ZWIFT - Peloton Istanbul Yarışları

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Arakadaşlar Merhaba,

Peloton İstanbul Bisiklet Kulubü olarak Türkiye' de ilk defa resmi Zwift yarışlarını düzenlemeye başladık.

İlk yarış bugün saat 18:15' de.

Türkiye’nin ilk Ödüllü ve Resmi Zwift Yarışı’na hazır mısınız?
🏆 PELOTON ISTANBUL WEEKEND RACE 🏆 on @gozwift.
⚡ Powered by @deltabisiklet.
👉🏻 11 Nisan 2020 ⏰ 18:15
👉🏻 Katılım linki (link)
👉🏻 Kadın ve Erkek olarak iki kategoride genel klasmanda ilk üç sporcuya @deltabisiklet ‘ten ödüller var!
🥇➡ Delta Bisiklet’ten 100 TL Hediye Çeki ve Peloton İstanbul Kupası ☕
🥈➡ Delta Kordura Şapka.
🥉➡ Delta Buff.
🗒 Etkinlikte Zwift yarış kuralları geçerli olacaktır. Sonuçlar ve üretilen güçler Zwift tarafından kontrol edilip onaylanacaktır. Ayarlarınız ve kurulumunuzun doğru olduğundan emin olunuz.
- Resmi yarış ve klasman sonuçları Zwiftpower.com üzerinden alınacaktır. Katılımcıların yarıştan önce Zwiftpower.com sitesine üye olup zwift ile web sitesi arasında tüm onay ve erişim işlemlerini bitirmiş olması mutlaka gereklidir.
- Peloton İstanbul Bisiklet Spor Kulübü sporcuları yarışsa dahi ödül sıralamasında klasman dışı olacaktır.
- Devam edecek etkinlikler boyunca her katılımcı bir defa ödül alabilecektir.

WhatsApp Image 2020-04-11 at 02.09.11.jpegWhatsApp Image 2020-04-11 at 02.09.27.jpegWhatsApp Image 2020-04-11 at 02.09.47.jpeg

Scudo

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
E var mıydı yav, ben D ye katıldım :)

@NKurtuldu Yarış (link) listede "running" olarak gözüküyor, bir yanlışlık yoktur dimi?

pi.png

Son düzenleme:

onurguler

Üye
Tepki
61
İsim
onur güler
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Sadece meraktan soruyorum. Güvenilirlik nasıl sağlanıyor bu yarışlarda?

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Yarışı düzenleyenlere teşekkürler oldukça zevkli geçti. Yalnız bir Zwift yarışı klasiği olarak Zpowerlı arkadaşlar grubu dağıttı. İlk 12dk 4.8w/kg ortalama vermeme rağmen gruptan düştüm, biraz da benim hatam grubu arkadan takip ediyordum önümdeki arkadaş bir ara yavaşlayınca ikimiz de koptuk. :komik:

Sonraki yarışlarda görüşmek üzere.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Youtube falan video atin da biz fakirler de vay be falan diyek😂😂

(link)

Asla Durma' nın da videosu gelecek.
Yarışı düzenleyenlere teşekkürler oldukça zevkli geçti. Yalnız bir Zwift yarışı klasiği olarak Zpowerlı arkadaşlar grubu dağıttı. İlk 12dk 4.8w/kg ortalama vermeme rağmen gruptan düştüm, biraz da benim hatam grubu arkadan takip ediyordum önümdeki arkadaş bir ara yavaşlayınca ikimiz de koptuk. :komik:

Sonraki yarışlarda görüşmek üzere.

Yarış esnasın o tarz arkadaşlara yapacak bir şey yok maalesef. Ancak sonuç listesinde eleniyorlar.

zwiftpower.com sitesine kayıt olmanızı öneririm.

Tüm Zwift yarış sonuçları detaylı olarak listeleniyor.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel etkinlikti, yalnız ben bu A-B-C katqgori olayını anlamadım, kayıt olurken , bu harflerin yanında sanırım FTP değerleri yazıyordu? Ben ona göre B yi seçtim. Ama doğru mu yaptım bilmiyorum? C yada D ye kayıt olsam ne olurdu?

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Güzel etkinlikti, yalnız ben bu A-B-C katqgori olayını anlamadım, kayıt olurken , bu harflerin yanında sanırım FTP değerleri yazıyordu? Ben ona göre B yi seçtim. Ama doğru mu yaptım bilmiyorum? C yada D ye kayıt olsam ne olurdu?
Zwift yarışlarında kategorilendirme yarışmacının gücüne göre yapılıyor. FTP/kg değeri baz alınıyor.

Örn:
  • A = 4.0 w/kg and above.
  • B = 3.2-3.9 w/kg.
  • C = 2.5-3.1 w/kg.
  • D = 2.4 w/kg and below.
FTP W/kg nize göre doğru kategorinizi seçmeniz lazım.

İlk D grubu start alıyor. 1' er dakika arayla diğer gruplar start alıyor. C, B, A şeklinde.

