Ankara

Scudo

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Teknik olsun diyorsan Odtü..
Biraz teknik olsun biraz eğlenceli diyorsan Eymir..
Evime yakın olsun diyorsan SDS'nin yarış düzenlediği Park Caddesindeki arazi.. Biraz zorlayan çıkışlar ve eğlenceli inişler, merdivenler arzuluyorum diyorsan Beytepe..
:)..

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Herkese cevaplar icin tesekkurler, ODTU'luyuz ODTU'de bindigimiz yok, bir ara okulda da surmek lazim.

Cogu arkadasin dedigi mescitin ordan yardirmak, ama daha eglenceli diyebileceginiz bir rota var midir ODTU arazisinde?

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ankarayı özlemek için meajlarınızı takip ediyorum sevgili hemşehrilerim, sevgiler Ege' den

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
(link)

1 ve 2 arası Yalıncak,
2 ve 3 arası biraz daha az eğimle çıkışa devam ediyor.
3 ve 4 arası iniş gibi..
4 ile 5 arasında (sola dönüş e kadar olan kısın çok dik çıkış, vitesi ayarlayamazsanız çıkmazsınız :)) yokuşu çıkıp sola döndükten sonra iniş..
dikkat edilmesi gereken ise inişte baya hız kazanılıyor ve sonra biranda yol bitip bir patikaya giriliyor, aynı anda zeminde çok zorlayıcı sayılır..Kısacası ilk kez gidilecekse dikkatli olmalı..bir anda sağa dönüş var orayıda döndükten sonra patikadan baya bir eğlenceli şekilde gidiliyor..Su geçişleri filan var..Gerçi bu ay kurumuştur..
bayagı bir gittikten sonra patika bir yola bağlanıyor yoldanda sola dönerek çıkış yaparsınız
8 dik ve uzun gibi çıkış.
9-10 iniş bugibugi dediğimiz çok eğlendiğimiz iniş..hızlı ve teknik gibi..
Kaplumbağalara dikkat edin ve bence yanlız gitmeyin buraya..çünkü insan geçmeyen yerler malum..

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
@Bulunmaz

ozan ölüm inişi bu rota üzerinde mi :D? birde kurumamıştır su geçişleri malum hala yağmur yağıyor...

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
5-6 arası o iniş..Yani ölüm inişi de değil de..Ankara standartlarında öyle olsun :p..Bu arada Ankara da değilim, ama normal de bu havada kuruması lazım :D..

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Cok tesekkurler, haritalar tam aradigim seydi:)

Inisler Eymir'e kiyasla nasil? Eymir'deki inisler o kadar uzun ki yavas ineyim derseniz frenlerin canina okuyorlar, ama gercekten cok hizli gitmek mumkun.

Su ana kadar uc yerden indik, biri dimdirek asagi inen ve en dik olan yol, hatta asagi vardigimizda teyzeler "siz inene kadar bizim kalbimize inecekti burda" diye serzenislerde bulunmuslardi :D Digeri dolambacli bir yoldu hem pek egimli olmadigindan hem de bircok 180 derecelik donus oldugundan en eglencelisi buydu. Ucuncusu ise tam yuksek gerilim hattinin altindan olan inis ve buradaki yol kullanilmaya kullanilmaya bitki ve hayvan yuvasi dolmus, su yuzunden olusan derin kanallara da tekeri soktugunuzda dusmek isten degil. Bence en teknik olan inis buydu, isin kotusu Eymir etrafindaki yola da inmiyorsunuz, gole varmak icin bir tepeyi asip patika disi surmeniz gerekiyor ki tepeden asagi inis toprak egime dik suruldugu icin biraz tehlikeli.

Kaplumbagalar da ayri sorun. Arkadas birinin ustune isemisti yanlislikla da hayvancagizi yikamamiz gerekmisti :D Allah'tan gormeden uzerinden filan gecmemisiz.

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Eymir'de ben hep aynı inişi kullanıyorum hem zor ve kısa hemde eğlenceli..
alternatifide yok gibi, bir uzun iniş var sadece 2 kere gece turunda ordan indim sanırım..Bir de TRT var, orayıda bir kaç kere indiysek eymire farklı yerden, hızlı inmek istersek iniyoruz..
Bir kere erkut indirdi bir yerden bi daha gitmem :D..
Sanırım sabit fikirliyim biraz sevdiğim yerlerden geçiyorum hep..
Ama Eymir'de yukarda ki patikaları tek geçerim insan mütiş gelişiyor orada..
Belki yarın onlarında haritaları koyarım :p

• Beğen
Tepkiler: Sigma Male

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Yukarisini zaten cozduk gibi gide gele, hep baska yerleri de deneyelim diyoruz, ama oralar o kadar guzel ki Eymir'den vazgecemedik bir turlu :D Zaten degisik patikalari birlestirerek her gidiste farkli bir kombinasyon olusturulabiliyor, sikilma gibi bir durum da olmuyor haliyle.

