Maxxis crossmark,mı.? larsen tt,mi.? acil cevap..

ErhanYılmaz

Daimi Üye
Tepki
299
arkadaşlar lastik alıcam daha çok asfalt yolda kullanıyor araziye çok sık
girmiyorum.. hangi lastiği önerirsiniz.? şimdiden çok teşekkürler
Maxxis crossmark(2.1)Exception ? _ larsen tt (2.0)Exception ?

Scudo

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Aslında forumda buna benzer karsılastırmaları daha önceden yapmıştık.

BoZCaN

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Tabii ki Crossmarc, tabii ıslak ortamlar için hiç uygun değil, hele yağışlı bir Kızılalan da felaket (anladınız siz onu :D )

• Beğen
Tepkiler: ErhanYılmaz

ErhanYılmaz

Daimi Üye
Tepki
299
@Hakan Yazman

peki kullanmak istediğim alanda yağmuruda göz önüne alırsak hangi lastiği önerirsiniz .?
(bu marka ve modeller dışında,da olabilir.!)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@ErhanYılmaz

Arazide ve her yerde ve her ortamda IRC Serac XC, çok daha dayanıklı bir lastik isterseniz de IRC Myhtos XC 2 kesinlikle mükemmel bir lastik (sanırım mytos için test yazım vardı bakabilirsiniz)... Ama ben sizin yerinizde olsam asfaltta (kaldırımdan inme hoplama gibi zevkleriniz yoksa) cst 26x1.10 olan lastiği (yine test yazım mevcut) takar araziye de ayrı lastik takardım...

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Bu arada eklemeyi unutmuşum. Crossmark'ı sağnak yağmurda test etme imkanımız oldu. Maxxis'in diger lastiklerine göre ıslak asvaltta cok başarılı. Fakat ıslak ve kuru toprak cok ayrı özellikler gösteriyor. 2 sine birden aynı performansı veren lastik ancak 2 sinde birden tutunmayan lastik olur. Hem cıkolata kaplı olacak hem de içinden oyuncak cıkacak, yok öyle birşey :) Islak toprakda performans istiyorsanız da maxxis medusa cok başarılı.