Zorlu dönem başlıyor "ygs-lys" 2016

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
@OzzMan
Evet haklisin ama dediginiz kisiler piyasada cozucek kitap birakmakmis soru oburu olmus degisik sorulara saran insanlar.(hobi olarak cozen kesim) zaten ilk500 e giren adam hic calismasa bile yine 10.000 i zorlar diye dusunuyorum
Suan konustugumuz isim ise muhtelemelen 25 30 bin yaptiginda kurban kesecek bi adam(ben yapsam ben de keserim) ve o kaynaklara ayiracak vakti nerdeyse cok az olucak o aptal sorularla beynini yemesini gerektigini dusunmuyorum ki lys ezber sinavi

Scudo

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@fahritus
Geleyim, ne yapıyoruz grupta? :D
Fen lisesi de o kadar iyi değil ki. Tamam hocalar branşlarını çok iyi biliyor olabilirler. Sınavda derece yapıp bu okula gelmiş olabilirler ama anlatmadıktan sonra ne önemi var. Bir matematik hocamız var Türkiye'de tektir bence. Gerisi boş.
@mehmet ulaş

Bakalım biz ne yapacağız. Hangi temel lise?

@Ahmet.
Hayırlısı. Sayısal candır. :D

@OzzMan

Aklınızda kaldıysa beğendiniz zor kaynakları yazabilir misiniz? Biz de nasiplenelim. :D

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Öncelikle kolay gelsin kardeşim, matematik ve geometri olarak kesinlikle 'Zafer Yayınlarını' öneriyorum. Ek olarak FDD ve karekök de alabilirsin. Fizik olarak konu için ' Esen ', Palme ve bulabilirsen Kubilay dershanesinin fizik soru bankası var efsanedir. Kimya için de 'Esen' ve Palme nin gideri var. Biyoloji için Uğur ve Palme.

Her türlü soruna yanıt vermeye çalışırım, çalışma stili herkese göre farklılık gösteren bir şeydir. Mesela ben kimya- biyolojiyi yazardım geri kalanları için de formül kağıdı çıkartırdım.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar 13 haziran ve 21 hazirandaki lys sınavlarına giricegim sosyal bilimler ve edebiyat-coğragrafya sınava giricek tüm bisikletçi arkadaşlarıma başlarılar diliyorum umdugunuz neyse o çıkar inşallah pedalınız gittiginiz ildede dönmesi dilegiyle

Serhan E.

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
Bende sosyale gireceğim ama tercihim TM den olacak. Başarılar. :)

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
seneyede ben gireceğim bakalım nası geçicek inşallah istediğiniz gibi olur :)

Melisa

Üye
Tepki
29
İsim
Melisa
Bisiklet
Ümit
Bende LYS 1, LYS 2 ve LYS 3 sınavlarına gireceğim. Teşekkür ederim. Ben de herkese başarılar dilerim. :harika::harika::harika::)

• Beğen
Tepkiler: 2265124

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
bisikletçi olmayanlara. başarı dileği yok mu?:)
herkese başarılar...

Tepki
84
İsim
Nusret güven
Bisiklet
Diğer
Lys sınavına ben de girdim,çıktım.Ne kadar zorlu bir dönem olduğunu ve şuan nasıl bir psikoloji altında olduğunuzu tahmin edebiliyorum.Umarım hepiniz güzel yerlere gelir ve mutlu bir hayata sahip olursunuz.Sınava girecek tüm arkadaşlara selamımı sunar,başırılar dilerim.

Not:İkinci senemde üniversiteyi kazandım,yerleşemezseniz çok da dert etmeyin. :)

• Beğen
Tepkiler: Melisa

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
22 yıl evvel girmiştim bu sınavlara. Hepinize başarılar diliyorum. Ben bu sınava girdiğimde anne babası belki de daha o zaman tanımamış olanlar vardı. Bu ülke gençleri ile oynamayı sever. Hiç bir başarıyı ise cezasız bırakmaz. Deniz kıyısında yaşayanları denizi olmayan illerde okumayı önermem.

• Beğen
Tepkiler: Melisa

Melisa

Üye
Tepki
29
İsim
Melisa
Bisiklet
Ümit
@Excaliburnusret

İkinci sene çalışmak nasıl? Biraz da olsa önerilerde bulunabilir misiniz rica etsem? Ben de bu sene olmazsa tavsiye eder misiniz 1 sene daha çalışmayı?

Tepki
84
İsim
Nusret güven
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Levent
Aynen abi deniz kıyısı iyidir.Üniversitesi iyiyse de iç kesimlerde de okunur ama. ;)

@Melisa
Öncelikle aldığın dereceyi göz önüne koyup neler yapabileceğine kendin karar vermelesin.Ali ne demiş Veli me demiş çok da önemli değil.Kendini bilmen ve kendine saygını kaybetmemen en önemlisi de bu. Bunun dışında beni soracak olursan benim keyfim yerindeydi ama asla ders disiplinini bırakmamıştım. :)

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@aziz otkur
Şimdiden başarılar.
Yalnız, yazından anladığım kadarıyla yanlış bölümü seçmişsin. Hadi noktaları, virgülleri önemsemiyorsun, en azindan ayrık ve bitişik yazılan -de ekine dikkat et. Büyük ihtimal sınavda kesin çıkar. ( bu da sana anlatım bozukluğu örneği olsun.) :)

Tekrardan başarılar dilerim guzel kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: aziz otkur

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Hocam Çok Teşekkür ederim haklısınız. Aslında O konuda eksigim var. ama edebiyata fazla calışamadım zaten 1.5 ay kala başladım tarih coğrafya felsefe calıştım .. eksigim var konuda zaten sizde belirtmissiniz

Ahmet.

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
dershane önerisinde bulunurmusunuz sizce hangileri iyi

Uğur Can S.

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Uğur Can Saraçoğlu
Bisiklet
Scott
Ben lisenin son yılı girmemiştim. Daha doğrusu okulu bıraktım o yıl . Bu sene askerden dolayı girdim girdim dedim gidip bir dershenye yazıldım aralık ayı gibi. Lakin dershaneye gitmedim. Ders ortamına oldukça uzak kalmışım bünye kabul etmedi :D Sonuç olarak çalışamadan girdik sınava TM ve TS den girdim sınavlara. Tm 245 bin Ts ilk 100 bin yerleştirme geldi lys sonucunda. Yaptıgım tercihler ile de yerleşemedim ek terchlere kaldık bakalım. Size tavsiyem dershane düşünen arkadaşlar için düzenli bir çalışma sistemi olmayan arkadaşlar , gidip boşu boşuna para vermesin. Yani çevremde çok insan var boş gidip hatta benim gibi gitmeyi deneyip bırakanlar. Boş yere para harcamayın. Oturup bir düşünün oturklı ve gerçekçi olun yapabileceğinize inanıyorsanız bu fırsatıda kaçırmayın derim. Doğru kullanıldığında dershanenin faydasınıda çok görürsünüz. Sömürülmesi gerek :D

Ahmet Cahid GÜRSES

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
2014,2015 üniversite sınavlarına girmiş bir kardeşiniz olarak önce hepinize başarılar dilerim :) tavsiyem şudur: süreçte bisiklete biraz ara vermeniz olacaktır ben öyle yaptım yalnız mezun kalınca iş kötü oluyor :acpsnr: tm'ci arkadaşlara yardımcı olabilirim(mesaj atabilirsiniz) :harika: bu arada Akdeniz Üniversitesi Maliye(iö) bölümünü kazandım varsa bölümden arkadaşlar mesaj atsın :)