Zwift

fadem

Üye
Tepki
1
İsim
fatih
Bisiklet
Salcano
Tacx blue motion manuel trainer, magene ant+ alici, coospo kalp sensörü, kadans ve hız sensörü ile deneme süresinde 3 gündür deniyorum. Şimdilik memnunum

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Scudo

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar zwift e girerken şöyle bir problem yaşıyorum. Magenenin hız kadans ve nabız sensörleri mevcut. Bu sensörler hem ant+ hemde bluetooth özellikli bildiğiniz üzere. İpad de zwift i açtığımda sensörleri tanıtırken hız ve kadans sensörlerinde kadansı algılıyor fakat hız sensörünü power metre gibi algılıyor hız sensörü olarak algılamıyor. Bu nedenden dolayı da sürüşe geçtiğimde watt ı görmediği için hareket edemiyorum. İşin garibi bu sensörler ant+ ile bisiklet bilgisayarına bağlandığında her şey normal olarak çalışıyor. Bu şekilde bir problem yaşayan oldu mu acaba?

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Ben de bugün başladım Zwifte. Forumun bir Zwift grubu falan var mı? Bugün 1 saat sürdüm, keyifliydi ama öyle pek birşey anlamadım. Hazır interval setleri ilgimi çekti, ERG mode da baya iyi birşey, benim gibi tembellere bile iyi antreman yaptırıyor. :D Onlar arasında tavsiye edeceğiniz iyi setler var mı? Ayrıca bunun sosyal yanıyla da ilgileniyorum. Böyle grup sürüşleri, antremanları falan. Ya da yarışlar. Bu işlere nasıl giricez? Arayüz pek açıklayıcı değil gibi geldi bana, pek anlayamadım. :naslyany:

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar selam.
Ant+ usb stick'i en hızlı ve en uygun alabileceğim bir yer tavsiyesi verebilecek olan var mı? En uygunu Aliexpress sanırım ama oradan gelmesi 2 ayı bulabilir. Trainer'ı aldım, en kısa zamanda Zwift'e başlamak istiyorum.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Ozan Duran orjinal alacaksanız elimde kullanmadığım var, aldığım fiyatta verebilirim size

garmin_micro_usb_ant_stick_1.jpg

Eski modelini 300 liraya satıyor çakallar
(link)

Siz de araştırın tabi. Ben artık kullanmadığım için öylece duruyor ürün. İnride 100 ile kullanmıştım

30.png

30 dolara almışım, kargo hariç. Siz de bakın piyasaya şu an kaç bilmiyorum, belki daha uygundur

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Arkadaşlar selam.
Ant+ usb stick'i en hızlı ve en uygun alabileceğim bir yer tavsiyesi verebilecek olan var mı? En uygunu Aliexpress sanırım ama oradan gelmesi 2 ayı bulabilir. Trainer'ı aldım, en kısa zamanda Zwift'e başlamak istiyorum.
benim Aliexpress’den aldigim stick birkac kullanimdan sonra bozuldu. Surekli baglanti kopuyor. Tabi hepsi oyle olacak diye birsey yok. Memnuniyetle kullananlar da var. Bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Duran

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
Merhaba, bu uygulama için tacx flow smart ya da elite aleno smart trainer alsak başka bir aparata ihtiyacımız var mı? ant+ , speed/cadance sensör gibi ?

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan Duran orjinal alacaksanız elimde kullanmadığım var, aldığım fiyatta verebilirim size

220542 dosyayı görüntüle

Eski modelini 300 liraya satıyor çakallar
(link)

Siz de araştırın tabi. Ben artık kullanmadığım için öylece duruyor ürün. İnride 100 ile kullanmıştım

220543 dosyayı görüntüle

30 dolara almışım, kargo hariç. Siz de bakın piyasaya şu an kaç bilmiyorum, belki daha uygundur
Merhaba, Serkan Bey ürün duruyor mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba, bu uygulama için tacx flow smart ya da elite aleno smart trainer alsak başka bir aparata ihtiyacımız var mı? ant+ , speed/cadance sensör gibi ?
Herhangi bir sonuç aldınız mı bende merak ediyorum
Elite Aline smart fiyat gereği uygun başka bir aparat ihtiyacı yoksa alınabilir. Gereklik değilmi buradan paylaşır mısınız

