LÜtfen yardim!!!! Kron xc250----carraro 417 turner------sedona 701 lÜtfen yardim!!!

cnbrk

Üye
Tepki
0
arkadaşlar lütfen yardım kararsızım bir şey söyleyin bisiklelerin linkleri aşağıdadır;

kron xc250: (link)

carraro 417 turner: (link)

sedona 701: (link)

hangisini tavsite edersiniz arkadaşlar lütfen yardım edin

Scudo

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
KardeŞ sedona kullaniyorum ama 721 Çok Çok memnunum sedonayi gÖnÜl rahatliĞi İle tavsİye edebİlİrİm :)

orcunkaralar

Aktif Üye
Tepki
29
kron xc250 tavsiyemdir.
bende sizin gibi başlangıç seviyesi bisiklet aramıştım.
donanım ve kadro olarak diğerlerinden daha iyi. kullanıyorum ve memnunum.
aldığım yerde de her 3 bisiklet vardı , donanım tavsiyesi üzerine xc250'de karar kıldım.
"paran varsa şunu alırsan daha iyi olur" sözlerini hiç sarfetmeyeceğim. çünkü 50-100 derken bir sürü alternatif çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: cnbrk

orcunkaralar

Aktif Üye
Tepki
29
@yasinduran

hayranım sizlere
arkadaş 3 alternatif sunuyor siz bir üst donanım kullandığınız marka ile tavsiyede bulunuyorsunuz. o zaman birazdan biri kron xc3000 (2000 tl) kullanıcısıyım krondan memnunum der konu hepten karışır. sorulan 3 bisiklet hakkında fikriniz varsa tavsiye ederseniz arkadaş için daha makbul olacağını düşünüyorum.

cnbrk

Üye
Tepki
0
arçun abi öncelikle teşekkür ederim tavsiyen için bende daha çok kron almak istiyorum ama diğer bisikletlerin görüntüsü ben cezbediyor ve aklımı karıştırıyor ama senin tavsiyeni diliyeceğim

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
arkadaşım biz marka olarak söyledik sedonadan marka olarak memnunum dedim ben _?__?_?_?_?_?_?_?

Tepki
0
Bu yazdıkların arasında en iyi donanıma sahip bisiklet carraro 417. Ben daha dün XC 250 aldım ama üzerinde TX-31 var bisiklet gayet güzel ama üzerinde Carraro'da Acera sistem var TX ' den daha üstün bir donanımdır. Tavsiye ederim. Ayrıca yanlış bilmiyorsam bu bisiklette bulunan ön amortisör kilitlenebilir türden. Bir araştır derim. TX-31'lerin vites ayarı bozuk yola pek dayanmıyor.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Ucuza en iyiyi sunan sezonu iyi kapatıyor ülkemizde geçen yıl salcano şov yapmıştı bu sene kron. . . kron xc250'yi inceledim başlangıç için gayet güzel bir bisiklet ama benim görüşüm Türk MAlı olupta en iyi kadroyu üreten Sedona. . .Sedona 701 Kron xc250'en daha pahalı sanırım bütçen eğer xc250'ye yetiyorsa tavsiyem Kron ama biraz zorlarım dersen Sedona'yı tercih et derim

orcunkaralar

Aktif Üye
Tepki
29
@halil fatih akbaş

Sedona kötü demiyorum, bahsettiğiniz gibi sedonanında carraronun da bazı kadroları güzel. keza az biraz nakitim daha olaydı bende sedona borla modelini alacaktım. da yetmedi :) . xc250 ile 701 arasında ise 20 tl gibi komik bir rakam oynuyor. benim demek istediğim arkadaşın belirttiği 3 model içerisinde donanımsal anlamda kron shimano aynakolu ile bile öne çıkıyor. kron xc250 ve sedona 701'in vites takımları tourney. Carraro'da sadece arka attırıcı altus kullanılmış. bu 3 modelinde maşası kilitli değil. ha birde en önemli şeyi unutuyoruz bisikletin görsel cazibesi. kullanıcı bisikletleri gördüğünde zaten ister istemez bir şekilde kendi bisikletini seçer. nacizane tavsiyem gidip bakın, sürün, hangisine içiniz ısınırsa onu alın.

xc250 kullanıcısı olarak gördüğüm sıkıntıları söyleyeyim belki seçiminizde biraz faydalı olur. bu sıkıntılar tamamen bisikletin ucuz donanımıyla ilgili olup donanımsal olarak aynı olan diğer bisikletlerde de karşınıza çıkacaktır.

