ACİL!! Scott Sub 40/ Cannondale Quick 5 / GT Traffic 3.0/ Sedona 321

Scott Sub 40/ Cannondale Quick 5/ GT Traffic 3.0/ Sedona 321

• Toplam katılım
    24
  • Anket kapanışı .

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bu 4 model arasında kaldım. Siz hangisini tercih ederdiniz? Sebepleriyle belirtebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

CANNONDALE QUICK 5
KADRO : TRAIL DOUBLE BUTTED 6061 ALLOY
ÖN AMORTİSÖR : QUICK 6061 ALLOY
ARKA AKTARICI : SHIMANO ALTUS
ÖN AKTARICI : SHIMANO M191
VİTES KOLLARI : SHIMANO ALTUS
RUBLE : SUNRACE CSM668
ZİNCİR : KMC Z72
AYNAKOL : SHIMANO M131 48/38/28
ORTA GÖBEK : TANGE CARTRIDGE
FREN ÖN / ARKA : TEKTRO TX 120 V-BRAKE
FREN KOLLARI : CANNONDALE CBL 8.0
ARKA GÖBEK : FORMULA FM22
ÖN GÖBEK : FORMULA RM21
GİDON : CANNONDALE C4
BOYUN : CANNONDALE C4
FURÇ TAKIMI : TANGE CUSTOM SI
SELE : CANNONDALE QUICK ERGO PERFORMANCE
SELE BORUSU : CANNONDALE C4
JANT : JALCO DT21
LASTİK : KENDA KWICK TRAX 700X38C
RENK : YEŞİL, GRİ
JANT EBATI : 28"
VİTES SAYISI : 24
MATERYAL : Alu

FİYAT: 1160 TL

SCOTT SUB 40

Kadro :SUB Double Butted 6061 Alloy w/EVO D/O, 700c
Maşa :Scott SUB Alloy, 700C, Disc Only
Arka Arttırıcı :Shimano RD-M 360 Acera, 24 Speed
Ön Arttırıcı :Shimano FD-M191 34.9mm Clamp
Fren :Shimano ST-EF 51 L, 8R, EZ-fire Plus
Aynakol :Shimano FC-M171, 48 x 38 x 28, w/chainguard
Gidon :Scott OS, 600mm, 9 Bend
Pedal :VP 856
Sele Borusu :Scott Alloy, 31.6mm
Sele :Scott SUB SC-19
Ön Hub :Scott CO-31
Arka Hub :Shimano FH-RM 30
Zincir :KMC Z-7
Kaset :Shimano CS-HG31, 11-32T
Jant :Stainless Black, 14G, 2mm
Lastik :Schwalbe Citizen, 700 x 37C
Ağırlık :11.80 kg / 25.99 lbs

FİYAT: 500€= 1160 TL

GT TRAFFIC 3.0

KADRO : NEW Hydroformed 6061 Aluminum Frame, Forged Bottom Bracket, Dropouts, and 1 1/8" Head Tube
ÖN AMORTİSÖR : GT Traffic w/ Hydroformed 6061 Aluminum Raked Legs, Disc brake tabs, Rack and fender eyelets, 1 1/8" Steel Steerer
ARKA AKTARICI : Shimano Acera 8-speed
ÖN AKTARICI : Shimano FM-191
VİTES KOLLARI : Shimano EF-51 Rapid Fire plus 8spd
RUBLE : Shmano HG-30, 11- 32 8spd
ZİNCİR : KMC Z- 72, 8-speed
AYNAKOL : Suntour XCC 48/38/28
ORTA GÖBEK : Tange Cartridge sealed
FREN ÖN / ARKA : Tektro Novella Cable Disc, 160mm
FREN KOLLARI : Shimano EF-51 Rapid Fire plus 8spd
GİDON : GT Alloy Riser 635
BOYUN : GT 3D Forged Alloy Ahead type
FURÇ TAKIMI : FSA Integrated with cartridge bearings
SELE : GT Traffic design
SELE BORUSU : Alloy Two Bolt Forged head, 350 mm x 27. 2
JANT : Alex ACE 17 32 f 32 r Hole
LASTİK : Schwalbe Road Cruiser with Puncture Guard and Reflective Sidewall, 40C, 700c Wire
RENK : SİYAH, BEYAZ
JANT EBATI : 28"
MATERYAL : Alu

FİYAT: 1282 TL

SEDONA 321

Kadro: 6061 Al.
Maşa: Alu 7005 Rigid Fork
Fren Takımı: Tektro
Vites Kolu: Shimano Alivio - 8
Vites Ön: Shimano Altus
Vites Arka: Shimano Alivio - 8
Ayna Kol: Sram Truvativ E-350
Zincir:YBN SC-8
Ruble: Sram PG-820
Jant: Tughra
Vites Sayısı: 24
Furş: Neco 142
Gidon: Race Face Ride 31.8
Boğaz: Race Face Ride 31.8
Sele Borusu: Race Face Ride 31.6
Sele: Tughra
Pedal: Wellgo
Lastik: Schwalbe CX Comp
Ön Hazne: Shimano R-M35
Arka Hazne: Shimano R-M35

FİYAT: 530 $= 960 TL

Scudo
Tepki
5
Bu GT nasıl bir marka acaba, nerenin imaj olarak falan? Fiyatları nereden aldınız, modele karar vermeniz durumunda alacağınız yer belli mi?

