Bisiklet fiyatları artıyor mu? (%20 Vergi)

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet, yalnızca bisiklet değildir. Bisiklet bağımsızlık ve özgürlüktür. Sağlıklı düşünme ve kafanın açılmasıdır.
Bisiklet adalettir, yalnızca kendi hakkına razı olmaktır; çünkü bisiklette pedalı siz çevirirsiniz ve dayısı olan da kendi çevirmek zorundadır.
Bisiklet, gerçekten de yalnızca bisiklet değildir.
Bunun farkında olan ve köle ruhlu vatandaşlar isteyenler, elbette bisiklete düşman olacaklardır.
Bu düşmanlığı da bisiklete olan erişimin zorlaştırılması yoluyla yapacaklardır.
Bisiklet yolları yapmaları ya da bisiklet dağıtmaları, sadece bu düşmanlığı kamufle etmeye yarayan şeylerdir.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yamaha yarın motor fiyatlarını arttıracakmış.Peki bisikletlere yarın mı zam uygulanacak mı bilgisi olan var mı?

Tepki
4
İsim
burak
2018 yılında bisiklet fiyatlarında artış olacağı söyleniyor. Yüzde kaç olur bilmiyorum ama tahminen 200-300 TL'lik bir artış olabilir..

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ramadan Ş. Yakında bisiklet için yıllık vergi çıkartırlar

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@etkiliadam eşşeklerin aklına karpuz kabuğunu sokmayın böyle fikir vermiş oluyorsunuz dediğin gibi bir yıllık vergi gelirse eğer buraya yazarak not düşüyorum suçlusu bu kişidir kendisini bulup bir güzel eşşek sudan gelinceye kadar dövmek müstehaktır :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: etkiliadam

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Hangi politikaya istinaden?! Bisiklet, bırakın ilave vergiyi, ilave teşvik kapsamında olması gereken bir ürün bana kalırsa.

Üreticiler ile müşterileri olmak haricinde hiç bir ilişkim yok, ama belirtmeden edemeyecceğim, bu vergilendirme rejimine istinaden, yurtdışından parça ithal ederek yerli üretim/montaj yapan firmalar bu işten zararlı çıkacaktır. AB'den gelen ürünlere bir ilave vergi yokken, parçaları aldığın uzak doğulu ülkelerden gelenlere vergi var. Hem vatandaşa hem de gerçekten yabancı rakipleriyle boy ölçüşebilir durumdaki yerli firmalara da atılmış büyük bir kazık.

Hangi ürün çok ithal ediliyorsa "bu çok gidiyor, 3-5 vergi de buna koyalım" şeklinde gümrük politikası izlenmesi üzücü, sinirlendirici ve maalesef utanç verici.

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
Benim bir sorum olacak yurtdışı sitesinden 1100 dolara bisiklet aldık diyelim %18 miş sanırım vergisi ürünü yurtdışından aldığımız için dolar üzeri bu ürün gümrüğe gelince 1100 doların %20 220 dolar yapıyormuş 220 doları o günkü kura göre çevirip mi ekliyorlar vergi fiyatını ?

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Dün baktım da Bianchi bisikletlere zam gelmiş galiba. (sadece yol bisikletlerine baktım)

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Ilter Elmas

Sanki biraz fırsattan istifade olmuş gibi geldi. İlgili kararı okuduğum kadarıyla, AB'den gelen bisikletlere ilave bir vergi artışı yok. Kur da görece düşük durumda. Veya Bianchi'ler AB'den gelmiyor mu acaba?

EDIT: Düzeltme, anladığım kadarıyla montajını/üretimini Türkiye'de yapıyormuş. Parçalar AB dışından geliyorsa, durum anlaşılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

lercan2000

Üye
Tepki
45
Bisiklete vergi gelir diyenler maliye mi çalışıyorsunuz. Lutfen engin fikirlerinız sizde kalsın. Diye diye vergi gelecek

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Sonunda söyleye söyleye bi vergi getirteceksiniz bisiklete extra vergi

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
bisikletsiz kaldım ölüyorum. alma aşamasındayım ne vergisi yahu, çıkarın aradan karpuz kabuğunu.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Aklıma bu videoyu getirdi:

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Vergiler bir yana, ABD'nin TR'ye vize vermeyi durdurmasından sonra dolar da, euro da fırladı. Hatta sterlin bile fırladı. Böyle giderse yeni bisiklet almak hayal olabilir hatta ileride memlekete ithalat akışı bile durabilir. O yüzden herkes elindeki bisikleti ve parasını koruma altına alsın bence.

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
Ben satıyorum ilgilenen mesaj atsın surly lth marka alan karlı olur cidden giderek pahalanıyor bilgisayar toplamam gerekiyor o yüzden satıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
PTV de almasınlar(!) ;)