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@Osman Selman tacx Flow smartı kullanıyorum iOS destekli bir telefon kullanıyorsanız başka bir aparata gerek kalmadan Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Muhtemelen Android cihazlar için de durum aynıdır.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Selamlar
Tacx Vortex ile Zwift deniyorum.
Tüm kalibrasyonum doğru, Tacx antrenman programlarında tutarlı olmasına rağmen, Zwift gerçek değerlerden çok uzak kalıyor.
Görünen watt, kadans değerlerine karşılık alakasız hız değerleri görüyorum. Görüntü de hızla ilişkili aktığından konsantrasyonumu kaybediyorum.

Tacx antrenman programları ve önümde sevdiğim bir yarış videosuyla daha tutarlı, daha zevkli.
RGT deneyeceğim en kısa sürede.

Nerede yanlışım var, bilen varsa yardımını rica ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Selamlar
Tacx Vortex ile Zwift deniyorum.
Tüm kalibrasyonum doğru, Tacx antrenman programlarında tutarlı olmasına rağmen, Zwift gerçek değerlerden çok uzak kalıyor.
Görünen watt, kadans değerlerine karşılık alakasız hız değerleri görüyorum. Görüntü de hızla ilişkili aktığından konsantrasyonumu kaybediyorum.

Tacx antrenman programları ve önümde sevdiğim bir yarış videosuyla daha tutarlı, daha zevkli.
RGT deneyeceğim en kısa sürede.

Nerede yanlışım var, bilen varsa yardımını rica ederim.
Şöyle birşey duymuştum kullandığımız interaktif yani akıllı trainer değil ise zwift te sürüş yaparken eğimlerde yada değişen yol şartlarına gore, zwift kendisi senin hızını felan ayarlıyor. Senin yaptığın kafana önemli değil burada. Senin kadans ina göre o hız belirliyor

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haftada en az bir kez . Tranerı calibre edin ayarlardan.

2017-08-18_1218541-1024x560.jpg

IMG_WEB_3.jpg

Zorluk derecesini ayarlayın.

settings-difficulty-50.jpg

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Homer

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
@celilcetiner teşekkürler.
Tacx'in kendi uygulamasından kalibrasyon yaptığım için bu kısmı önemsememiştim.
Deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende vortex kullanıyorum. zorluk ayarını en zora getirin . fan kullanmayı unutmayın :harika:

• Beğen
Tepkiler: Homer

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akşam deneyeceğim böyle daha zevkli olacak gibi.

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
Herhangi bir sonuç aldınız mı bende merak ediyorum
Elite Aline smart fiyat gereği uygun başka bir aparat ihtiyacı yoksa alınabilir. Gereklik değilmi buradan paylaşır mısınız

Merhaba, elite aleno smart trainer aldım.

Telefon ve bilgisayar üzerinden bluetooth ile bağlanıp direk kullanabiliyorsunuz. ANT+ saatiniz var ise nabız da ekleniyor ancak telefon + saat kombinasyonunda yapabildim. bilgisayar + saat için yapamadım ( garmin fenix 5x var ben de ).

ANT+ adaptörüne ihtiyaç yok anlayacağın ilk etapta.

Smart trainer
BT lu bir cihaz yeterli

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önceden km saati olanlar (hız, kadans sensörü ant yada bluetooth) smart trainer almasına gerek yok aslında. Smart derken tam smarttan bahsetmiyorum üzerinde sensörleri olan trainerlardan bahsediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt TURAN

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba, elite aleno smart trainer aldım.

Telefon ve bilgisayar üzerinden bluetooth ile bağlanıp direk kullanabiliyorsunuz. ANT+ saatiniz var ise nabız da ekleniyor ancak telefon + saat kombinasyonunda yapabildim. bilgisayar + saat için yapamadım ( garmin fenix 5x var ben de ).

ANT+ adaptörüne ihtiyaç yok anlayacağın ilk etapta.

Smart trainer
BT lu bir cihaz yeterli
Bilginiz için teşekkür ederim.