ZTR Olimpic yada 355 hangisi? Kullanan var mı?

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Selamlar. Dizimi sakatladığım için bir süre bisiklet süremeyeceğim. Ancak mevcut bisikletimin de kadrosu büyük geldiği için yeni bir kadro aldım. İyileşene kadar hafif hafif toplarım diye düşünüyorum. El atmışken jantlarımı da 1500-1600gr seviyelerinde jant setiyle değiştireyim diye düşündüm. Ama bu ağırlıklarda bir set maalesef uygun fiyatlı değil. Yurtdışından da alsam vergi girecek işin içine. Rastgele gezinirken şu çemberleri gördüm:

(link)

Biraz araştırdım. Sanırım 355 hem v hem disk fren uyumlu, olimpic ise disc uyumlu. Acaba bunlardan birini veya aynı markanın çemberlerini kullanan var mıdır? Teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence v fren hoş durmuyor olimpic alın
göbekleride hafif istiyorsanız circus monkey veya tune
teller ise sapim cx dt revo veya supercomp

1400 gramın altına inersiniz

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Hakan Can Onrat
Benim de yakın olduğum olimpic. belirttiğiniz markalar bütçeyi aşıyor. Novatec D711SB / D712SB düşünüyorum. 410gr civarında öne ve arka. Belirttiğiniz dt swiss teller aklımda. Fakat geçenlerde bir yerde okudum, sapim telleri çok övüyorlar. Ekonomik olarak hangisi yormayacaksa ona yönelicem tel konusunda. Ama çemberler konusunda özellikle bu veya aynı markanın farklı çemberlerini kullananların yorumları da önemli.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@avanak_abdi

circus monkey novatecten çok da pahalı değil aslında ebayda 120-130 dolar

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Hakan Can Onrat
Evet. Şimdi bakınca gördüm. Biraz daha hafif. Onu da aldım alternatif olarak :)

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Bu çemberlerden kullananlar varsa ve tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum. Bir iki güne kısmetse sipariş vereceğim. Öncesinde faydalı olur :)