Zwift

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@re_death
Aynen bluetooth ile sürekli kopmalar oluyor, bugün FTP interval yaparken antremanın tam ortasında koptu ve yeni bağlanmasını bekleyene kadar terim buz gibi oldu ( kaldıki geride bağlanmadı) antremanı yarıda kesmek zorunda kaldım.. Dediğiniz gibi ant+ usb stick alıp deneyeceğim, bu şekilde bağlandığınız zaman bağlantı kopması yaşadınız mı hiç ?

Scudo

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@Bigpatronben iki aydir bilgisayar uzerinden ant+ ile baglaniyorum.hicbir kopma olmadi.
haftada iki gun birer saatlik antrenman yapiyorum.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

re_death

Üye
Tepki
40
Bisiklet
b'Twin
@Bigpatron bende antreman yaparken kopma olmuştu bidaha bağlanamadı pc ile telefon , direk ant+ usb stick siparişi geçmiştim bir daha sorun yaşamamak için ,
ant+ ile şimdiye kadar hiç kopma yaşamadım kalp, kadans ve hız stabil bir şekilde çalışıyor , serbest sürüşte yaptım , yarışada katıldım yüksek kadanslarada çıktım gayet başarılı bence ,telefonun bluetooth u ile bağlanıp sinir strese girmeye gerek yok bence :)

• Beğen
Tepkiler: Semih Cavdar

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@re_death
Haklısın bluetooth stres yapıyor, bugün gene antreman yapayım dedim 50 saniye içinde kopuyor. Herşeyi kapatıp yeniden açmadan da geri bağlanmıyor. Lanet ettim, yarın ilk işim ant+ usb almak olacak, teşekkürler cevabın için :)

• Beğen
Tepkiler: re_death

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben şanslıyım galiba bu konuda 25 km+ 6 km de hiç kopma olmadı.

re_death

Üye
Tepki
40
Bisiklet
b'Twin
@trainspotting35 evet şanslısınız galibi , birçok kişi kopma bağlanamama problemi yaşıor android ile pc bağlantısında

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@re_death Benim telefonum ios belki o avantajı kullanıyor olabilirim.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@re_death
Olabilir benim telefon android. Ant+ aldım gene sorun yaratıyor, bilgisayar uzakta durunca power meter Ant+ ile bağlantı yapmıyor ancak bilgisayarı ayna kolun altında kadar getirirsem bağlanıyor. Sorun çözümü usb ara uzatıcı kablo dediler, onuda aldım bu seferde arada kablo var diye power metre zwift üzerinde doğru göstermiyor. 240 watt ile sabit sürüş yapıyorum en azından garmin edge 520 öyle gösteriyor Zwift ekranında 58 watt görünüyor :D Yüksek viteste cadance 80-90 arası nasıl 58 watt çıkıyor anlamadım. Kısacası lanet olsun diyorum bugün gidip ANT+ vs geri vereceğim akıllı trainer bakacağım. İdman mı yapıyoruz stres mi anlayamadım vallahi :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron Bence o kadar masraf yapmışsınız direk ios telefona geçin bitsin bu eziyet. En güzeli smart trainer ama bütçemi çok aşıyor. Evde ki trainer ı arkadaşım ödünç verdi sadece sensörleri almak kaldı bana önceden kadans vardı, hız sensörü de alınca en ucuz yollu zwift kullanıcısı oldum.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Telefonu daha yeni değiştirdim, akıllı trainer alacağım ama gidip sıfır almam. Burda Norveçte millet bir hevesle alıyor 2 kere kullanıp vazgeçiyor ucuza satıyor. Tacx i-Flow buldum birtane, sıfır fiyatı 3000 Norveç kronu bir bayan 5 kere kullandım diyor ve 500 kroneye satıyor onu alacağım muhtemelen.. Ant+ aldım ona 399 krone usb ara kabloyada 149 Krone vermiştim. Geri verip akıllı trainerı almak daha mantıklı geliyor :D

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron Siz Norveç teyim demediniz ki :):):) Alın hatta bana da alın gönderin. :):):)

• Hahaha
Tepkiler: sccetin

green59

Üye
Tepki
1
İsim
Hamdi
İyi akşamlar bende kendime bir adet elite e-force trainer aldım elimdede Garmin 520 bundle mevcut kadans hız ve kalp sensörümü Ant+ dongle olmadan bilgisayarıma zwifte bağlayabilir miyim

• Beğen
Tepkiler: kerem.erdogan

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@green59
Evet bağlayabilirsiniz bluetooth ile.. Telefonuna zwift mobile link indirmelisin ayrıca bağlanırken telefonun ve bilgisayarın aynı internet üzerinden nete bağlanmalı

Trainerın akıllı trainer mı?

• Beğen
Tepkiler: green59

green59

Üye
Tepki
1
İsim
Hamdi
@Bigpatron Teşekkür ederim yarın ilk işim bunu denemek olucak.

Malesef trainerım akıllı değil 8 kademeli Elite E-Force

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@green59

Pekala bisikletinizde power meter varmı ?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@green59
Powermeter olmadan malesef kullanamazsın. Bağlanırsın ama sürüş yapamazsın malesef. Ya akıllı bir trainera sahip olacaksın yada power metere. ingilizcen varsa aşağıdaki linkte detaylı açıklamalar mevcut.

(link)

kerem.erdogan

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Kerem Erdoğan
Bisiklet
Giant
@Bigpatron @green59
Günaydın herkese.
Eğer kaçırdığım bir nokta yoksa, Zwift'in desteklediği bir trainer ise ant ile bağlanabilirsiniz. Smart olması veya powermetre şart değil.