Yoros'un yokuşları taştan :)

eren cerciz

Aktif Üye
Kayıt
16 Eylül 2014
Mesaj
162
Tepki
277
Şehir
istanbul
Bisiklet
KTM
Evet, gitmiş olan bilir. Yoros Kalesi’ne çıkılan son yokuş yol taştandır ve yerler de hafif ıslaksa, çıkması gerçekten çok zor olur. Ama bu kısım, zaten hikayenin sonu. Hikayenin başlangıcında da ıslak olan yerler var, sabahın 7’si var, çiseleyen yağmur var. Sabah 7’de kalkmak önemli değil de hava kapalı, daha dün bisikleti yıkamışım… Tam evde yatmalık bir hafta sonu. @MTE ile gecenin geç saatinde aldığımız kararı sorgularken telefon çaldı. Hani bir an vardır; işte sabahın şu saatinde araşalım denilir de ne o arar ne de sen. Olay konuşulmadan kapanmış olur. İşte öyle bir an yaşanacak sandım ki @MTE arıyor, “Hadi abi hadi kalk giyin, gidiyoruz hadi” diyerek son umut ışığını da söndürmüş oluyor. @MTE Bostancı’dan ben de Libadiye Caddesi’nden çıkıp Göztepe benzinlikte buluştuk.

Aslında masum bir amacımız vardı, hafif bir sahil esintisi eşliğinde Çengelköy’de börekleri höpletip Beykoz’u görüp dönecektik. Ama Çengelköy’e geldiğimizde “ya ben akşam şöyle yedim, ya sorma bende böyle yedim” derken bulduk kendimizi. Yola devam diyerek Beykoz’a geldik ama hala acıkmış değiliz. O kadar yol geldik, Anadolu Kavağı’nı da görsek mi, çok mu uzaktır acaba gibi sorulara son vermek için yardımsever esnafımıza başvurduk. “Ben kaptırdım mı 15 dakikada yardırıyorum arabayla” diyerek sigara içen abimiz bizi çok etkiledi, biz de yardırırız bisikletle dedik:)

Anadolu Kavağı’nı geçtik, Yuşa Türbesi’ne ulaştık. Tabii çıktığımız yokuşlar yetmemiş olacak ki gelmişken Yoros Kalesi’ni görmeden olmaz dedik. Yuşa’da ki yardımsever esnaf da “zaten hep rampa aşağı” diyerek verdi gazı. Sanki dönüşte çıkılmayacak o rampalar.

Neyse çok uzatmayayım, Yoros’a çıktık. Yanımıza aldığımız çukulata, bisküvi ve termosta kokusunu ve sıcaklığını koruyan filtre kahve eşliğinde (biraz abarttım kahve konusunu sanırım ama kahvesiz hayat, bayat) yumulduk. Bütün gün yağdı yağacak diye korkutan hava da Yoros’a ulaşınca açmaya başlayınca, karşımızda da deniz, dağ manzarası olunca deme gitsin. Şimdilik kim takar dönüşte karşımıza çıkacak yokuşları.

Neyse geldiğimiz gibi geri döndük. Rampalar dikti falan ama insan keyifli bir gün yaşayınca zorluklar daha kolay aşılıyormuş, onu anladık. Turun sonunda uzandık Fenerbahçe sahilde taşlara. Güneşi depolarken de aklımızda başka tur rotaları…

İşte günden de birkaç fotoğraf

1.JPG
Mutluyuz, gururluyuz ve hala hava açar mı ki acaba diyoruz

2.JPG


Eh güzel manzara tabii :)
3.JPG
Ev yapımı filtre kahve ve işte geriye kalan her şey. Acıkmışız ki oturduğumuz yerden manzarayı bile çekmemişiz

4.JPG


Ve işte giderken ne de güzel indiğimiz rampaları çıkarken...
5.JPG

Beylerbeyi'nden tırmanıyoruz

6.JPG

Ve çamurdan rengi solan bisikletlere köpük partisi...
7.JPG
 
Scudo

hufucu

Aktif Üye
Kayıt
21 Şubat 2015
Mesaj
168
Tepki
59
Yaş
30
Şehir
İstanbul
İsim
kaan
Bisiklet
Sedona
Bu turu ne zaman yaptınız?@eren cerciz
 

eren cerciz

Aktif Üye
Kayıt
16 Eylül 2014
Mesaj
162
Tepki
277
Şehir
istanbul
Bisiklet
KTM
@hufucu hafta sonu pazar günü gittik. Cumartesi çok geç saate konuşmuştuk. Onun için yazmadım watsup grubuna. Işin aslı ben de çıkacağımıza pek inanmamıştım :) yakında hep birlikte gideriz belki tekrar
 

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Kayıt
14 Şubat 2011
Mesaj
800
Tepki
1.711
Yaş
35
Şehir
İzmir
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
güzel gezi olmuş. Tazzikli su tutmasaydınız...
 

eren cerciz

Aktif Üye
Kayıt
16 Eylül 2014
Mesaj
162
Tepki
277
Şehir
istanbul
Bisiklet
KTM
Valla @EK-73 kondisyon var mı diye merak ediyorduk ama yokuşları mola vermeden, yavaş yavaş çıktık.
@Anıl Erdoğan tazyikini suyu uzaktan zarar vermeyecek şekilde hallettik :)
 

hufucu

Aktif Üye
Kayıt
21 Şubat 2015
Mesaj
168
Tepki
59
Yaş
30
Şehir
İstanbul
İsim
kaan
Bisiklet
Sedona
@eren cerciz İnşallah çıkmak çıkmak istediğim yerlerden biri bu hafta yokum müsait bir zamanda yapalım
 

MTE

Aktif Üye
Kayıt
2 Mart 2015
Mesaj
142
Tepki
137
Şehir
İSTANBUL
Bisiklet
Focus
@eren cerciz dostum o kadar güzel özetlemiş ki turu üstüne diyecek bir şey bulamadım. Çok güzel turladık be dostum :=) ne diyeyim ? Bundan sonra günübirlik yeni organizasyonlar yolda :)
 
  • Beğen
Tepkiler: eren cerciz
Yukarı Alt