B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

SinanAktas

Üye
Tepki
19
@Aydinozgur
O zaman kesinlikle 520 alıyorum:)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Literary
Scudo

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@SinanAktas rr520 fazlasıyla yardımcı olur sana ben lacivert sarı renklisini ladım birde siyah kırmızı olan onu pek beğenmedim

SinanAktas

Üye
Tepki
19
@Aydinozgur
Bende o rengi beğeniyorum ama fanatik olmasamda Galatasaraylı biri olarak o rengi alasım gelmiyor [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@SinanAktas bende GALATASARAYLIYIM ama olsun ben hiç düşünmeden aldım diğer çok sade geliyor bana yurtdışında ama burda sadece iki renk sanırım

SinanAktas

Üye
Tepki
19
@Aydinozgur evet iki renk mat siyah ve sizin aldığınız renk. Siz ne zaman aldınız?

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
bu ayın 14 de almıştım yani değiştirmiştim, siyah renkten çok vardı siyah olan fazla satılmıyormuş en çok lacivert olan ve M beden olan çok satılıyormuş çok cabuk tükeniyor dedi ordaki çalışan arkadaşlar

SinanAktas

Üye
Tepki
19
Nerden aldınız siz bende ilk fırsatta almayı planlıyorum indirim geleceği yok

Drronk

Üye
Tepki
46
İsim
Tolga Ş.
Bisiklet
Giant
Herkese slmlar Triban500 den sonra rockrider 540'a geçiş yaptım, malum yol bisikleti için asfalt lazım memlekette seçim çalışmaları dönemi haricinde asfalt bulmak zor :D Şaka bir yana cam kırıkları ve logar süsü verilmiş bubi tuzaklarından dolayı yol bisikletimi sattım. RR540 ile 5 haftanın ardından sizlerle tecrübelerimi paylaşmak istedim.
5 hafta süre içinde "şehir içi, otoban , kazı çalışmaları nedenli kaldırımlar , dağ bayır tarla arası patikalar ve taş ocakları , asfalt yayla yolları (deniz seviyesiden 700+metre rakıma) gibi çeşitli yerlerde toplamda 800+km yol yaptım. (Kıyas için aynı zamanda aldığımız ve aynı yerlerde kullanılan RR520 "kardeşimin ki" )
RR540 ta sevmediklerim;
1) 320gr gidon nedir arkadaş , 160gr civarında ameoba'nın 60tl civarına gidonu var.
2)Büyük dişli lastikler "btwin allterrain light 27.5x2.00" çok ses yapıyor,asfaltta dengesiz ve arazide küçük dişli lastiklere nazaran(RR520 deki lastiğe kıyasla) pek avantajı yok. ağırlıkları 800gr civarı "iç lastiklerle beraber ön arka toplam ağırlık 2100gr"
3) Hayes Radar HD fren sistemi, ben beğenmedim açıkçası , sürekli bir düzeltme ihtiyacı var, sürtme seslerinden kurtulmak istiyorsanız benim gibi öğrenmeniz lazım tüm ayarlarını, ilk aldım fren boşaldı 5 gün serviste kaldı arka fren setini değiştirdiler,sürtme sesleri için diskleri söktüm baktım eğiklik yok sonradan farkettim kaliper konumlandırılması nedeniyle sürtme oluyor,uygun konuma getirip ayarlasanızda 1 hafta içinde tekrar kaymalar oluyor,havadaki nemdenmidir nedir sürekli bir frenleme seviyesinde fark var , RR520deki mekanik disk hiç sıkıntı vermedi, 3 yaşındaki bianchi speed3000'in mekanik diskinden de sorun çıkmadı. BELKİDE BU FREN TAKINTIM UZUN SÜRE YARIŞ MOTORLARI KULLANMIŞ OLMAMDAN KAYNAKLANIYORDUR :D
sevdiklerime gelince;
1)decathlon kurumsal firma esnaf ağzıyla konuşan yok "btwin güvenilir"
2)kilitli maşa çok ağır(2685gr) olması dışında iyi performans sergiliyor
3)ömür boyu garantili -orta hafiflikte kadro - bu fiyata
4)Jant ağırlıkları oldukşa iyi "ön jant 1050gr"arka 1150gr"

