Zincir temizliği

Buraksel

Üye
Tepki
117
İsim
Burak Sel
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
gaz yağı yada mazot aralara girecek bir fırçayla halloluyor yeterli efor ile her daim güzel sonuç alınıyor tabi doğru ürün eforu azaltıyor ;)

Scudo

Hayaksisheytan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Temizlik sıvısı işe yaramıyor. Ya da ben kullanmasını beceremedim.
Gazyağı ile mutlu hayatıma devam ediyorum.
Ben de artık mazot ile temizlerim.
gaz yağı yada mazot aralara girecek bir fırçayla halloluyor yeterli efor ile her daim güzel sonuç alınıyor tabi doğru ürün eforu azaltıyor ;)
Arkadaşım rubleyi sökmeden mazot ve fırça ile sert sildi ufak ufak damlacıklar rotora fırladı hep. Evvelsi gün bisikletine bindiğimde freni sıktığımda uğultu geldi. Fırçalama esnasında rotor ve kalipere dikkat etmek önemli.

Buraksel

Üye
Tepki
117
İsim
Burak Sel
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
361
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar sizce zincir temizliğinde kolonya kullanılır mı? Çünkü mazotu saklaması tehlikeli ve kapalı mekanda kullanılamıyor. Kolonya ise sürdükten sonra kolayca yağı söküyor sonrasında güzelce diş fırçasıyla fırçaladıktan sonra bide ıslak mendille kaba kiri alıyorum mis gibi oluyor zincir. Yani kolonya bana hem kullanım kolaylığı hem de uçucu olmasından dolayı mantıklı geliyor sizce mantıklı mıdır?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar sizce zincir temizliğinde kolonya kullanılır mı? Çünkü mazotu saklaması tehlikeli ve kapalı mekanda kullanılamıyor. Kolonya ise sürdükten sonra kolayca yağı söküyor sonrasında güzelce diş fırçasıyla fırçaladıktan sonra bide ıslak mendille kaba kiri alıyorum mis gibi oluyor zincir. Yani kolonya bana hem kullanım kolaylığı hem de uçucu olmasından dolayı mantıklı geliyor sizce mantıklı mıdır?
masraflı olur. bu işi ucuza getirmek isterseniz powerlink alın. piril miril ne bulursanız sıcak suyla yıkayıp kurutup temizlersiniz.

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
361
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
masraflı olur. bu işi ucuza getirmek isterseniz powerlink alın. piril miril ne bulursanız sıcak suyla yıkayıp kurutup temizlersiniz.
Hocam annem evde mazot istemediği için böyle bir çözüm buldum. Masrafına da razıyım. Bide zinciri sökmek kopmalara neden oluyormuş gibi şeyler duydum o yüzden sökmek istemiyorum zinciri

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Hocam annem evde mazot istemediği için böyle bir çözüm buldum. Masrafına da razıyım. Bide zinciri sökmek kopmalara neden oluyormuş gibi şeyler duydum o yüzden sökmek istemiyorum zinciri
o yüzden powerlink önerdim. powerlink mesela decathlonun var 2 li satılıyor onlardan alın 1 sene dolunca veya belli km ler dolunca değiştirin eğer içiniz rahat etmeycekse. ben 2000 km kullandım birini sorun yaşamadım. yeni zincire geçtiğim için yeni olanı taktım. alkolü hep içtim temizlikte nasıl bilmiyorum :D

Son düzenleme:

Baranaslan

Üye
Tepki
79
İsim
Baran Aslan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Asperox kullanarak da etkili temizlik yapılabiliyor. Ruble ve zincire sıkıp birkaç dakika bekledikten sonra, yağ kendiliğinden akmaya başlıyor. Fırçalayıp yıkadıktan sonra da tertemiz oluyor aksamlar.

Şenol U.

