Zamları Pedalla-İzmir Etkinliği-20 Ağustos 2009

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba Arkadaşlar,
Başta son yapılan akaryakıt zammı olmak üzere tüm zamları protesto için 20 Ağustos Perşembe günü Tüketici Derneği'nin organize ettiği etkinliğe bisikletlerimizle katılıyoruz.Saat 10.00'da Konak Meydanında toplanıp Kemeraltı girişinde Tükoder'in bastırdığı etkinlik broşürünü dağıtacağız,hem de bu sırada insanlara ayaküstü biraz bilgi verme imkanına sahip olacağız.Saat 11.00'da ise yine Konak'ta basın açıklamasına katılacağız.Daha sonra bisikletlerimizle Konak'tan başlayacak bir şehir turu atacağız.Bu sırada ses sistemi olan bir ya da iki araç da bize eşlik edecek.Tur güzergahı Konak-Alsancak Gar-Alsancak Cami-Atatürk Lisesi-Eski İtfaiye şeklinde olacak.Tur Konak'ta sonlanacak.Tura katılım sağlamamız önemlidir.Bu yüzden gelebilecek tüm arkadaşlar lütfen bizi yalnız bırakmasınlar.Ayrıca tanıdığınız tüm bisikletçileride davet edebilirsiniz.

20 Ağustos Perşembe saat 10,00'da Konak Meydanı'nda görüşmek üzere.

Ayrıntılı bilgiyi (link) adresinde bulabilirsiniz.

Etkinliğin Facebook sayfası
(link)

Sevgiler

Scudo

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
ben orda olacağım, sanırım böle bir konuya destek veren çok olur çünkü zamlar herkesin derin yarası!

• Beğen
Tepkiler: aytacaksoy

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
belirtmek isterim ki bu sadece yapılan zamları protesto eden bir etkinlik olmayacak.aynı zamanda bizlerin katılımıyla da bisikeletin şehir içinde alternatif bir ulaşım aracı olduğunu göstermek olacak.

sayımız ne kadar çok olursa o kadar iyi olur kanısındayız.tüm izmirli bisiklete gönül vermiş dostlarımızı bekliyoruz.

Ferhat Şener

Forum Demirbaşı
Tepki
562
Bisiklet
Giant
O gün izinliyim şans eseri ama deli gibi işim var egerki bi yre baglıyım orada cıkmadıysa bı belge hepsi yatıyo:Dkatılmak için elimden geleni yaparım;)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@sushi

Zamları protesto etmek çok mantıklı bir davranış, sizleri gönülden destekliyorum. Ama akaryakıt zammı, insanların alternatif araçları değerlendirmesi ve bu alternatiflerden en büyüğünün bisiklet olması yönünden protestonun belki de sonlarında yerleştirilebilir.

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
@Süleyman Uzunköprü

Akaryakıta gelen zam,hayatımızının çoğu alanında bizi etkiliyor.Bunu sadece araç kullananları etkileyen bir olay olarak görmemek lazım.En basitinden manavdan aldığınız bir meyvenin oraya getirilişinde yakıt harcanıyor.Akaryakıta zam geldiğinde bu aldığınız ürünün fiyatına da yansıyor.Bu örneği bir çok alanda genişletmek mümkün.

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
turun tam olarak kaçta başlayacağı belli mi?

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
saat 11 de basın açıklaması var, basın açıklamasından sonra şehir turu atılacak muhtemelen 12 civarlarında tur başlar

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
Gelecek arkadaşlar,saat 10:00 da konak meydanında buluşuyouz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Etkinlik çerçevesinde akaryakıt zammı protestosunu hariç tutmanızı tavsiye ederdim. Her ne kadar dolaylı olarak maliyetleri artırdığı için bütün hayatımıza etki eden bir kalem olmasına rağmen, akaryakıt zamlarını hep destekleyegelmişimdir. Ama ne demek istediğimi anlamanız için birkaç gün İstanbul trafiğini koklamanız gerek...özellikle kışın mesaiye gidiş gelişlerde, köprüde....

bykomik

Üye
Tepki
47
bende katılcam zamlar ve bisiklete gereken önem verilmiyor ne zaman dısarı cıksam egzos dumanı yutuyorum

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
@mtsemiz

Demek istediğinizi anlıyorum.Benzine zam gelince insanlar araç kullanmaktansa bisiklete yönelebilir;fakat ülkemizde yapılan onca zama rağmen trafikteki araç sayısı katlanarak artıyor.İnsanların bisiklete bakış açısını değiştirmek lazım önce.Yoksa ne kadar zam gelse de milletimiz araçla trafiğe çıkmaktan alamıyor kendini...

• Beğen
Tepkiler: aytacaksoy
Tepki
8
Ya olamaz ben saat 09:55 de konak iskeledeydim. Aklımda bulusma yeri konak iskele diye kalmış :(. sonra biraz dolaştım 10:20 de sonkez iskelenin oralara baktım. Sonra gelen giden olmayınca eve geldim şimdi :(.