Maşa &jant&lastik değiştirerek "bir RR540 parası daha vermek lazım tabii D:" 1.5kg hafifletmek mümkün , yani toplam ağırlığı pedalsız 13.7kg olan RR540 "pedalların çifti 280 gr geliyor" 60Tl ye ameoba gidon ve 70tl ye 40-584 tur-yol lastiği takarsanız bisikleti 500-600gr hafifletebilirsiniz. Bence gerek yok hafifletme olayına bulaşmayın :D , benim gibi yaylalara çıkarken arkaya port bagaj ve üstüne piknik malzemesi koyun fazladan 4kg yükle tırmanın buna alışınca orjinali çok hafif geliyor :D Teşekkürler , kazasız belasız sürüşler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
B'TWIN RR 560. Bisikleti 2 ay önce aldım. Fotoğraf atmak yeni nasip oldu :). Bugünkü turdan, Aydos Zirvesi.IMG_20161210_151155.jpg

Eren520

Üye
Tepki
1
İsim
Eren DAĞLIOĞLU
Bisiklet
b'Twin
26 inç rr 520 kullananlar..
Bende Hutchinson lastikler janta oturmuyor..köpükle de denedim ve yoruldum artık.. Lastiği salcanoya jantına takınca sıkıntı olmadı.. Salcanodaki continental lastiği de benim bisiklete taktık yine sıkıntı olmadı.. Olmadı bu hafta iyi bir tamirci bulup götürüp ne yapmak lazım öğrenim..İstiyorum ki jilet gibi olsun.. Antalya kepezdeyim bu arada..
Tavsiye ve önerileriniz için teşekkürler şimdiden

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben de bununla katılayım.

Dosyalar

• Beğen

AhmetBabo

Üye
Tepki
1
İsim
Ahme
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar Decathlon da gezinirken B'twin 100 kask gördüm fiyatı 40 tl sizce kask iyi mi malzemesi nasıl bir de B'twin 300 Mtb kask nasıldır fiyatı 70 lira

• Beğen

ilterirfan

Üye
Tepki
3
İsim
Irfan Yusuf ilter
Bisiklet
b'Twin
@rsomuncu kelebek gidonu nasil taktiniz? Ben 340 sahibiyim ve kelebek gidon takmak istiyorum ama vites sistemin uymaz diyen birkac arkadasim oldu..

Arkadaslar merhaba,

Bisiklete haftada bir spor amacli binmeyi dusundugum gecen hafta; arkadaslarimin onerisini dinleyerek hibrit bisiklet almaya ciktigim yolda Btwin Rockrider 340 alarak eve dondum.

Arkadaslarim POPON KASINMIS MTB YORAR demesi uzerine boraz moral kaybi yasamis olsamda; bir haftadir 10-10 =20km ev is arasi gidip geliyorum. Eski motosiklet kullanicisi olarak haliyle col yoruluyorum. Tembellik kanima islemis.

Motorumun beni yordugu dogru; ama yavas yavas dogru sele ayari, dogru lastil secimi gibi konulari ogrendikce yorgunluk azalacak diye dusunuyorum.

Ama birazda seklini sevmek icin kelebek gidon taktirmak istiyorum. Ama bazi arkadaslar vites sistemi yuzunden olmayacagini aoyluyor. Grupta yapan bir arkadas gordum, yardimci olir musunuz?

Dosyalar

kaanrevan

Üye
Tepki
28
Rock rider 340 için asfaltta bu lastikler çok problem. Acaba bu bisikleti asfalt ve parke tarzı yollarda kullananlar, hangi lastiklerle değiştirdiniz...

Cemal Ç.

Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
B'twin rr 540 kullanıyorum iki aydır. Zaman zaman yapılmış yol (asphalt), zaman zaman arazi sürüşü yaptığım için seçimimi "Continental double fighter 3" olarak yaptım.

Cemal Ç.

Cemal Ç.

Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sn. @rsomuncu , sizin sorununuza gelirsek sanırım vites kollarını Shimano Tourney kolları ile değiştirirseniz sorun olmaz.

Cemal Ç.

• Beğen
Tepkiler: ilterirfan