xc250'nin maşa tüm forumdakilerin dediği gibi diğer maşalara göre biraz sert. ben istanbulda asfaltta ve bisiklet yolunda kullandığımdan bu durumdan hiç rahatsız olmuyorum hatta benim için iyi bile denilebilir. asfaltta ne kadar sert olursa o kadar az efor demek. dağda bayırda kullancağım derseniz maşa değişimi keyfe göre değiştirilmeli veya diğer modellerle kıyaslanmalı..

arka attırıcı başlangıç model tourney olduğu için zincir geçişleri şakırtılı ve temiz değil. ayar çok çabuk bozulabiliyor. sedona da da aynı attırıcı var muhtemelen aynı sıkıntı onda da vardır.

lastikler 2,10 rubena scylla. dağ bisikleti başlangıç için fena lastikler değil. ben asfaltta kullandığım için direk maxxis override 1,75 ile değiştirdim. inanılmaz fark oldu. akışı değişti bisikletin. carraro ve sedona da cst kullanılmış. hepsi aynı fiyat performans aralığında lastikler. birşey diyemem. kron'un jantı bana diğerlerinden daha havalı geldi :)

ruble 7 li ve aynakol dişliler oran küçük olduğundan rampa çıkışta biraz yorucu. bu durum her üç bisiklette de aynı

kadro 7005 double butt aliminyum. kadro boruları klasik yuvarlak olanlardan değil üçgen bir yapısı var. gören herkes kadroyu çok beğeniyor.

sonuç itibariyle; bisiklete yeni başlayacağım, param az, seçenekler bunlar dediğinizde aralarında müthiş bir fark olmadığını göreceksiniz. geriye sizin görsel zevkiniz, bisiklet ile elektriğiniz, sürüş deneyimine kalmış.

dipnot : forumda sorulara net cevaplar değilde farklı şekillerde cvp verilmesi bana tuhaf geliyor. 3 seçeneğim var hangisi sorusuna bu 3.ünden biri cevap verilir.yada başka biri net 600 liram var diyor hangi bisikleti alayım diye soru soruyor. her bütçe ve alternatif kısıtlı bisiklet önerisinde mutlaka 100 daha koy şunu al, 150 daha koy bunu al önerisi geliyor. elbette herkes en ucuza en iyi donanıma sahip bisiklete binmek ister ama sorular ve kriterler net olduğu zaman farklı açılardan cevaplar yardımcı olmaktan ziyade daha çok kafa karıştırıcı oluyor. yoksa kimseye karşı kişisel bir tepkimiz yok.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Sarachaneye gittik bana 419, arkadasa 417 carraro aldık fiyatlar 419: 600, 417: 500 pesin.. Açılış fiyatı 419: 670, 417: 575. tek şikayetim selesi... Sarachaneden çıktık istikametiniz; Sarayburnu, yedikule geriye dönüp sahilden alibeykoye kadar gittik herhangi bir aksilik olmadı şimdilik.. Tabi yeniyiz daha test ediyoruz.. Eğer bu fiyatlara alamasaydık goztepedeki kackar'a gidip xc 250 alacaktık bu bizim ikinci tercihimiz olacaktı.. Bu tercihleri forumdaki arkadaşların deneyimleri ile yaptık pişman değiliz.. Ben aslında forum'u okumadan önce 200 tl bütçe ile Demir yığını alacaktım iyi ki forum'u keşfetmiştim.. Sana tavsiyem forum'un en az iki hafta altını üstüne getir araştır sonra tercihini bütçene ve zevkine göre yine secersin.. Sonuçta bir bisiklet ne kadar iyi olsa da icin ısınması lazım onu kullanacak olan sensin.. Benim 419 aldığımda gözüm dışarda kalmamalı evlilik gibi birşey yani bu da bir nevi :) ;)

• Beğen

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
Kron 250 den uzak durda ne alirsan al derİm ne kadar kullanici taniyorsam Şİkayet var aman ha derİm

• Beğen

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@strongyucel

aynen. Kronun kadroları ve görüntüsü hakkında ne kadar olumlu yorum varsa bir o kadar da genel şikayet var. En son Kronu tercih et bence de.

• Beğen

mat1905

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Beldeyama
Carraronun bu modelinin maşası kilitli arkadaşlar, ben baktım modeline kilitli yazıyor. Maşası kilitli ve donanımsal olarak daha öne çıkan model carraro bence.

Tepki
42
Bisiklet
Kron
cnbrk bence o 3 modelde de ahım şahım bir fark yok donanımsal olarak fiyatlar da hemen hemen birbirinin aynısı burda daha tecrubeli kişilerde var tabi ama bu benim fikrim.bu çıkmaza bende düşmüştüm öyle gösteriş müptelası birisi değilimdir bu yüzden sedonanın kadro daha hosuma gitmişti. sende bu pek fark olmayan başlangıc seviyesi bisikletler içinde şekil mabında en hoşuna gideni tercih et derim.Şimdiden hayırlı olsun