Yol bisikletiyle ön arka kaldırmak, zıplamak.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar aynı videoyu paylaşmayın. Oradaki bisiklet o gösteri için özel tasarım bir üründü.
Bayiiden alabileceğim yol bisikleti ile bunny hop, wheelie vb hareketleri yapabilir miyim ? Yani yeteneksel olarak yapılabilir fakat bisiklete zararı ne olur ? Bozuk yolda kadrosu kırılan narin bisikletler mi gerçekten yol bisikletleri ? Tümsekten falan atlayamaz mıyız ? Kaldırıma sıçrayamaz mıyız ?

Scudo

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Hiç bir şeycik olmaz tabi ki.
Hatta bunny hop bazı durumlar da yararlı son anda karşıma çıkan birçok tümsek ve çukurdan kurtarmıştır beni.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
İşin doğrusu ben yol bisikletine geçmeyi iyice düşündüm ve karar kıldım. Fakat rahat duramam diye endişeleniyorum. Hoplarım zıplarım, bir yeri kırılırsa ağlarım :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağrı Fatih Yamalı

Ben kasis üzerinden bunny hop yaparak geçeyim dedim ön maşayı çatlattım fazla narin aletler dikkat et (!)

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Berke K.

Valla Berke bende 032 var kasis, Tümsek üstünden Bunny Hop yapacak geçiyorum genelde belki biraz bisikleti bile zorluyorum diyebilirim. Allaha Şükür bir sıkıntı yaşamadım henüz.. Ben pek narin olduklarını düşünmüyorum.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@Berke K.
Berke nası becerdin onu ya :D
Bana araba çarptı arkadan 50km felan hızla 15-20mt sürüklendim yerde arka tekere bi akort sorun çözüldü
Bi abi önüme kıraraktan durmaya çalıştı doğal olarak çarptım, ön maşa, pedal kolundan ve arka tekere giden yerden darbe aldı bisiklet çatlak yok bükülme yok sadece boya sıyrıldı
Sağa, sola düştüğüm de çok oldu ufak çizikler var sadece. Atlayıp zıpalama olaylarını da yapıyorum ve 108 kiloyum belirteyim. Ayrıca maşa karbon ve sende gördüğüm kadarıyla benden ufak tefek birisin yani nası becerdin çatlatmayı :D

Tepki
32
Bisiklet
Salcano
Yol bisiklet,nde ön kaldıranın havası başka güzel ama ya :) Asil duruşu var.Bunny hop ile kaldırımlardan inilir çıkılır yarı mtb :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bahsettiğin video'daki bisiklet şov amaçlı tasarlanmış bir bisiklet değil.
Kadrosu, maşası, jantları, grupseti; hepsi standart yol bisikletlerinde kullanılan parçalar. Sadece daha rahat hareket yapılır hale getirmek için gidonu yükseltilmiş, selesi alçaltılmış ve düz pedal takılmış.

Fakat!
Ne olursa olsun, yol bisikletinin amacı hareket yapmak değildir. Gerektiğinde kasisin üstünden atlarsın, kaldırımdan atlarsın. Hafif araziye girersin. Ama bunu yapmak için tasarlanmış bir bisiklet değildir.
Normal dağ bisikletinden, dayanıklılık olarak hiç bir eksiği olmasa da, bu hareketleri yapması için tasarlanmamıştır.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan BOZKUR
@Mert Ahmet
@Furkan BOZKUR @Mert Ahmet Ciddi olmadığımı anlatamamışım herhalde. :)
Merak etmeyin benim bisiklette de herhangi bir problem yok 2 kere yere düşük, sık sık kaldırımdan veya kasislerin üzerinden atlıyorum, bozuk yola çukura bolca denk geliyorum problem sıfır. :)

• Beğen
Tepkiler: Mert Ahmet

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Yol bisikletiyle sıçradıktan sonra yere temas ettiğinde ciddi şekilde dengesizlik oluyor mtb'ye oranla. Ama bisiklete bişey olmaz, yapıyorum ve yapmaya devam ediyorum :harika:

Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Şahsen yol bisikletiyle henüz doğru düzgün ön kaldıramıyorum ama ön teker üzerinde duruşların, dönüşlerin ve kısa mesafe olasına karşın tek teker(ön) sürüşlerin çok eğlenceli olduğunu söyleyebilirim :hhhhhh: . Tabi ki bu bisiklet ben oradan buradan atlayayım yada ona buna artistlik yapayım diye üretilmedi ama bazen insanın standartların bir tık üstüne çıkıp değişik şeyler denemesi gerekli. Tabi ki ortaya çıkabilecek kötü sonuçları baştan kabul etmeniz koşulu ile :) Ha bunların bana değil de bisiklete kötü etkisi ne olur diye sorarsanız en basiti benim gibi ayda bir akort sıkıntısı yaşarsınız.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10

Mesela burada, 28. saniyede arkadaş bunny hop ile kaçıyor yoldaki çukurdan.
Genel kanıya göre, o arkadaşın bisikletinin oracıkta ikiye ayrılması lazımdı... :D

(Video'nun sonunda da çok deli sprint attım rüzgara karşı, onu da izleyin bari :D)

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Gökhan Toros
bisikletin özel olmadığını nereden biliyorsunuz

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Berke K.

@Berke K. valla ne yalan söyleyeyim ciddi sanmıştım :D Problem yoksa Problem yok ozaman :harika: :krsn:

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
kasislere yavaşlayıp çarparak girmek yerine biraz havalanmak bisiklete zaten daha az zarar veriyor. tek sorun, amortisör olmadığı için zamanlama tutmazsa bisikletin sert bir tepki vermesi. her sürüşümde selimiye orduevinin önündeki geniş kasise hızla girip ski jump denemesi yapmaktan kendimi alıkoyamıyorum. yol bisikleti görünüş olarak kendini prenses gibi yutturmaya çalışıyor ama hırpalanmaktan da çok şikayetçi değil. asfalttaki fosforlu kedigözleri bence kasislerden daha korkunç, lastiklere nazar değdirecekmiş gibi duruyorlar çünkü köşeli bir yapıya sahipler. zıplamayıp aradan geçsem bile emniyet olsun diye zıplarmış gibi yapıp bisikletin ağırlığını hafifletmeye çalışıyorum. özet olarak çoğu durumda zıplamamak bisiklet için zıplamaktan daha zararlı.