İbretlik bir bisiklet öyküsü...

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
Üniversiteyle evim arası tam tamına 3,5 km. Okula hergün bisikletle gidip gelirim hevesiyle başladım bütçeme uygun bir bisiklet aramaya. Sonunda buldum süslü püslü amortisörlü fln bir bisiklet ve aldım 130 liraya. Başladı bir heyecan bende okula bisikletle gidip geleceğim diye:) Bisiklette sorunlar olduğunu biliyordum. Ama böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim.İşte Herşey o gün başladı...

• Bisiklette arka tekerin boşluğu vardı hallettirdim.Gün geçtikçe tekrar eski halini aldı.(Bisiklet sürerken lastiğe bakan insanlara artık aldırış etmemeyi öğrendim...):eek:
:eek:
  • Fren pabuçlarını söktüm yenisini taktım.(Sağolsun forumdan bir çok arkadaş yardımcı oldu)

• Bisikletim sola çekiyordu hala sola çekiyor:)(Yürürken bile sanki biri beni sola doğru çekiyor hissi var hep):D

• Arka Lastiğim sürekli iniyordu.Değiştirdim ama Jantlar lastiği yırtmaya başladı(Lastik tamirini öğretti bu bana.Lastik patladıkca mutlu oluyor ve kenara çekip mutlu bir şekilde tamir ediyordum...)

• Jantlarda yamuklar vardı. Gün geçtikçe arttı bu yamuklar.(O yadar yamuldu ki artık pabuç ayarlarını her sürüşte değiştiriyorum:D)

• Pedallar biraz yamuk ama eee oda bu işin tuzu biberi.Bu kadar mükemmel şeyin arasında Böyle kötü şeyler olacak...

• Vitesler shimano:cool: ama aylardır çözemedim sorunu.(Bisikletcide çözemedi en son -3. dişliye çıkıp ne yapcan 1.2. yi kullanırsın dedi. 1 lirada ayar parası verdim. Eve dönerken tekrar bozuldu...)

• Millerin vida yerleri lastiği kesip sürekli patlatıyordu. Eski iç lastiğimi kesip yerleştirdim iç tarafa.(Bisikletforum sağolsun)

• Birde çok şirin bi bisiklet ışığım var. Bisiklette sorunsuz çalışan tek şey o ışık(Bunada şükür):D

Bisikleti süremeden geçirdiğim koca bir 2.5 ay.Ama sanmayınki bisikletle ilgilenmiyorum.Odamın ortasında durur hep.binemesemde bütün günüm tamirle geçer.Bakar bakar birgün adam gibi sürebileceğim günleri düşünürüm:D Ne zaman içimdeki yaşama sevinci kaçsa forumdaki gezi fotoğraflarına bakar gaza gelirim.Hatta arada o fotoğrafları indirip photoshoptan kendimi koyarım(bu şakaydı):p

eveeeeet arkadaşlar sizlere ibretlik öykümü anlattım.Bisiklet süremesemde yine kendimi sizlerden biri olarak görüyorum:D Artık arkadaşlarımın yüzünede bakamıyorum.Bisikletim var bisikletim var diyodun nooldu şimdi? diyolar... :D Öyle içimde kopan fırtınaları anlatmak istedim. Belki hayırsever bir vatandaş sesimi duyarda sedona, kron fln verir bende okula başım dik giderim artık:cool:.Arkasınada BisikletForum sağolsun...:D

Scudo

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Çok keyifli görünüyor devamını dilerim :) Okurken çok mutlu oldum :):):)

''
Bisikletim sola çekiyordu hala sola çekiyor(Yürürken bile sanki biri beni sola doğru çekiyor hissi var hep) '' beni bitiren nokta oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Onur Erk

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@ömer korkmaz

Beğenmene sevindim. Biteceğe benzemiyor bisikletle geçirdiğim hergün yeni bir hikaye:D

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
çok güzel anlatmışsın. hem üzülüp hem güldüm bu yazında :) umarım dileğin en kısa sürede gerçekleşir dostum

• Beğen

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@Cengiz Gökalp

Umarım olur.Bugunde okula giderken pedalı çevirirken arada zincirden takır takır sesler geliyordu.Pedala fazla yüklenmeden geldim:D Sonunda dönüşte sinirlendim.Bisikleti okula bırakıp dolmuşla döndüm:D

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
gercekten etkileyici bir yazı olmus hemen Ali Ağaoğluna mail atalım sana en fiyakalısından bir bisiklet göndersin , İTÜ araba bağışlamak kolay bi de bu forumdaki kardeşimize bisiklet bağışlasın cok mu :)

KEYİFLİ PEDALLLAR ...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Osman D.

Vallahi mantıklı :D aklıma yattı.

Kardeşim senin çabalarında takdire şayan :D yardır gitsin :)

• Beğen

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@Osman D.

Ali Ağaoğluda yazımı okuyunca derinden etkilenir biliyorum:pO bağışladığı arabanın sadece dikiz aynasını bağışlasa, bende forumun 2. el bölümünden satsam o dikiz aynasını, bisiklet hayalimin tamamı gerçekleşir.:D

Bu arada arkadaşlar Dün akşam saat 20.30- 21.00 arası yaklaşık 15 kişilik bir bisiklet grubu geçti yanımdan(BURSA).Görünce acayip heyecanlandım.Kalbim durdu sandım:D Forumdaysanız kulak verin bana Ali Ağaoğlu bana bisiklet alsın yeni bisikletimle artık bende o gruptayım:p :D

Tepki
28
Azminize hayran kaldım. :) Ben de önümde evlilik, başka bir şehre yerleşme gibi aşmam gereken konular olduğundan yeni bisikletlere Türk filmlerindeki çocuklar gibi iç çekerek bakıp 20 yıllık bisikletime döndüm. Ben şanslıyım gerçi; ufak-tefek düzeltmelerle epeyce kullanılır olacak gibi görünüyor.