Aktif Üye
Tepki
591
İsim
Şenol Ustabaş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,zincir temizliği için; 'Geziniyo' bisiklet kanalı Fırat Delan'ın kullandığı ve önerdiği 360 derece DB Brush temizleme fırçasından edindim.Bir çok ürün ve aparat kullanmış biri olarak,ilk defa bir ürünün performansından ve malzeme kalitesinden çok memnun kaldım.Bu ürünü bir Türk girişimcinin geliştirmiş olması ayrıca tercih sebebim olmuştur.Ürünü geliştiren kişi veya kişilerle hiç bir sosyal ve kişisel bağım olmadığını belirtip,sadece kullanım sonrası memnunuiyetim üzerine bu paylşımı yaptığımı eklemek isterim. Kolay gelsin.
İlgilenenler için;
(link)

Son düzenleme:

Teyyare Makinisti

Aktif Üye
Tepki
576
İsim
Arif Can
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

(link)

Bu iki ürünü almayı planlıyorum. Sizce nasıl? Eğer başka öneriniz varsa bu siteden olursa sevinirim. Toplu sipariş vereceğim.

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
(link)

(link)

Bu iki ürünü almayı planlıyorum. Sizce nasıl? Eğer başka öneriniz varsa bu siteden olursa sevinirim. Toplu sipariş vereceğim.
Yağ çözücü olarak en güzeli gaz yağı sonrasında bulaşık deterjanı ve su. Sonra güzelce kurutup (ben fırında 60 derecede yarım saat kadar tutuyorum) sonrasında yağlayarak bitiriyorum.

Gokhaniss

Üye
Tepki
76
İsim
Gokhan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zincir ve hatta aynakol ile dişliler için temizlikte en zararsız neyi önerirsiniz? Asperox zarar veriyor diyenler kafamı karıştırdı? Gazyağı ya da mazot ile fırçalayıp sabunlu su ile temizleyip durulasak olur mu?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Zincir ve hatta aynakol ile dişliler için temizlikte en zararsız neyi önerirsiniz? Asperox zarar veriyor diyenler kafamı karıştırdı? Gazyağı ya da mazot ile fırçalayıp sabunlu su ile temizleyip durulasak olur mu?
Sabunla deterjanla yıkayıp durulayın sonra kalan kirler için mazot gazyağı yatırınca onlarda çıkıyor. Ondan sonrada yine durularsınız. Çoğu kişi öyle yapıyor. Beklememek için mazotu gazyağı pet şişeye koyup çalkalayın kirler hızlı çıkar

• Beğen
Tepkiler: Gokhaniss

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

can^

Aktif Üye
Tepki
381
İsim
Can D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herhangi bir zararı yoktur. Ben kullanıyorum sadece fren balatalarina temas etmesin. Çünkü birazcık fren tutuşunu azaltıyor. Onun haricinde 1-2 dk asperoxla bekletin. Ardından fırçalayın ve durulayın. Tertemiz oluyor.

Tepki
340
İsim
Gürkan
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önceki sayfalara çok bakamadım önerilmişmi diye. Elinizin altında hava kompresörünüz varsa veya yakınlarda zincir, aktarıcı vs. sökülüp mazotlanıp bir süre bekletildikten sonra hava tutulursa pırıl pırıl olur, aralarda ne varsa çıkar, sonrasında bir bez ile silinebilir.

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.966
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba Würth genel temizleme spreyi ile zincir temizlenir mi?

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Temizlenir ama bu kadar pahalıya kaçmaya gerek var mı? Önce mazotla temizle kullanmak istersen sonrasında kullanırsın. Hem de daha az kullanmis olursun

• Beğen
Tepkiler: ghostt

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gaz yağım bitti. Temizliği kapalı alanda yaptığımdan kokusu yüzünden yenisini almayı düşünmüyorum.
Konuyu hortlatıp Wd40 ile zincir ve ruble temizliğinde ne kadar başarılıdır diye sormak istiyorum?