Bisiklet fiyatları artıyor mu? (%20 Vergi)

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Baba kusura bakmayın. Bu her şeyin yenisini alan tüketim manyağı insanlara iyi oluyor. Elimde param varken gidip 2011 kadro maşa eski xtr setlere baydım paraları. Aynı bisikletten sıfır alsam son model falan bir de scott olsa fiyat 10.000 tllerde. Eskisinden topladım 2500 - 3000 tl arası toparladım. Hadi bunu geçtim ikinci elde deli dehşet parça var. Sıfıra yedirmeyin paranızı. Japonlar olsun amerikalılar avrupalılar tüketim manyağı değil bizim gibi. Tamam sporu vurması çok kötü bir durum tabiki ama. Tüketmeyin üretin. Elinizdeki imkanları iyi değerlendirin. Benim sözüm hep yeni hep yeni alan kesimedir. NE dersenizde diyin. Tüketmeyin yok etmeyin. Üretin eski maddeleri değerlendirin. Hastalıklı olmayın. Hem de paranızı yurtdışına da daha az atmış olursunuz. Bir de böyle bakın ...

Scudo

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
@Erdal Yılmaz

Anlaşılan yine yabancıya gitmeme durumu var. Devletimiz sağolsun cep telefonlarına gelen Zorlu vergisinden ve Tekin Acar gümrük düzenlemelerinden sonra yeni bir başarıya imza atmış.

Tepki
16
İsim
Efe M.
Bisiklet
Salcano
İyiki yeni bisiklet almışım zam olsaydı batmıştım herhalde.

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Xt setler artik hayal oldu desenizle elveda shimano

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben afedersiniz ama yol bisikleti almak için kıçımı yırtçam bütçe biriktircem kalk sen vergi getir.
Şuan fiyatlar çok ucuz ya... Dovizden dolayı zaten pahalı.

Ee hani spora destek? Yerli malını vs. alan alsın her ürünün bir alıcısı vardır. Ben adam gibi kadro alıp uzun süre kullanmak istiyorum. O zaman herkes iphone kullanmasın vestel, casper vs. kullansın.
Hangimiz bunu yapıyor hiç birimiz zaten kendimizde üretmiyoruz. Hem sanki Türkiye mi üretiyor sanki kadroları.. yooo... Ne zamanki kendimiz üretirsek işte o zaman ülke kalkınır.

Kusura bakmasinlar ama işi bilen yine üstüne fazla para verip diğer markaları alacak. Burada farklı olan devlete fazladan para kazandiracagiz :)

Aklima geldi, ya bu ülkede futbolcular milyon eurolari goturuyorlar. Bin değil, yüzbin değil, milyon euro.. yedi
Sulalemize yetecek paralar...

Devlet ne kadar vergi kesiyor??? Komik ama %15
Avrupada bu konuda 2. Konumdayız sanırım.

Sen bisikletçisin, sen zenginsin, milyon euro sahibi değilsin ama olsun zenginsin..
bisiklet sana lüks, neyine senin bisiklet, git evde poponun üstüne otur evlilik programlarını izle :)

Vs.vs.

Sen kalk bisiklet yolları yap... Sonra boyle yap..
Zaten çok bisiklet kullanan vardı ya toplumda.
Avrupada, japonyada, Çin'de vs.vs. bisikleti ile işe gidenler, gezenler, kullananlar nerdeee bizimkiler nerde... Sonra gelsin göbecikler, kilolar, kalp krizleri vs.vs.

Neyse sustum :)

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben merak ediyorum türkiye'den çok iyi bir indirim yoksa, gidip de Giant, Specialized, Cannondale, Trek gibi marka zaten alan var mı? Buradan 10.000'e aldığınız Giant'ı 5000'e alabilirsiniz yurtdışından.1650 dolar olan bir TCR Advanced 2 mesela 5800 TL'ye gelirken, Giant Türkiye'de 8000'e yakın fiyatı var.Specialized, Trek ve Cannondale'de de durum aynı.Buradan bahsettiğim markaların en alt seviye karbonları yerine Almanya gibi ülkeler'den Look, Cervelo, Argon 18 gibi daha nadir, ve sektkör'de daha yukarıya hitap eden aynı zamanda daha da kötü olmayan markalara sahip olunabiliyor.Şahsen 10.000 TL'ye bisiklet alacak olursam, Almanya, Fransa ya da İtalya'ya giderdim buradan 10.000'e alacağım bisikleti 7000'e alır, 3000 TL'yi de yol parasına verirdim.Gezip görmesi de yanıma kar kalırdı.

Düzenleme: Ben Specialized bisikletimi Türkiye'den aldım ancak fiyatı indirimle yurtdışı fiyatına geliyordu neredeyse diye.Kendimle çelişiyor gibi olmayayım. :D

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bariss.t Pinarello, Colnago gibi markalar biraz tuzlu geldi yine de, o yüzden yazmayı düşünmedim bile. :D Pinarello Gan 105 ise harika bir seçenek özellikle aynı paraya buradan Supersix Evo, Propel gibi bisikletler alınırken.

venom09

Daimi Üye
Tepki
335
İsim
mustafa
Bisiklet
Sedona
anlamadığım bişey var arkadaşlar.. bu kanundan sonra alınacak yada satılacak parçalara vergi gelecek ok.. satışta olan bisikletler günlük üretim taze yumurta mı.. satıcılar stokta olan malzemeye direk zammı ekleyecek sanırım.. kafamda deli sorular........

dobrasam

Üye
Tepki
31
İsim
doğan
Bisiklet
Sedona
İkinci el piyasası oluşur var olan piyasa canlanır yine kaçak yurt dışından gelen akraba eş dosta spariş veririz valizde getirirler

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hahahah yerli firmalar zamdan etkilenmeyecekmiş bir de etkilenseydi.
2014 yılında 2000 liraya aldığım Carraro 052, bu sene bire bir aynı donanımla 3000 liraya satılıyor. Etkilense neler olacak kim bilir.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
217
İsim
Haşim D.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yahu ben de bisikleti satıp yenisini mi alsam diye düşünüyordum :(

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Alınmış alınmıştır. Alınmış ürün zarar ettirmez. Örnek vereyim eskiden 7 ay da bir cep telefonu değiştirirdim artık 2 sene kullanıyorum. Dahon vitesse aldığımda 1.500 tl idi şu an fiyatı 2.000 tl. Geçmiş yıllardaki bisiklet fiyatlarına bakarak şu an aynı bisikletlerin fiyatlarının 1.5 katına çıktığını görebilirsiniz. Yukarı bir arkadaş bisiklete ehliyet çıkarılması şase numarası vurulması gibiyol gösterici bilgiler vermiş. Kusura bakmayın ama böyle yol gösterici açıklamalarla resmen bisiklete vergiyi çağırıyorsunuz. Bu yazıları her kesimden insan okuyor. Kaynak arayışı içinde olan insanlar bunları hazırlayıp resmi mercilere iletebilir. Bisiklete vergi bekliyorsanız gelir arkadaşlar merak etmeyin. Böyle bisiklete vergi beklentisi içinde olunursa neden gelmesin bu konuları telafuz ettiğinize göre sayın yetkililer sizleri kırmazlar. Bunları talep etmeye bisiklete vergi beklemeye devam edin.