ZWIFT - Peloton Istanbul Yarışları

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
290
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu arkadaşın videosunda da tüm startlar aynı anda gibi görünüyor, companiondaki başlangıç zamanları da aynıydı sanki, neyse çok mühim değil zaten :)
Anlamiyorum, 90-95 kadansla 300+Watt yapilabiliyor mu? Arkadas da rahat gozukuyor :) ben ZWIFT'te ayni kadans (ustelik 2 misli gibi gozukmeme ragmen) 100Watt'larda geziniyorum. Yanlis olan sey ne? MTB olmasi mi (ki tekerlekleri sehir lastigine cevirdim aslinda)? Tacx Vortex alet. Kalibrasyon da OK gozukuyor. Bir cozemedim bu isi :/

Sonucta evet iyi yoruyor, guzel antreman oluyor ama yarislara katilmak istiyorum fakat 100W 20km/h zor goruyorum :/

Son düzenleme:
Scudo

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Anlamiyorum, 90-95 kadansla 300+Watt yapilabiliyor mu? Arkadas da rahat gozukuyor :) ben ayni kadans (ustelik 2 misli gibi gozukmeme ragmen) 100Watt'larda geziniyorum. Yanlis olan sey ne? MTB olmasi mi (ki tekerlekleri sehir lastigine cevirdim aslinda)? Tacx Vertex alet. Kalibrasyon da OK gozukuyor. Bir cozemedim bu isi :/

Sonucta evet iyi yoruyor, guzel antreman oluyor ama yarislara katilmak istiyorum fakat 100W 20km/h zor goruyorum :/

90-95 kadansa 300+ gayet normal.

1587111714306.png

Bu aynı yarışta benim verim. 100-110 rpm kadans aralığında 400-530 W aralığında güç verdiğim yerler olmuş.

W değerleri powermetre den.

Ayrıca Zwift' teki hız ile trainer' daki hız değerleri farklı.
Zwift, yarış içindeki duruma(yokuş, iniş, deryar vs) göre gerçek hayata uygun sanal hız hesaplıyor.

Trainer da hesaplanan ise arkada lastiğin ne kadar döndüğü, anlamlı bir veri değil yani.

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
290
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
90-95 kadansa 300+ gayet normal.

223638 dosyayı görüntüle

Bu aynı yarışta benim verim. 100-110 rpm kadans aralığında 400-530 W aralığında güç verdiğim yerler olmuş.

W değerleri powermetre den.

Ayrıca Zwift' teki hız ile trainer' daki hız değerleri farklı.
Zwift, yarış içindeki duruma(yokuş, iniş, deryar vs) göre gerçek hayata uygun sanal hız hesaplıyor.

Trainer da hesaplanan ise arkada lastiğin ne kadar döndüğü, anlamlı bir veri değil yani.
Evet biliyorum. Zaten nedenini arastiriyorum, tesekkurler bilgiler icin.

Zaferrr35

Üye
Tepki
13
İsim
Zafer Abrinç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İftardan sonra olaydı keşke diyeceğim de iftardan sonra da hiç yarışılmaz. Nitekim bu durumda ben bir ay rest derim :kötü:

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
İftardan sonra olaydı keşke diyeceğim de iftardan sonra da hiç yarışılmaz. Nitekim bu durumda ben bir ay rest derim :kötü:
İftardan en az 2 saat sonra desek saat 22 oluyor. Bu şartlarda yarış zor olacaktır.

Ramazan' da da herkesin katılabilmesi için Pazar günleri grup sürüşü düzenliyoruz.

Saat 18:00' de başlayıp 90 dakika sürüyor.

WhatsApp Image 2020-04-25 at 12.12.28.jpeg

Tüm grup aynı tempoda gidiyor; düşme veya geri kalma olmuyor.

Detaylar ve katılım aşağıdaki gibi.

3.Yarış Sonrası yine Recovery/Aktif dinlenme sürüşü Zamanı! 🍹
Yarış kritiği ve sohbet eşliğinde yumuşak bir dinlenme sürüşü yapıyoruz.
👉🏻26.04.2020 Pazar günü 18:00’da,
Şerif @volkankurdoglu liderliğinde start alıyoruz. 90 dakikalık sürüşte ilk 20 dakika 1.0-1.5 w/kg ile ısınarak başlıyoruz. Sonraki 50 dakika 2-2,5 w/kg ortalamada ilerliyoruz. Son 20 dakikada 1.0-1.5 w/kg soğumamızı yaparak sürüşü tamamlıyoruz. Sürüş sırasında lider tempoyu kontrol edecek.
👉🏻❗Grup sürüşü başlamadan 15 dakika önce tüm hazırlıklar tamam halde Zwift’e giriş yapmayı ve herhangi bir haritada hazır halde bulunmayı unutmayın.
- Davetler sürüşe 3 saat kala sona erecektir.
- Kontenjan 100 kişi ile sınırlıdır. Acele edin 🙏🏻 😇
- 📩 Davet için Facebook Messenger veya İnstagram DM üzerinden @volkankurdoglu ‘na ZWIFT’te kullandığınız aktif kullanıcı adınızı veya profiliniz ekran resminizi gönderip katılmak istediğiniz güne ait davetiye talebinde bulunmanız yeterlidir.
- Davetiyeniz geldikten sonra onay verirseniz, ZWIFT COMPANION
- aplikasyonu ekranında events bölümünde sürüşümüze gidiyor olacak görüleceksiniz. Bundan sonra tek yapmanız gereken Zwift’te girip herhangi bir parkurda hazır beklemek. Aktivite saatinde yanımıza ışınlanıyor olacaksınız.
#pelotonist #pelotonistanbul
.

Son düzenleme:

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Yarış takvimimiz 6. yarış ile devam ediyor.

(link)

Bu hafta SALCANO sponsorluğuna yarışıyoruz.
Türkiye' den katılıp dereceye giren sporcularu SALCANO' dan hediyeler bekliyor.

WhatsApp Image 2020-05-12 at 23.33.07.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-12 at 23.33.08.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-12 at 23.33.09.jpeg

Canlı yayın linki buradan paylaşılacaktır.

Cumartesi görüşmek üzere, bol şanslar.