Ağaoğlu'na gerek yok bence. :) Kadro sağlamsa geri kalanı yavaş yavaş düzeltilir. Bugün aktarıcı, yarın jant, öbür gün frenler derken bakmışsınız gerçekten rahat kullanılan, üstelik hepsini siz yaptığınız için artık kimseninkine benzemeyen bir bisikletiniz olmuş.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
ibretlik bir öyküden çok daha çok bisiklet aşkının komik kelimeler kullanılarak anlatımı diyebilirim yazın için.gerçekten çok hoşuma gitti.umarım sesini duyan bursalı bisiklet sever dostlar çıkarda sana bir sürpriz yapıp kapında yeni bisikletini görürsün ;)
hayat bu bellimi olur.her an her şey oluyor dünyada.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
30 yıl sonra:

"Aynı genç yine üniversite yolundadır. Fakat bu sefer okumak için değil... Yolda eski arkadaşlarına rastlar, arkadaşları bisikleti sürenden çok altındaki bisiklete bakar. Göz alıcı canlı renkleri olan, sola çekmeyen, dümdüz ilerleyen bir bisiklettir. Fren pabuçları mikron seviyesinde hatasız, lastikler kaya kadar sağlam, jantlar güneş kadar yuvarlak, pedallar çelik kadar sert... Arkadaşları sorar, nerden aldın bu bisikleti? Genç tıpkı Türk filmlerindeki gibi arkasına dönüktür, yavaş yavaş önüne döner ve "almadım, yaptım!" der. Arkadaşları kalplerine bıçak saplanmış gibi olur, genç hikayesini anlatır. Kendi bisiklet firmasını kurmuştur, orada üretilen bisikletler dünyanın en sağlam bisikletleri ile boy ölçüşmektedir. Firmanın ismi ise Üçbuçuk'tur"

Olmaz demeyin, uçak, araba v.b. üreticileri hep bu anlattığım olaylarla karşılaşmıştır. Sonra hırslanıp kendi isteklerine uygun bisikletleri üretip piyasadan büyük pay almışlardır. Umarım herşey istediğiniz gibi olur :)

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@serkan saygın

Umarım yazımı bursalı bisikletseverler okur.Yorum yapan arkadaşlardan hiçbiri bursadan değil yanlız.Bursalılar pek bisiklet sevmez heralde:D

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@Ali Menemen

"-almadım, yaptım!":D:DGerçekten artık sorunlu bir insan oldum.Ev arkadaşlarım dalga geçiyor.Odamın heryeri gazete kağıdı, ortada koca bir bisiklet.İçerisi lastik kokuyo buram buram eller simsiyah:D En son kendi başıma yapıcam bisikleti evde:D

murat_ist

Üye
Tepki
42
bence o bisikletten hayır gelmes sana senin yerinde olsam maddi imkanın elverdiği sürece parça parça sıfır bi bisiklet topla eminim beklemekden daha iyidir :D

• Beğen

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@murat_ist

İşte bende maddi imkanım elvermiyo ondan bunca sıkıntıya katlanıyorum diyorum:cool:

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son zamanlarda bu kadar keyifli bir bisiklet yazısı okumamıştım.Okumayı bitirdiğimde yüzümde gülümseme olduğunu farkettim :)
Cidden çok samimi bir yazı olmuş.Bisikletten tam anlamıyla keyif almak için, 4-5 haneli rakamlar ödenmesi gerekmediğinin,asıl sevginin bisikletseverin içinde olduğunun çok güzel bir göstergesi.
Helal olsun,eline sağlık :)

• Beğen

aragonaise

Üye
Tepki
3
10ur+ kardeşim;hikayeni okurken heyecanlandım inan; herşey istemekle başlar.Benim bisiklet maceram da ikinci el bir shimano alivio aynakol ile başladı.Bisikletim 25 kilo civarında senin anlattığından pek de farklı olmayan bir bisikletti.Alivio aynakolu takınca her şey değişti ki aynakol 3 yıl kullanılmış bir aynakoldu. O bisikletle uzun zaman kendi kendime orta halli turlar-tırmanışlar yaptım vs. yani olup gitti. şimdi SLX takım kullanıyorum. Daha uzun turlara çıkabiliyorum. Fakat bisikletle olan ilişkimde o günlerimi unutamam.
Forumdan arkadaşlardan ellerinde 2. el kullanmadıkları aynakol,vites kolu,ön-arka değiştirici vs. varsa eğer 10ur kardeşe ulaştırabilirlerse onun için birşeyler değişmeye başlar...

• Beğen

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@aragonaise

benim için bir çözüm aramanız beni mutlu etti.çok teşekkürler:)

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
Evet arkadaşlar günler geçiyor bisiklette hiçbir değişiklik yok.Tek değişiklik kırılan pedalım:eek: Cebimde ayıptır söylemesi 2 lira vardı.Ev arkadaşlarımı bekleyemedim akşama kadar.Adam 5 lira dedi pedala.Eve gittim bütün ceplerime baktım para bulurum diye.buldumda...
ve totalde 2.70 liram oldu.En son koltukların arasına baktım ve 3lü koltuktan 3 lira çıktı:eek: Gittim hemen yaptırdım bisikleti.Dönerkende 70 kuruşa ekmek aldım:D
Böylece Bisikletci mutlu, ben mutlu, Bakkal mutlu:D

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü