yüksek inçli monitör tavsiye

gökhan saraç

Daimi Üye
Tepki
19
17'' samsung lcd monıtorumu buyutmek ıstıyorum tavsıyesı olan var mı arkadaslar
benim ve benim gibi monitör değiştirmek veya almak isteyen arkadaslara yararlı olması dileğiyle konuyu açıyorum ilgilenen arkadaslara sımdıden tesekkur ederım karşılaştırmalı olursa çok daha yararlı olacagını düşünüyorum
çözünürlük tepkime süresi genişliği v.s gibi

Scudo

Ercan Saygılı

Forum Demirbaşı
Tepki
767
Acer'ın P243w testlerde cok basarılıydı ofise 2 tane aldım 24 inc gercekten çok iyi bir monitör tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: gökhan saraç

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
>(link)< bu monitörü kesinlikle tavsiye ederim...Bir tanıdığımda vardı...Fiyatı bütceyi zorlıyacak gibi olsada özellikle oyun oynarken 27" ekranı inanılmaz bir haz veriyor...

• Beğen

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
eğer uygun fiyatlı bir şey dersen ben iki ay önce hepsi buradadan AOC 24" monitör aldım; gerçek ekran boyutu 23.6". 5 ms tepkime süresi var, full hd (1080p) çözünürlük verebiliyor tek kusuru sadece vga girişi olması.
ben acer notebook'un nvidia 8400m gs ekran kartının çıkışında kullanıyorum; daha önce dvi çıkışla da film izledim, vga ile dvi'ın kapasite farkının bu boyutta bir ekranda kalite farkı yaratmadığını söyleyebilirim.
fiyatı 300 milyondu aldığmda. belki 5 aşağı 5 yukarı olabilir.

bir de dahili hoparlörü var ama hiç kullanmadım ben...

ekleme: model numaraso 2436swa
internette çoğu sitede 24" monitör diye satarlar, ama aslında 23.6"tir ekranı.

• Beğen

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Ben W486L LG diyorum.Evde var kullanıyorum.Çok şahane bir monitör. (link)

• Beğen

alp güven

Üye
Tepki
56
@buğra kuddaş

hocam bluray yada hd izlerken ciddi fark yaratıyor.dvi girişi.full hd led 24" birşey alabilirsin marka pek farketmiyor artık.tabiki gidip çin malı demiyorum ancak samsung,lg,philips gibi markalardan tercih edebilirsiniz
philips daha cok hoşuma gidiyor benim çerçeve şekli olarak

• Beğen
Tepkiler: buğra kuddaş

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
internet +film bir arada kullanım olacaksa 22" tavsiye ederim 23" çok büyük oluyor nette dolaşırken epey göz yoruyor. kendime alırken önce 23" almıştım 2 gün dayanabildim iade edip 22" (21.5) aldım. marka olarak LG den şaşmayın, diğer monitörlerle karşılaştrınca gerçeğe en yakın renklere sahip olduğunu göreceksiniz.

• Beğen

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Bu arada LED monitörleri tercih ederim...(Bu arada isterseniz hem TV hem monitör özelliği olanlardan alın) Zira LED ekranların kontrast oranı çok yüksek...

• Beğen

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
(link)

Acer G24 LCD Monitör

oyun ve film için mükemmel internet icin bısey dıyemem gercekten buyuk ekranı var ben kullanıyorum kesınlıkle tavsıye ederım eger bulursam kasasınıda alıp takım yapıcam ama pıyasada yok :(...

• Beğen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
AOC 23.6" 2434pw(ekran döner-yatar-yükseklik ayarı)ekran kulanıyorum gayet menmunum bu arada bugra beyin dedigi gibi bir cok yerde 24" yazar siz onlara bakmayın 23.6 " dir orjinalinde

Tepki
17
acer modelerde fiyatlar gayet uygun oyun ve film içinde güzel herşey için güzel 23'' tavisye ederim bir samsung fiyatına 1buçuk 2 tane alırsınız =)

Somer Kozanoğlu

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
bu aralar inca çok popüler kaliteli ve ucuz monitörler çıkarıyorlar

Veysel KOYUNCU

Aktif Üye
Tepki
13
Monitör alacaksanız kullanılan panele, tepki süresine, full hd olmasına, mümkünse led lcd olmasına, ve kendi kullanımlanınıza uygun büyüklükte olmasına dikkat edin. ev kullanıcıarı yani yakından bakanlar için 22" üzeri bence aşırı büyük olur. 21.5 " ve 22" en ideali. tepki süresi nekadar düşük ve yenileme süresi (Hz) ne kadar yüksek olursa görüntü o kadar akıcı olur. 5 milisaniyenin altında olan bir model seçin. ayrıca enerji verimliliğide önemli ve tabi göz zevkine de hitap etmeli bence. samsung ve viewsonic bence en iyileri. samsung dizayn konusunda da çok başarılı.

mesela bu modeli çok iyi bir monitör bence
(link)

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
şu an alabileceğin en iyi ürün budur sanırım.

27 inc - led - hdmi girişli - 560 tl

(link)

daha ucuz bir şey arıyorsan da bu

(link)

(2. monitör vatanbilgisayarda 260 lira civarı)

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
İlan ocak ayında acılmıs. Yaklasık 11 ay olmus. Bu süre içinde monitor alınmıs ve eskitilmiştir die düşünüyorrum :)