:( Zayıflama hakkında bakabilirmisiniz.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar daha açıklayıcı bir başlık yazarak size gereksiz yere zaman kaybettirmek istemezdim.Ama nasıl bir başlık altında anlatayım meramımı bilemedim. :)
Zayıflamak için spor salonuna gidiyorum.Bugün hoca bir haptan bahsetti.Şimdi sıvısıda çıkmış.Ancak ismini tam hatırlayamıyorum.Etaminmiydi fetaminmiydi yoksa etaninmiydi hatırlayamadım bir türlü.Hatırlayan varsa tam ismini öncelikle söylerse çok teşekkür edeceğim.Ayrıca aramızda ismini bilemediğim bu maddeyi kullanan arkadaş varmı yada kullanmak ne kadar sağlıklı?Bilgilendirmek adına birşeyler yazıp çizen herkese şimdiden çok teşekkürler :)

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
L carnitin(karnitin) demiştir. Kendisi supplementdir, zararı yoktur yasaldır. Hap,toz ve sıvı şekilde alınabilir. En iyi sonucu düzenli antremen ve diyetle alırsın. Antremandan önce kullanmalısın.Kısacası yağ yakıcıdır. Antreman yaparken extradan terlersin hafifde güç artışı olabilir,biraz daha zevkli antremanlar olur senin için.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Sağol Mustafa abi bilgiler için :D

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Bu ilaç hakkında biraz daha bilgi almak isterim ben,
Ayrıca daha zevkli antrenman derken demek istediğinizi anlayamadım .)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kanka keyifli antreman derken terlemeyi seven insanlar kastediliyor.Spor hocam bana normalde bir penyeyle geliyorsan ilacı alınca 2 penye alman lazım yanına dedi :D
Kullanan birine bizzat şahit oldum adam spordan sonra penyesini sıktı su aktı damla damla :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Serbay Akar

Daha zevkli antrenman derken, terlemen kolaylaşıyor az birazda güç artışı olunca isteksiz antrenman yapman azalmış oluyor. :) Daha fazla bilgiye google dan ulaşabilirsin ama bu ürünü kullanıcaksan bilinen markaların ürettiği l carnitinleri kullanmanı öneririm. Ultimate, universal, weider gibi.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Mustafa abi gnc markası nasıldır? Birçok büyük alışveriş merkezinde satış yapıyor.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Mustafa abi sağol bilgin için.24 tane sıvı karnitin 130 lira düşünüyorum almayı :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Sıvıysa normal fiyat. Ama o fiyata hap olarak daha fazla porsiyon çıkartabilirsin. Bu arada hangi markanın alcağın sıvı carnitin?

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
sevgili kardeşler
size inanamıyorum
her şeyin doğalı varken neden bu yollara başvuruyorsunuz
daha 16 17 yaşındaki bir delikanlısın

zamanın çok mu kısa ki doğal yolu tercih etmiyorsun

başaramam diyorsan
o zaman kilo verdikten sonra tekrar almamayı nasıl başaracaksın
emin ol bu daha zor

beslenme sisteminde bir değişiklik yapamıyorsan bu işe hiç girme

unutma
birşeyler yiyerek değil
YEMEYEREK zayıflayabilirsin

carnitin vs vs

paranı harcama

googleda carnitin side effect yazıp aradığımda ilk çıkan makalede ne yazıyor

(link)
vücut senin karar senin
bence 3 ay uzat zayıflamanı
vesselam

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@mustafa akman

Hocam ingilizcem yok şahsen, ama arkadaşa söyledim carnitin den en iyi yararı görebilmesi düzenli bir antrenman + beslenme. Carnitin kullanan milyonlarca insan var ben zararını göreni görmedim, supplementler yasaldır bütün sporcular kullanıyor. Carnitin zaten birden bire zayıflatan bir şey değildir sadece yağ yakımını kolaylaştıran destekdir. Saygılar :)
Kendimde carnitin kullandım zamanında sorun yok.

Tepki
2
Bisiklet
Trek
karnitin; doğru yağların yakılmasında görev alan bir madde.
Karnitn takviyesi vücudunda karnitin eksikliği olanlara yapılır.
normal birelerin karnitin alması vücutta yağ yakımını arttırmaz. en azından normal bireylerin karnitin kullanmasıyla yağ yakımının artığını gösteren bir pozitif çalışma yok.
İngilizcem yok demişşin ama PUBMED.COM' a (Tıbbi yayınların olduğu site) girip bakabilirsin.
özellikle bitki ilacı diye satılan, metabolizmayı hızlandırdığı söylenen gıda takviyelerinin hepsi için geçerli. elde pozitif bir bulgu yok
Eğer öyle bir madde bulunsa zaten gıda takviyesi olarak değil İLAÇ olarak piyasaya sürülür.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Normal bir bireyin vücuduna antrenmandan önce 1000 mg. carnitin olmuyordur sanırım ve normal bir bireyin spor yapmama olasılığı var, spor yapmadan l carnitin kullanırsan zaten kesinlikle bir etkisi görülmez.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Spor yapmadan l carnitin yağı enerjiye çeviremez zaten. Vücutta l carnitin mevcut ama yağ yakımını hızlandırıcak kadar değil. :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
:) bayağı bir büyümüş konu.Bilmiyorum.Hocalarım bir sakınca olmaz dediler kullananlar var memnun :) bakalım nasip :)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@M.Burak KARADAĞ

Yok kardeşim supplementleri düzenli bir şekilde kullanırsan hiç bir şey olmaz. Bu arada hangi markanın sıvı carnitinini alıyosun o fiyata ?

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
lcarnitin egzersiz yapan bireylerde ise yarayabiliyor. yüksek miktarlarda alındığında yan etkileri ortaya cikabilir. Ancak tüm bunlar göz ardı edilebilir de..

Öte yandan benim önerim; dogal yollarla zayıflamak şeklinde. gencsiniz, düzenli egzersiz ile istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. carnitine ayıracağınız bütceyi bisikletinize güzel bir parca almak icin kullanabilirsiniz mesela :)