Güçlü gruplar önceki grupları genelde yakalıyor. Yarış esnasında her kategori birbirini görüyor yani. Yarış sonunda da her kategorinin kendi klasmanı oluyor.

Şimdi, benim kategorim B, ama D ile start alıp o kategoride 1. olursam; ne olur diyebilirsiniz?

Bunun için (link) sitesini kullanıyoruz. Kullanıcının geçmiş sürüşlerine bakarak doğru kategoride yarışıp yarışmadığını kontrol eder. Böylece olası haksızlıkların önüne geçilir. Site ayrıca hangi kategoride yarışa girmeniz gerektiğini de söylüyor.

Bu benim profilim,

1586673615617.png

B grubunda yarışmam gerekiyor. C veya D gruplarında yarışırsam, sonucum listede görünmeyecek.

Peloton Istanbul' da zwiftpower üzerindeki sonuçları dikkate alıyor.

Monomorph

Üye
Tepki
178
İsim
Alperen
Bisiklet
Specialized
ullanıyoruz. Kullanıcının geçmiş sürüşlerine bakarak doğru kategoride yarışıp yarışmadığını kontrol eder. Böylece olası haksızlıkların önüne geçilir. Site ayrıca hangi kategoride yarışa gi
Dünkü yarışta sanırım bütün kategoriler aynı anda başladı, ben de B de girmiştim fakat 1 dk olmadan A ları görüyordum. Farklı start zamanları ayrı bir ayarlama yapmak gerekiyor olabilir.
Tabii aynı anda başlandığı için kategorilerin pek bir anlamı kalmadı.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Dünkü yarışta sanırım bütün kategoriler aynı anda başladı, ben de B de girmiştim fakat 1 dk olmadan A ları görüyordum. Farklı start zamanları ayrı bir ayarlama yapmak gerekiyor olabilir.
Tabii aynı anda başlandığı için kategorilerin pek bir anlamı kalmadı.
Dün 1 er dakika ara ile başlandı.

Ayar default olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Monomorph

Üye
Tepki
178
İsim
Alperen
Bisiklet
Specialized
Şu arkadaşın videosunda da tüm startlar aynı anda gibi görünüyor, companiondaki başlangıç zamanları da aynıydı sanki, neyse çok mühim değil zaten :)

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Şu arkadaşın videosunda da tüm startlar aynı anda gibi görünüyor, companiondaki başlangıç zamanları da aynıydı sanki, neyse çok mühim değil zaten :)
Haklısınız hocam.

Aynı anda start alınıyor. 👍👍
Yarın yarış saat 16:15' te başlayacak.

Aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.

(link)

Türkiye’nin Tek Ödüllü ve Resmi - İkinci Zwift Yarışı’na hazır mısınız?
🏆 PELOTON ISTANBUL WEEKEND RACE 2 🏆 on (link).
⚡ Powered by (link). 👉🏻 18 Nisan 2020 Cumartesi ⏰ *16:15*
👉🏻 Katılım linki
(link)
👉🏻 Kadın ve Erkek kategorilerinde, genel klasmanda ilk üç sporcuya (link) ‘ten ödüller !!
🥇➡ Delta Bisiklet’ten 100 TL Hediye Çeki ve Peloton İstanbul Kupası ☕
🥈➡ Delta Kordura Şapka.
🥉➡ Delta Buff. ‼ ÖNEMLİ ‼Resmi yarışın ödüllü ve ödülsüz klasman sonuçları Zwiftpower.com sitesi üzerinden alınacaktır. Katılımcıların yarıştan önce Zwiftpower.com sitesine üye olup Zwift hesapları ile Zwiftpower web sitesi arasında tüm onay ve erişim işlemlerini bitirmiş olması gerekmektedir. Zwiftpower.com’un vermiş olduğu sonuç bilgileri kurallar çerçevesinde incelenip resmi sonuçlar Peloton İstanbul Bisiklet Spor Kulübü Instagram ve facebook hesaplarından yayınlanacaktır.
👉🏻Özel Kurallar 📃 👈🏻
- Peloton İstanbul Bisiklet Spor Kulübü Yarış takımına kayıtlı sporcular, etkinlikte yarışsalar dahi ödül sıralamasında klasman dışı sayılacaklardır. -Ödül klasmanında sadece Türkiye’den katılımcılara ödül verilecektir.
-Devam edecek etkinlikler boyunca her katılımcı sadece bir defa ödül alabilecektir. 👉🏻 Etkinlik 7’den 70’e tüm katılımcılara açıktır. Yarışta kendi seviyenizde bisikletçilerle mücadele etmek için doğru kategoriyi seçerek giriş yaptığınıza emin olun.

(link) a üye olmayı unutmuyoruz.

Yarış kategorisini de FTP W/kg değerimize göre seçiyoruz.

Yarın görüşmek üzere.

WhatsApp Image 2020-04-16 at 23.50.44.jpeg