Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

zoom x4 modem bağlantı garipliği

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
daha önce USB kablo ile win98 işletim sistemli makineye bağlı iken 256kb./s bağlantı ile rapidshare sitesinden max. 26kb/s ile DL yapabiliyordum..Yani bu bağlantı için gayet iyi rakam..ancak şimdi winXP HE işletim sistemli makineye USB ile bağladığımda 10.0mb.'lik yerel ağ bağlantısı olarak algılanıyor ve yine rapidden max. 10kb./s ile DL yapabiliyorum..

yapılacak bi şey var mı ?

Scudo
yoksa rapidshare sitesi free üyelere 10kb./s 'den hızlı DL imkanı vermiyor?

bu ihtimal de değilmiş.evde 512bağlantı ile 53-55kb./s ile DL yapabiliyorum..demek ki bizim yerel ağ bi şey yapıyor bu DL hızına :)

öyle birşey olması lazım. bedavacı üyeleri (bizim gibi :D ) sınırlandırıyorlar.

Kusura bakma abi sorunu yeni görüyorum.

Yerel ağın 10 Mbit olması demek yerel ağda saniyede 12,5 Megabyte çekebilmen demek. Rapidin 10kb/s ile sınırlanması ile bunun kesinlikle alakası yok. İşletim sistemi ile alakalı olacak bir durum da değil.. Kaldı ki Windows 98 artık işletim sistemi bile değil :D Microsoft bile desteğini çekti...

Rapidshare'ın yardım bölümünde sınırlamalar yazmakta ancak ufak da bi not düşülmüş... tüm limitler o anki durumlara göre değişebilir !!!

Unutmadan bir de esnaf sarayındaki bağlantıya güvenme !! Yüzlerce işyerinin bağlantısı aynı dolapta toplanıyor. 256 kbps bağlantı zaman zaman 56 kbps bağlantıdan bile yavaş çalışıyor !!!

Back