B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Geçen hafta bu başlıkta 340 Model bisikletimde yaptığım sele değişimini yazmıştım. Orda da bahsettiğim gidon ve gidon boğazım geldi, montajını yaptım ve test ettim.
Aras Kargo ile İstanbul içi 2. gün parçalar elimdeydi onu da belirteyim.
Ürünler şunlar; (link) ve (link)
IMAG3019.jpgIMAG3010.jpg

Bende kedim Loki'de gidondan çok memnun kaldık onu belirteyim :)
Öncelikle bisikletin üzerinde gelen gidon boğazı ve gidonla aralarında inanılmaz bir kalite ve ağırlık farkı var.
Geçen hafta yaptığım sele borusu değişimi ile birleşince gerçekten hissedilir bir hafifleme oldu bisiklette.
Asıl önemli nokta ise bu uzun gidon ile gerçekten çok rahat ettim.
Hem ışık, kamera gibi aksesuarlar için yerim oldu, hem dönüş kontrolü daha iyi hale geldi hemde yokuş çıkarken barend varmış gibi rahat ettirdi.
Maltepe veledrom'dan Nish Adalara genelde 1-2 mola ile çıkardım, bu sabah tek seferde kapıma kadar geldim. (Arkamdan kovalayan yağmur bulutunu görmezlikten gelelim)

Merak edenler için boyut farkını göstermesi için ;
IMAG3008.jpg

Eski gidonu söküp yenisini takınca malzeme ve bağlantı noktalarının kalitesi bisiklete daha bir güvenmemi sağladı açıkçası. 340'ın üzerindeki parçalarla çoğu dağlık inişler içeren bir 600 Km yapmıştım, şimdi önümüzdeki 600'de içim de eklem yerlerimde daha rahat olacak gibi :)

(Bu arada elcikleri tornavidayla hafif aralayıp arasına kolonya dökerek kolayca çıkarttım, geri takarken Berner marka çözme - yağlama spreyi ile nemlendirip rahatça taktım.)

Uzun bir gönderi oldu ama umarım birilerinin işine yarar. Bu resmi de azıcık gülelim diye ekliyim hemen;

IMAG3013.jpg
Eltimin aniden gelmesi ve hazırlıksız yakalanmam...

Pol pedallar herkese

Tepki
10
İsim
Aksel SAMOGLU
Bisiklet
b'Twin
@BerkEvren
Malzemeleri nereden temin ettiniz Berk hocam ,birde fiyat öğrenebilirmiyim sakıncası yoksa (PM) de olur.Güle güle kullanın yeni malzemeleri ,kedi inanılmaz sevimli bu arada

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@AkselSamoglu Decathlon'dan aldım parçaları. Ama çalışan personelin parça uyumu ile iligili hiçbir fikri olmaması ve bisikletin sayfasında tüm ölçülerin yazmaması baya uğraştırdı beni. Neyse denendiler, uyuyorlar...
Kedimin selamı var

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@BerkEvren
Allah' tan kaska fiyonk takmışsınız :D
acaba benim 26" rr540 ada uyarmı acaba bu parçalar? bisiklete genel bir bakım, vites ayarı ve jant ayarı yaptırmak istiyorum ancak detachlon'daki servise pek güvenemedim. birde bisikleti bırakıcaksınız biz sırası gelince bakım yapıp size haber vericez bir kaç gün sürer diyince hepten vazgeçtim. sonuçta 1 yada 2 saatlik bir olay ve etrafta bir tane bile bakım vs. sırası bekleyen bisiklet yokken beni tedirgin ettiler.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@serkant yakıt 540'a uyarlar. Ben uyumlu olduklarını anlayabilmek için yabancı decathlon sayfalarında yorum yapanların instagram sayfalarından bisikletlerinin fotoğraflarına baktım. Çoğu 540'a takmıştı aynı parçaları. Bilgisiz çalışanlar yüzünden stalker olduk bu yaşta :)

• Beğen
Tepkiler: serkant yakıt

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@BerkEvren
evet ne yazıkki bu kadar kapsamlı bir kompleks bir yere en azından bu işten anlayan elemanları koyabilir yada mevcut elemanlara eğitimler verilebilirdi diye düşünüyorum.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Btwin 340 kullanan arkadaşlar arka bagaj için kadro bağlantı delikleri varmı

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
865
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Bu da benim rr340'ım. Çelik gidon ve gidon boğazını alüminyum parçalarla değiştirdim. rubena stu'ları da takınca işim bitti sayılır. :)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17
Tepki
0
Arkadaşlar bisiklet almaya karar verdim arazi gezilerine katılıp mümkün oldukça uzun yol turlarına çıkmayı düşünüyorum yeterli tecrübe edindikçe şuan (link) bu bisikleti gözüme kestirdim başlangıç olarak ilerde yeni bir bisiklet almam ama yetersiz geldiği yerlerde jant değişimi arka aktardığı vs değiştiririm diyorum bütçemin kanalını şimdilik bisikletin modiyesine ve ekipmanlarjma harcarım diye düşünüyorum sizce bisiklet nasıl yorumlarınızı alabilir miyim ?

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
Merhaba
Rock Rider 540 26 modelinin gidon çapını bilen varmı acaba?

okkan38

Üye
Tepki
9
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/934b8c6d1f867bf023d770c33dd8acc2.jpgy
ROCKRİDER 340 çok keyfli bir Bisiklet

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
benim RR 540 26" in vites telleri kadroda üstte. kadroda ortaya takılan heybelerden alsam tellerin üstüne geliceği için herhangi bir zararı olurmu?

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
865
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Teller en kötü ihtimalle kadroyu çizer heralde. Başka bir şey olacağını sanmıyorum.

• Beğen

BurakY.

Üye
Tepki
37
Bisiklet
b'Twin
500'e kadro üst boruya takılan ufak çantadan taktım. yani teller altında kaldı çantanın kulaklarını çok germedim tele baskı olmasın diye. şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Merhaba.1-2 hafta içinde rr520 alıcam. Ancak kafamda bir kaç soru var. Malumunuz bisikletler mağazada ortada olduğu için önünden geçen duran bisikletin vitesleriyle oynuyor, gezen yerine koyarken oraya buraya çarptırıyor filan. Böyle teşhir ürünü gibi duran bisikleti almak içime sinmiyor. Siz bisiklet aldığınızda askıda duran bisikleti mi verdiler yoksa depodan çıkarıp yeni mi kurdular? Online ödeme yapıp bisikleti mağazadan al seçeneğini seçsem, askıdakilerden birini mi verirler yoksa sıfırdan hazırlayıp öyle mi verirler?