Carraro big 1029 mu?? Kron xc 1000 mi?? Lütfen YARDIM

Carraro big 1029 mu?? Kron xc 1000 mi?? Lütfen YARDIM

• CARRARO BIG 1029

• KRON XC 1000

• Toplam katılım
    19

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
MERHABA ARKADAŞLAR BÜTÇEM 1500 - 2000 TL ARASI BU 6 MARKA (Scott, Sedona, Kron, Trek, Carraro, Merida) ARASINDAN SEÇENEKLERİ 2 YE DÜŞÜRDÜM SİZCE AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİNİ ALMALIYIM..

1 - CARRARO BIG 1029 - 2124 TL
(link)

2-KRON 29'' XC 1000 Hidrolik Disc Fren- 1650 TL
(link)

• Beğen
Tepkiler: Cenk_
Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Carraro Fiyat performans olarak çok iyi... Donanım yüksek...

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Kürşat Tanır

sonunda benım dedıgıme geldınız kürsat bey:)carraroyu alın kafanız rahat eder.:)donanım olarak krona felan on basar.:)

• Beğen

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
@Muhiddin K.

Carraro daha cazip geliyor beni tek korkutan bu markanın en pahalı bisikleti 2500 TL gibi zira üst sınıf hitap etmiyormu yanlış yeremi bakıyorum yoksa küçük bir şirkettmi belki saçma ama kafa karıştırıyor :)

@volkan Öz

Volkan bey bi arkadaşın tavsiyesi üzerine SHIMANO DEORE takımını tercih et demişti diğer 4 seçenekte ALTUS veya ACERA idi onun için onları eledim elimde bu iki seçenek kaldı :)

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Kürşat Tanır

piyasadakı orta sevıye bı cok bısıkletten ıyıdır.ama kadromda iyi olsun dersenız buyrun sıze sedona (link)

ama fıyatı bıraz pahalı malesef..size iyi donanımlı bısıklet onerıyoruz.carraronun kadro kalıtesını çok ıyı bılmem ama kullanan arkadaslarım cok memnun.bi problem yaşamadılar suana kadar.ve carrraroda deore slx xt karışımı vites ve fren grubu var bunlarda ıyı sevıyede modeller.şunuda unutmayın kursat bey.(bisiklet dipsiz bir kuyu)

carraronun doanımı krondan bıle iyi o kadar söylım yani..

• Beğen

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
Sanirim haklisiniz dipsiz bir kuyu 500 tl bütçe ile başladim araştirdikça artiyor :) yorumlar için çok teşkkürler..
@muhiddin k.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Kürşat Tanır

Haklısın kardeşim.Ben espri yapıyorum.Onca para vereceksin.Bakacak inceleyeceksin tabi ki.Sana tavsiyem bisikletleri yakından tecrübe etmen.Her kadronunun geometresi farklı.Senin vücuduna uyacak kadro yapısı önemli.Mtb için belki o kadar teknik kadro yapısına ihtiyaç olmayabilir tabiki.Bence gör test et derim.Carraro tabiki büyütülecek bir marka değil bence.Orta sınıf bir bisiklet.İlk başlayanlara tavsiye edilen bir bisiklet ama senin seçmiş olduğun bisiklet nerdeyse üst sınıfı zorlayan bir donanımı ve kadrosu var.Muhiddin arkadaşımızında dediği gidi sonu yok bu işin.Parana göre içine sineni al.He kadro çok iyi olsun sonradan geliştirirm dersen bana göre Specialized,Scott,Cube gibi markalar üst düzey kadrolar üretiyorlar.Dediğim gibi.Parana bağlı herşey:)

• Beğen

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
ıyı kadroya sahıp olan bısıkletlerde cok ıyı donanımla gelmıyo malesef.cok ıyı donanım ıcın daha fazla para gerekıyo.o yuzden donanım olarak ve orta sevıye bır bısıklet ıcın carraro ıyı bı tercıh olur bence.

• Beğen

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Muhiddin K.

