Yol jantını mtb'ye takabilir miyiz?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Dağ bisikletine yol jantı takmak" cümlesinin mantıklı gelen bir tarafı var mı size?
Bıktım bu saçma sapan konuları okumaktan biraz akılla mantıkla konu açmayı öğrenin artık yeter bu rezillik.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Nyusha
Uymasi sorun degil, jant uyumlu olabilir lastigi takincada belki uyabilir ama geometrisi bozuluyor. Jantinizin 2-3 teli kirildiysa yeni tel taktirin ve delme takma isleri birakin. Birazda laf dinleyin, bisikletin özü neyse öyle birakin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Nyusha
Ha anladim sen önü 26" birakacaksin ve arkaya 28" takacaksin, vallah mütis bayildim bu tasarima. Nediyleim size basarilar. Size öneride malesef bulunmak yanlis olur, cünkü siz jant olayini asmissiniz.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
isteyen istediğini yapar. ben yapacam olacak o kadar. hepinizin aklını seveyim :krsn:

• Beğen
Tepkiler: Turan

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Nyusha
Aynen yaparsın. Sen yap bu dediğini ben sana yol bisikletimi vereceğim.

• Beğen

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Berke görürsün oluyo mu olmuyo mu? kudret kurtcebe üstad bile yaptı, nasıl aklınız almıyo anlamıyom. herkesi troll sanıyonuz. iyice paranoyak doldu forum

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her şeyi geçtim. Yani olurdu olmazdı. Fakat olur mu? Diye konu açıp olmaz cevabını alınca neden yapıcam görürsünüze bağladınız olayı? Yapın öyle konu açın o zaman. Yaptım, oldu başlığıyla.

• Beğen

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@mehmet.ali hayır millet çözüm sunmak yerine ''cahil cahil konular açıyorsunuz bıktım bu saçmalıklardan'' gibi yorumlar yazınca bende öyle yazdım. tabi şimdi silinmiş o yorumlar onun için göremiyorsunuz

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Nyusha
Sen ne yaparsan yap ama terbiyesizlik yapma ok. Konu acmissin olurmu diye ve sonra olumsuz cevabi alinca ben yapacam demisin.
Madem oluyordu neden konu actin??????
Sen daha göbeklerin ölcüsünü bilmiyorsun, neyaptigini nerden bileceksin.

@Kudret Kurtcebe abimizin adini agziniza almadan önce yorumlarini okumanizi isterim.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez asıl siz yazdığınıza bakın ilk mesajda. millet kin kusan yorumlar yapacak, ben hep alttan mı alacam. forumda iyice seviye düşmüş zaten. ister dağı yola çeviririm ister yolu dağa çeviririm, saçma saçma yorumlar atacağınıza hiç yazmayın daha iyi

• Beğen
Tepkiler: Naberland

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez hala tşk geçme derdindesin, sadece senin yazdığın yorum değil, @Berke isimli şahısın yazdığı da dahil, seviyesizce yorumlar bunlar.

forum bu tiplerle dolmuş

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Yazım tarzı yada başka durumlarda değil de insanlara fikirlerini soruyorsunuz. Yazdığınız konu akla mantığa gelmeyecek türden bir konu. Bisikletin arkasını havaya kaldırıp ilk frende tepetaklak sizi atmasını düşünemediğinizi varsaysam bile 28" jantı kadroya oturtmak neredeyse imkansız. Bununla ilgili "olmaz, olamaz" şu sebepten dolayı yapılamaz yapılmaması lazım gibi sizi bilgilendirmeye çalışan insanlara tepki veriyorsunuz.

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
@mariokaldato
ya olursa :D bencede olur yap sen hatta ön maşayıda rak şok yap çok faydasını göreceksin :D
bırakın arkadaşım ne yapacaksa yapsın adam size ne :D
iki gün sonra gelir yaptım oldu diye olmaz diyenler üzülür :D ama sonra hevesi gecer gerisin geri 26 jant mtbye döner :D

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@SerkanH abicim 28jantın üstündeki lastik 23c olduğu için 26lık jantta takılı olan 1.95 lastikle aynı ölçülerde olduğunu söylemeliyim. 28 jantı takınca hiç abes durmuyor bile. fotolarını ekleyecem rubleyi sökme işini hallettiğimde. o zaman sizde bana hak vereceksiniz. fren uyumluluk sorunu vs konuları bende biliyorum ama benim asıl öğrenmek istediğim göbeğe spacer takılıp takılmayacağı. tabi benim ilk yorumumda o konuları eksik anlatmamamında etkisi var gelen cevaplarda

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Hayır ben kadroya uymaz değil ön 26 arka 28 ilişkisinden bahsetmiştim. Ayrıca @Murat Cömez ilk yorumlarda olmayacağını söylemiş. Diğer arkadaşlar da söylemiş. Bunun üzerine yazılan her konu polemik oluşmasını tetiklemiş. Açtığınız konuya bu foruma üye olan herkes yorum yapmakta özgür ise yazılan iyi yada kötü her yorum kabul etmiş olursunuz. Beğeni yada eleştirel anlamda. Bu nedenle yaptığınız seviye ve / veya seviyesizlik kavramlarını bu forumun bir sakini olarak yakıştıramadım. Daha yapıcı olmanız iletişimdeki sorunları ortadan kaldırır..

• Beğen

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
ben yapıcı davranıyorum ama daha beni anlayıp dinlemeden yazdıklarına bakın