi decathlondaki standart sele kılıfıyla kullanıyorum.

YASİN07

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
yasin bayar
Bisiklet
b'Twin
Rockrider 580 bi efsane dir kendisi,çok memnunum seviyeli bi ilişkimiz var 8 1 senedir hiç üzmedi beni kendisiPicsArt_02-11-12.14.53.jpg PicsArt_02-11-12.14.11.jpg PicsArt_02-11-12.13.23.jpg PicsArt_02-11-12.12.34.jpg @Tekere Fısıldayan buyrun beni çağırmışşısınız :) biraz geçiktim manitaya bıcı bıcı yaptırıyodum :d

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

ilterirfan

Üye
Tepki
3
İsim
Irfan Yusuf ilter
Bisiklet
b'Twin
@Mehmet_26

bEN DECATHLONDAN JEL SELE KILIFI ALDIM
ETKİSİ ÇOK GÜZEL
SUAN ÇOK RAHATLADIM

Arkadaşlar bisikletimi aldığımda ufak bir montaj hatası olmuş ve pedallar tam sıkılmamış,
Acemi olduğum için ve bisikletim yeni olduğuu için kontrol etme gereği duymamıştım.

Halkalıda basın ekspres yolunda hızlı bir şekilde giderken;
Sol pedalımın çıkması üzerine, dengemi kaybedip yuvarlandım. Şükürler olsun ki bende bişey yok.
Ama ayna kollara ve pedallara güvenimi yitirdim.

Mall of İstanbul'da bulunan Decathlon'da da pek malzeme yok, bunları daha sağlamları ile değiştirmeli miyim?

Garga

Üye
Tepki
0
Bisiklet
b'Twin
@erhan erhan
Bende de rr 340 var çok öne eğiliyorum, avuçlarımın içi uyuşuyor gidonu yükseltmek istiyorum

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
865
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
@Garga hocam bende de aynı dert var.. belki ayarlanabilir gidon boğazı derdinize çare olabilir. Benim de parmaklarım uyuşuyordu daha sonra farkettim ki eldivenlerin parmak çıkan kısımları gidonu tutarken sıkıyor parmaklarımı. Tchibo'dan almıştım. Biraz dikişlerinden yırtınca rahat ettim.

• Beğen
Tepkiler: Garga

NiconDorf

Üye
Tepki
1
Merhabalar yeni bisiklet alıcam kafamda iki model belirledim 340 ve 520 sizce hangisini almalıyım ?

• Beğen
Tepkiler: Literary

Cemal Ç.

Tepki
20.755
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Mekanik disk ile v-frenin ne gibi farkları var bilsem seçim için söz sahibi olurum. Ama bana v-fren daha makul gibi geliyor.

Cemal Ç.

Tepki
49
İsim
Doğukan Ersöz
Bisiklet
b'Twin
Disk, yapısı itibariyle daha sağlam olarak görülmekte fakat benim şahsi fikrim disk tercihi sadece hidrolikte yapılmalı mekanik disk ile v fren arasında bir tercih yapılacak ise eğer ben v fren tercih ederim

Cemal Ç.

Tepki
20.755
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Dogukanersoz
Kaliteli olursa ben de v-fren tercih ederim. Hem daha hafif [emoji57]

Cemal Ç.

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Rockrider 300 ile bende aranızdayım. :D

Bisikletimi tur bisikletine 'benzetme' projesi içindeyim. Kelebek gidon hazır. Yakında heybe, sele ve lastik ile adımları atmış olacağım inşallah. Öğrenciyim. Haliyle para biriktiriyorum. Hatta yazları çalışmayı düşünüyorum. :DEkran Alıntısı.PNG

Tepki
5
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar 8.1 kullanıcısıyım. Bisikletten memnun olmakla birlikte disk fren ayarı durduğu yerde bozuluyor. Yani balatalar disklere sürtüyor... Birkaç hafta binmesem ilk sürüşte hafif hafif sesler geliyor. Bunun nedeni nedir?

• Beğen
Tepkiler: Tevfik 38

Tevfik 38

Üye
Tepki
11
İsim
Tevfik
Bisiklet
Bianchi
@Tahir ERDEMİR
Aynı sorun bende de var rockrider 520 , arastirdim balata ayari vs var midir diye fakat balata ayari yokmuş,yani balatalarin hareket ihtimali düşük sorunu rotorda arayın derim vidalari gevşemiş olabilir..

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Lombardini

Üye
Tepki
26
İsim
Fatih
Bisiklet
b'Twin
Bozulunca kaliperin montaj edildiği civatalar üzerinden ayarlayın. HD frenlerde sıklıkla karşılaşılır bu durum. Yapılacak çözüm tekrar ayarlamaktır.

• Beğen
Tepkiler: Tahir ERDEMİR