Hakkımızda

05 Eylül 2004 tarihinde kurulan Bisiklet Forum, Türkiye'nin en geniş kapsamlı ve en aktif bisiklet forumu olarak yayın hayatına devam etmekte, ülkemizde bisiklet sporu ve kültürü konusunda sizlere en iyi hizmeti karşılıksız vermek için çalışan gönüllüler topluluğudur.

İnternet sitemizde her zaman en iyi performansla çalışır durumda olan sunucularımızda insanlara daha güzel bir hizmet verebilmek için bünyemizde barınan forumumuz ülkemiz şartlarına ve insanların isteklerini karşılayacak şekilde özel olarak geliştirilmektedir. Bunlardan bazılarına kısaca değinmek gerekirse;

  • Kullanıcı kayıtlarımız sadece sizin tarafınızdan kullanılması, web sitemizdeki servisler ve forumlar gibi hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için ücretsiz sağlanan bir hizmettir.

  • Üyeler için özellikler üyelerimizin rahatça konu açabilmesi, mesaj göndermesi, anket oluşturabilmesi, mesajları beğenebilmesi, bildirim sistemi sayesinde rahatça her şeyden haberdar olmaları BisikletForum tarafından sağlanan bir hizmettir.

  • Kişisel profiller her üyenin şahsi profiline kapak fotoğrafı yükleyebilmesi, profilini rahatça yönetebilmesi, durum güncellemesi yapabilmesi ve gerek takipçilerinin gerekse de insanların haberdar olması ve duvarına yazmaları, o durum güncellemelerini beğenmeleri de BisikletForum tarafından sağlanan bir hizmettir.

  • Forumlar kendi veritabanı yapısı üzerinde geliştirilen, 10 kişiye yakın bir ekip tarafından yönetilen ve ayda ortalama 50 bin mesajın gönderildiği forumlarımız Türkiye'nin bisiklet konusunda en popüler tartışma merkezidir.

20 kişiye yakın gönüllü kadrosunun emekleri ve kullanıcılarımızın desteğiyle gelişen Bisiklet Forum'un sponsorlar dışında hiçbir resmi veya özel kurumla ticari bağlantısı bulunmamaktadır. Web-Forum hizmetleri, dns, email, güvenlik gibi temel servislerden; kullanıcı kayıtları, mesajlaşma sistemleri, üye profilleri ve forumlara kadar tüm servisler gönüllülerimizin gözetiminde işletilmekte ve gözetim altında bulunmaktadır.


*Sunucularımızın büyük bölümü STM16 hızındaki fiberoptik ring'le OC48c(2.5GB/s) kapasitesiteye sahip tamamen yedekli omurgasındaki datacenterlarda karşılıksız olarak co-locate edilmektedir.

Yukarı Alt