Tek sorun bazi yerler hafif toprak kaymasindan bayir asagi fazlaca egimli, agaclar yuzunden patika iyice daraldigi icin insan bir kere momentum kaybedip yavasladi mi aninda teker patikadan kayip tepeden asagi yollayabiliyor insani. Orada bir agaca gicigim zaten, tam bitecek yeri bulmus patikanin yarisini kapatiyor, tepeden asagi ucmayayim diye agaca bir omuz attim ondan sekip asagi yuvarlandim, gorundugunden cetin cikti acikcasi :D

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Eymir değilde Hacettepe'yi daha çok öneririm bizde yeni keşfettik ama Eymir'den daha zevkli bir parkur çıktı Beytepe'de..Yarın orayıda koyayım bari, benim Ankaralı MTBcilere küçük bir katkım olsun :p

• Beğen
Tepkiler: onur demirer

Ender İplikci

Daimi Üye
Tepki
101
aşağıdaki parkur odtü arazisinde genellikle kullandığım bir güzergah. sol kısım bulunmaz nickli arkadaşımızın belirttiği 9-10 arasındaki kısım ve gerçekten uzun ve eğlenceli bir iniş. bir de oldukça hızlı, özellikle son kısımlarında toprak yola çıkınca 40-50 km hızla gidebiliyorsunuz. sağ tarafta kalan kısım da nispeten daha kısa bir patika bölüme sahip ama o patika bölüm de oldukça teknik. sık ağaçların içinden keskin virajları alması baya zorluyor insanı.

http://img130.imageshack.us/img130/8749/yalncak.jpg

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
arkadaşlar Ankaradaki bütün arazi iniştir patikadır parkurdur bu yolları bu konuda derli toplu yazalım (link) teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: onur demirer

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
bulunmaz tarafından
http://img707.imageshack.us/img707/6803/adszzrx.png
1 ve 2 arası Yalıncak,
2 ve 3 arası biraz daha az eğimle çıkışa devam ediyor.
3 ve 4 arası iniş gibi..
4 ile 5 arasında (sola dönüş e kadar olan kısın çok dik çıkış, vitesi ayarlayamazsanız çıkmazsınız ) yokuşu çıkıp sola döndükten sonra iniş..
dikkat edilmesi gereken ise inişte baya hız kazanılıyor ve sonra biranda yol bitip bir patikaya giriliyor, aynı anda zeminde çok zorlayıcı sayılır..Kısacası ilk kez gidilecekse dikkatli olmalı..bir anda sağa dönüş var orayıda döndükten sonra patikadan baya bir eğlenceli şekilde gidiliyor..Su geçişleri filan var..Gerçi bu ay kurumuştur..
bayagı bir gittikten sonra patika bir yola bağlanıyor yoldanda sola dönerek çıkış yaparsınız
8 dik ve uzun gibi çıkış.
9-10 iniş bugibugi dediğimiz çok eğlendiğimiz iniş..hızlı ve teknik gibi..
Kaplumbağalara dikkat edin ve bence yanlız gitmeyin buraya..çünkü insan geçmeyen yerler malum..

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Adil

Aktif Üye
Tepki
113
parkurlar için teşekkürler... ctesi sabah 9:00 da odtu çarşı önünde buluşup, numaralandırılmış parkurda turlamayı planlıyoruz :)

katılmak isteyen arkadaşlara duyurulur..

Adil

Aktif Üye
Tepki
113
@haydarcan

Haydarcan'cım, bir resim koysan ve şu Türkçemizi daha güzel kullansan da bizde anlasak ne demek istediğini fena olmaz hani.

"yeni draq blade aldım çok güzel,çok hos,herkese tafsiye ederim .!"
yeni drag aldım, çok güze, çok hoş, herkese - KUTLAMA - KURTULUŞ ederim. gibi bir anlam çıkıyor. "Tafsiye" osmanlıca olup, osmanlıcayı çok iyi konuşuyosan bizede bir cümle kur da öğrenelim :) :)

• Beğen
Tepkiler: haydarcan