Haklısın kardeşim ama biz ve forumdakilerin çoğu bu donanımlara neden bu kadar çok kafayı takıyoruz.Bir arkadaş tourney aktarıcılarla 10.000 km yaptım hiç sorun yaşamadım diyor,diğeri altus la şu kadar km yaptım ayarları yapıldımı hiç sorun çıkarmaz diyor.Tabiki bir ultegra ile sora yada tourney ile deore yi kıyaslamak istemiyorum.Dozunda ve ayarında kullanıldıktan sonra her donanım insanların ihtiyaçlarını karşılayacaktır.Son çıkan donanımlar daha çok hafiflik üzerine çalışmalarla ön plana çıkıyor gibi duruyor.Yol,Yarış bisikletlerinin donamları farklı tabiki.Onların tek ihtiyacı bence hafiflik ve serilik.Onlara lafım yok.:) ama bir mtb eğer şehir içinde kullanacaksan,ayda 1 ormana gidip 5-10 km turlayacaksan çok aşırı donamlara yönelmek ve para harcamak mantıksız geliyor bana.Kadronun sağlamlığı bana göre daha bağlayıcı.Şu anda kulandığım bisiklette kadro bence çok sağlam fakat ağır,hantal ama bunu ben seçtim çünkü haftada 100 km yapmıyorum.Yolum düz ve 20 sene aradan sonra pası kiri atmak için ucuz yollu aldım ama bundan sonraki bisikletim kesinlikle kadro açısından üst düzey olanları almak yolunda olacak.

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
Çok uzatmamak için şimdi bisikletciyi aradım Gaziantep de bir bayi Sedona 950 ve carraro big 1029 için bana adamın dediği GHOST SE 2000 orjinal alman kalitesi dedi adamın elinde bu varmış bu adam satıcıda ama Alman malları da her zaman kaliteli olur biraz baktım donanım Sedona 950 ye benziyor kadrosuda extra sağlamlaştırmak amaçlı kaynaklar var
(link)

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
@Kürşat Tanır

Hocam bu iki model arasında aslında çok fazla düşünecek birşey yok, eğer 2100 tl yi gözden çıkardıysan Carraro her bakımdan daha güzel ve üstün bir model. Düşünmeden al derim.

• Beğen

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@volkan Öz

bende tourney kullandım yokus cıkarken on aktarıcıyı 1 eındırmek ıcın bısıkletten ınıp vıtesı ındırıp sonra bısıklete bınıp devam edıyodum fakat suan sram x5 kullanıyorum ve çatır çatır ınıyo.ama eger sadece duz yolda kullanılacaksa yokuş felan cıkılmayacaksa tabıkı tourney iş görür görmez demıyorum..vede kadro tabıkı onemlı bısıkletın kalbı kadrosu zaten buna sözum yok ama donanımda kenera atılacak bısey degıl:)

@Kürşat Tanır

ghost parasını haketmeyen bır bısıklet bence.

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Bana görede en iyi bisiklet kendi beyenip bindiğin bisiklettir.
Bir arkadaşımız belirtmiş kısa ve öz. Bisiklet dipsiz bir kuyu.
Nasılki pc toplamaya kalkarsınız yok şu ram yok bu ekran kartı derken, gece rüyada işleimci hızları görürsünüz onun igibi :)
Kron u aldınız yada carraro Aldıkdan sonra beyenmedinizmi bende salkano var takas ederiz olur biter :p
Şaka bi yana ben anlamadığım için, profosyonel arkadaşların işine karışmam.
Ama önemli olan içinize hangisi siniyorsa onu alın. yine iyileştirmeler değiştirmeler yaparsınız.
En azından bakın bendeki 200 tl lik bisiklet ama çok seviyorum. Görür görmez vuruldum.
Ktm Scarp Prestige 29 Jant da getirseniz bana belki güzeldir ama benim bisikletim kadar değil :)

Dilerim hoşunuza giden ilerde de seveceğiniz bisikleti alırsınız şimdiden güzel pedallamalar :)

Latif D.

Forum Demirbaşı
Tepki
24
Bisiklet
Cube
Hocam benden sana kron kullanmış biri olarak carraroyu tercih et derim ama kron kötü oldgu için değil donanım olarak carraro önde oldgu için kron xc 1000 2013 serisini kullandım gayet memmundum ama bu ikisi arasnda donanımsal olarak kesinlikle carraro

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ikisi arasinda 600 lira fark var. Ghost ise 26". Beğendiğiniz bisikleti alınız

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Carraroyu bilmiyorum ama xc1000 piyasada daha ucuza satılıyor. Alırken iyi araştırın derim.

Tepki
2
İsim
duhan
Bisiklet
Mosso
mosso black edition mu carraro crp 690 mı lütfen yardımcı olun