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
GT bir Amerikan markası. Açıkçası forumda incelediğim kadarıyla Türkiye'de pek bilinmiyor ve yaygın değil. Ancak olan yorumlar olumlu, olumsuz bir yoruma pek rastlamadım.
(link)
Ankara'da olmam sebebiyle GT ve Cannondale için Delta Bisiklet, Scott ve Sedona için Erdoğanlar bisikleti tercih edeceğim. Fiyatlar da taksitlendirme seçeneğine göre buralardan almış olduğum fiyatlardır. Sıkı bir pazarlık yapmadım. Belki sıkı bir pazarlıkla 50 lira kadar daha düşebilir ancak taksitli olunca çok aşağılara inmiyorlar malesef.

Tepki
5
Teşekkürler, baktınız mı bilmiyorum ama trek fx 7.2 ve trek fx livestrong modellerini de bir inceleyin renk farkı varmış.
Bir de bulabilir misiniz bilmiyorum whistle guipago 1160a bakın. 900tl altına bulursanız bana da haber verin lütfen:)

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Trek'i de araştırdım ancak FX 7.2'nin listedeki bisikletlere çok benzer özellikleri olmasına rağmen Ankara'daki satıcısı olan Güngörler'de 1400 TL gibi bir fiyatı var. O nedenle tercih etmedim. Halbuki ABD fiyatı 550$= 1000 TL. Beni bütçeme uygun FX 7.1 olabilir belki ama dediğim gibi listedekilere göre donanım olarak düşük kalıyor.

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Whistle'a da baktım ancak boyuma uygun kadro boyu üretmiyormuş. M ve L kadro var. Bana XL uygun oluyor. Aslında Whistle fiyat/ performans olarak oldukça uygun bir bisiklet, çok övülmüş. İlk tercihlerim arasındaydı. Kadro boyu olmadığını öğrenince çok üzülmüştüm. Donanımı oldukça iyi.

Tepki
5
Anladım doğru bir bakış açısı. Guipago yu uygun fiyata bulabileceğim bir yer varsa fırma adını alabilir miyim?

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Ankara'da Erdoğanlar ve Güngörler satıyor. Fiyat konusunda ne kadar yardımcı olurlar bilemeyeceğim. Ancak taksitli alırsanız çok fazla düşmüyorlar. Bulunduğunuz şehir için satış noktalarına verdiğim linkten ulaşabilirsiniz
(link)

• Beğen
Tepkiler: Güvenç A.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
amacın hız ise sub serisi çok ideal olur diğerleri biraz daha konfor sehir içi ulaşım bisikletleri

• Beğen
Tepkiler: T.Varol

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar katkılarınız için çok teşekkürler. Scott Sub 40 aldım. Şöyle 30 km lik kısa bir tur attım. İlk izlenimlerim; hızlanması çok iyi, daha yok mu diyor sanki hep, çok akıcı. Ancak sele çok rahatsız. Belki de eski bisikletimin koltuk vari selesine alıştığımdan öyle geliyor da olabilir, bilemiyorum. Yarın Decathlon'da gördüğüm şu kılıfı almayı düşünüyorum. Umarım faydası olur. Bir de daha ilk dakikalarda zincir attırmayı başardım. Biraz canım sıkıldı buna ama alışınca daha çok sevdim. İnşallah doğru tercih yapmışımdır.
(link)

adigeomer

Üye
Tepki
2
bence direk sele alın. seleroyal aldım ne kılıfa gerek kaldı ne de pamuğa :))
hemde 30 tl ye hallettim delta da. seleroyal

Tepki
65
Bisiklet
Sedona
T.VAROL bey öncelikle hayırlı olsun,allah kaza bela vermesin.bende sub 40 almayı düşünüyorum.size birkaç sorum olucak nacizane cevaplarsanız sevinirim.
öncelikle bisikletiniz kaç model? kaç liraya satın aldınız? peşin mi? nereden aldınız?
sorularım biraz fazla oldu ama ben 2012 model bakıyorum ve buladım da o yüzden yardımcı olacağınızı ümid ediyorum.
iyi pedallar

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
@adigeomer

Evet o da olabilir. Deltanın sitesinden baktım şimdi, jel destekli mi aldığınız? Selleroyal'da RoyalGel yazıyor bazılarında ama.

• Beğen
Tepkiler: adigeomer

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
@MetinBostan
Teşekkür ederim Metin Bey. Aldığım bisiklet 2012 model. Ankara Erdoğanlar Bisiklet'ten 10 taksitle 1150 TL ye aldım. Ancak peşin alırsanız 1050 TL ye kadar düşüyor. Euro üzerinden hesapladıkları için günlük kura bağlı küçük oynamalar olabilir fiyatlarda. Ankara'da oturduğumdan kargoyla işim olmadı ancak internet sitelerinde kargonun ücretsiz olduğu yazıyor. Telefonla detaylı bilgi alabilirsiniz: (312) 441 90 79

Bu arada Lütfü ve Cihan abiye teşekkürü borç bilirim. Saolsunlar çok yardımcı oldular.

Tepki
65
Bisiklet
Sedona
@T.Varol
T.VAROL bey verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim.ben istanbulda yaşıyorum ve bisikletimi görerek hatta sürerek almak istiyorum.tekrar teşekkür ederim.