yol tacizcileri

Tepki
5
Bisiklet
Kron
Ben 15 yaşındayım şehir içinde maksimum 30 km lik rotalarda bile taksicilerin minibüsçülerin tacizine maruz kalıyorum ben ne yapayım ? Daha geçen dün acıbademden kadıköye gidiyorum. Kırmızı ışıkta duran bir taksicinin yanından geçtim yoluma devam ettim. 2-3 dk sonra ben 25-30 km hızla ilerlerken trafik açıldı adam bomboş yolda geldi beni sıkıştırdı. Benim o adama hiçbir zararım , kastım olmamışken adam sırf egosu için benim moralimi bozdu.

Scudo

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Akif Y. Hocam, kimse Müslümanlar böyle yapar demiyor(diyen varsa çok yanılıyor) Müslüman geçinen insanların böyle yapmasını eleştiriyoruz. Onun dışında da İslamla ilgili yorumlar zaten tarafımdan cevaplandı. İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Çöl

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Cüneyt HOCAOĞLU

Hocam o kadar haklısınız ki.
Oturduğum yerde bu insanlarla pek karşılaşmıyorum. Kendimi çok şanslı görüyorum bu konuda. Fakat çoğu yerde sizin de dediğiniz gibi zavallılar egemen.
Bugün trafikte daha, arabama arkadan çarpan dolmuş kavga çıkarıp tutanak tutturmadan kaçtı. Şikayetimizi ettik, plakasını verdik. Ama işlem yapılmayacak, biliyoruz.

Neyse; bunları gördükçe okudukça yurtdışında yaşama isteğim daha da artıyor. Afedersiniz kıçıkırık Polonya'da yaşadım 1 seneye yakın. İnsan gibi hissettim kendimi. İlk fırsatta da çekip gideceğim. Çok açık söylüyorum. Kimse de vatansevermiş falan filan demesin. 50 yıl daha insan gibi yaşayamayız bu ülkede.

Ömer Bingöl

Aktif Üye
Tepki
189
Bisiklet
Merida
Bu tür olaylar hepimizin başına gelmekte. Pedal çevirmenin zor olduğunu sanan tuhaf davranışlı insanlar asıl mücadelemizi onlara psikolojik olarak verdiğimizin pek farkında değiller, umurlarında da değil sanıyorum birçoğunun..

Ben yine de aynı dünyada yaşayan bireyler olarak her türlü insanla -meraklısı, ayısı, iyisi, çakalı- iletişime geçerek kendimizi ifade etme şansı buldukça daha rahat bir ortam elde edebileceğimizi düşünüyorum. Bunun için her fırsatta insanlara selam vermeye, sohbet etmeye çalışıyorum.

Mücadele etmek güzel şey, nihayetinde hayatın kendisi bir mücadele..

Gökhan Sümer

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Sedona
Bu olayların Ülkemizde olması aslında normal, bir arkadaş Atatürk'ün eğitim ile ilgili düşüncelerini paylaşmış ve yerinde bir paylaşım olmuş. Ülkemizde eğitim seviyesi çok düşük ve yeterince herkes eğitilemiyor. Kaldı ki Ülkemizde ki eğitim yeterli bile olsa henüz eğitimden nasibini almamış milyonlarca ebeveyn var. Benim düşüncem önce bu eğitimsiz ebeveynler ömürlerini tamamlayacak, sonra bu ebeveynlerin çocukları(eğitimi daha tam kavrayamayanlar) çoluk çocuğa karışacak ve onlarında çocukları olacak. Belki o 3. kuşak çocuklar eğitimden nasibini almış olacak ve toplumda bazı şeyler yerine oturmaya başlayacak ve bu tarz olaylar ile nadiren karşılaşılacak. Maalesef mevcut durumda ortalık cahil anne-baba ve onlar ile birlikte yetişen yarı cahil veya eğitimsiz insancıklar kaynıyor. Bu durumda bu tarz olaylar ile karşılaşmak çok şaşırtıcı olmamak ile birlikte gerçekten çok üzücü ve bir o kadar vahim bir durum.

Bence bir 100 sene sonra böyle olaylar ülkemizde yaşanmayacak. Tabi bu tarz olayların yüzde 10'luk bir kısmını gözardı ederek konuşuyorum. Malesef Ülkemizde bir kürt sorunu mevcut ve maalesef bu insanların azımsanmayacak kadar büyük bir kısmı terörizmi destekliyor. Bu insanların oluşturduğu kesiminde azımsanmayacak bir kısmı güzel memleketimizin her yerine göçmüş ve yayılmış durumda, yolsa karşılaştığımız insanların bir kısmı (belki yarısı) modern yaşam süren (bisiklet kullanan) kesimlere düşmanca tavırlar sergiliyorlar. Ben yaşadığımız olayların yarısını da buna bağlıyorum.

Özetle daha çoooook yolumuz var ve maalesef böyle yaratıklar ve insancıklar ile çok karşılaşacağız...

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
En cok ne icin uzuluyorum biliyor musunuz?

Bigun ben yine herzamanki gibi yolumda giderken, insanliktan nasibini alamamis bir yaratik %100 hata ile bana carpacak. Ya olup gidicem yada birdaha bisiklet kullanamicak duruma gelicem.

Bunu bile bile istanbulda bisiklet kullaniyorum :)

Durum hepimiz icin ayni...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet tacizciler çok istanbulda ama erken saatte kaçıyorum güzergahlarıma bura direk şile yolu ve oradan kömürlük köyü ve bıçkıdere köyü ve akabinde 9 km lik toprak-kum karışımı yol evet bisiklet 28 jant karbon scale 30 hibrit tabi ama 28 e geçince iyi oldu..cyclo cross tarza yakındım zati ,sessiz mekanlara kaçmak ,örnek tavşanlı ağır stabilize yolu 25 ağustosta orada olduk 3 araç geçti 30 km boyunca ,nerede az araç ben orada ,dönüşlerde ise kesin trafiğin az olduğu güzergahları seçiyorum ,sahil yollarından emekli oldum sarıyer kilyos garipçe felan bitti oraları ,ha belgrad bitmez tabi ama sabah erkenden çıkmak lazım sahilden hemen kaçmak lazımda dönüşüde trafiğin gene az olduğu yerden dönmek lazımda tabi var ise ,avrupa yaka malesef araç yoğunluğu olarak dehşet bi tablo sergilemekte ,meskun alanlar çok uzaklarda kaldı örnek karaburun gibi,,,
evet bence artık kışın en uygun mekanlar yalova tarafları ,su düşen erikli çınarçık oda kışın yazın aman allah derim ,,,,ve tabi tavşanlı boyalıca ve iznik ve güney tarafları,,

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@Emirhan Kınataş
Emirhan kardeşim, böyle şeylere takılma. Sen kendin şahsi güvenliğini al onlar henüz İstanbul'da olup da medeniyetten nasiplenememiş zavallılar.Zamanda öğrenecekler abisi.

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
çok geçmiş olsun,ben şehir içi normal 35-40 ile gidiyorum ve gayet kenardan,kenarda park halinde duran arabalardan biri geçende kapısını aniden açtı allahtan çok dikkatliydiim direk kırdım kurtardım kazayı,bu seferde arkamdaki araba frene bastı sonra devam etti yanımdan geçerkende , senin aileni anneni diye başladı yaklaşık 10m boyunca böyle,peki ya benim suçum ne hadi suçum var diyelim,ailemin ne alakası var üstelik annemin,birşey diyemiyorum yorum yapamıyorum..yazık..

• Beğen

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer