Bontrager Jant Seti Hakkında

Necroshine

Üye
Tepki
37
Merhaba Arkadaşlar,
Geniş bilgilerize dayanarak bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
Trek'in 2009 model 8000 serisi modelinden almayı planlıyorum. Kafama takılan Trek 8000 in üzerinde gelen bontrager SSR jant seti. Bu jant seti hakkında bilgisi olan varmı? İyi bir model midir, ağırlığı vs gibi. Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

(link)

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
(link) ilandaki konuşmalardan bi fikir çıkarabilirsiniz.Jant setini de ben bugün almış bulunmaktayım,kullanmaya başlayınca daha fazla yorum yapabilirim.

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
Önder'in söylediği jant setini 1-2 ay kullandım. 2009 model için yorum yapamayacağım fakat 2008 model 8000 serisi üzerinde bulunan modeli çok iyi diyebilirim. Zor koşullarda kullanan ve 90 kiloya yakın biri olarak çok memnun kaldım. Akıcılığı ve esnemezliği gayet memnuniyet verici ve sağlam. 2009 modeli belki bundan iyi olmasa bile en az bunun kadar iyidir diye düşünüyorum.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
bende trek 7.5 fx war. Her nekadar yol bisikletide olsa onda da ssr jant seti war ben o bisikletle kaç kere araziye girdim en ufak bi yamukluk bile yok siz düşünün dağ bisikletine uygun jant kim bilir nasıldır:) ama tabiki xxx serisini hiç bir janta değişmem

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
jantlar dün elime ulaştı.Beklediğimden bile çok daha iyi bir set çıktı.Bontrager güzel bi marka hem pek yok etrafta havanı atarsın

Necroshine

Üye
Tepki
37
Teşekkür ederim arkadaşlar. Açıkçası kafama takılan aslında Cem beyin dediği gibi 8000 serisinin 2008 modelinde Race modeline göre 2009 da SSR modeli koymuşlar. Acaba dedim bir farklılık yaşatırmı yada daha ağırmı vs. Ama görünen o ki rahat rahat tercih edilebilir. İnşallah 2008 modeldeki Race modeli gibi SSR da iyidir. Deneyip görelim bakalım.
Tekrar teşekkürler...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
bunun için ufak bi araştırma yapmak gerekli.
Bontrager Race Disc Tubeless 1878 gram. benim aldığım.
Bontrager SSR hakkında ise yabancı bir forumda 1890 gram civarında olduğu yazılıyor.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
yannış yerde olcak ama neden trek 8000 bnde aynısını almayı düşünüorum ama sizce nedenini merak ettim

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Bontrager üreten bir firma değil. Teker setleride dt swissdir. Ama dt swiss kadar kaliteli ve iyi değil çoğu. Yani dt üretiyor diye göbekleri hemen 240s sanmayın. Ben sanmıştım ve denedim, bontragerın düşük modelleri (6500,6700 üstündekiler) vasat. Gerçekten kötü, ama dt swiss. Kötüden kastım DT nin modellerine göre.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül